Mitä mieltä Suomen pelistä?

Kanadan erä mutta toisessa vois kääntyä.

Rohkeeta peliä, ns coast to coast. Sillä mestaruus vois tulla. Pelkällä puolustuksella ei hyvä heilu.

Mitä Sinun mielestä leijonien pitäisi tehdä, virtuaali Jalonen?

12

419

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on päässyt vauhtiin, kyllä tämä hoidetaan.

      • Ehkä nuo numerot taululla ovat oikeudenmukaiset. Nyt kolmannessa kaikki peliin. 110 rosenttia ropasta sanois Juti.


    • Anonyymi

      Tuomarit ratkaisivat peliä liikaa. Se 5-3 mistä kavensivat, tuomittiin vieläpä väärin. Ja sitten Kanadan maalivahdin loukkaantuminen tuli kuin Hannu Hanhelle. Ei Suomi parempi ollut, vain onnekkaampi.

    • Anonyymi

      Näin sen piti mennäkin,
      liian helpolla olisi tullut,
      jos peli olisi päättynyt 3-1.

      • 🤣

        Vittu mikä peli. Neve föget..


      • Anonyymi
        Timmyy kirjoitti:

        🤣

        Vittu mikä peli. Neve föget..

        Tyhmä hymiö. Toivottavasti kasvat ja nolostut.

        Menikö ennakkoruikuttelut mynkään, vai mikä harmitti?


    • Anonyymi

      Suomella on parannettavaa viimeisten minuuttien pelissään. Ilman tuomarin virheellistä/virheellisiä tuomioita, on vaikea sanoa, mikä lopputulos olisi ollut.
      Maali ei ollut paikallaan ja kanadan maali hyväksyttiin, kun taas kanadalainen oli jäähyllä tuomarin väärästä tuomiosta johtuen, ja Suomi teki maalin. Se maali ei kuitenkan ollut ehdoton, mutta toisaalta se maalin siirtyminenkin oli kyseenalainen ja tapahtumiin vaikuttaneena epäolellinen, että vaikka se olisi ollut poissa paikaltaan, olisi silti ollut mahdollista hyväksyä maali, vaikkei tosin sääntöjen mukaan.
      Jatkoajan kamppi on vielä tutkinnan alla.
      Kumpi oli parempi, niin peliajalla ei noin kumpikaan, koska Suomi mokasi viimeiset minuutit, mutta muulta osin Suomi oli parempi.
      Jatkoajalla Suomi oli selvästi parempi, mutta "kamppi" oli sen verrankyseenalainen, ja jatkoaika jäi lyhyeksi sen takia, ettei mitään selvää tuomiota kokonaisuudessaan voi antaa.

    • Anonyymi

      Se siitä. Tehkää kansa töitä ja rukoilkaa, että suomi pääse jaloilleen. Tässä ei paljoa jääkiekot auta PRK.

    • Anonyymi

      Ansaittu voitto, kuten kanukitkin ties. Nämä juntit täällä ei tajua pelistä hevon mitään.

    • Anonyymi

      "Rohkeeta peliä, ns coast to coast. Sillä mestaruus vois tulla. Pelkällä puolustuksella ei hyvä heilu.

      Mitä Sinun mielestä leijonien pitäisi tehdä, virtuaali Jalonen?"

      No ei ainakaan noin kuin ehdotit. Coast to coast? Voi vittu...

      • Anonyymi

        Suurin osa lajia ihan aktiivisestikin seuraavista on ihan ulapalla siitä, miten tätä peliä suunnilleen pelataan. Ei ihme, että lajikeskustelukin on mitä on.

        Sitten arvostellaan jotain Mertarantaa tietämyksen puutteesta.

        Jusses, mitä vajakkeja...


      • Noh, ei ehkä ihan rannikolta rannikolle mutta kova liike oli se mitä lähinnä tarkoitin. Ja sitä saatiin suht hyvin toka erästä lähtien..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      149
      2489
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      691
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe