Puhutaanko vaikka siitä..

Anonyymi

..siitä, ei siitä mitä sinä luulet, vaan siitä mitä minä juuri ajattelin? Ongelmana on vain se, että juuri sinun pitää arvata mitä minä ajattelin. Se on mahdotonta - eikö niin? Kyllä vain.. ottelujen ennakoiminenkin on siksi vaikeaa kun ei voi arvata varmasti - eikö niin? Vaikeaksi menee, vaikeaksi menee. Vastustajalta on paras maalintekijä pois - miten muu joukkue reagoi. Et voi varmasti tietää - eikö niin? Löytyykö tilalle joku toinen pelaaja, joka pysty tekemään maaleja. Et voi varmasti tietää - eikö niin? Pallo on pyöreä - eikö niin? Kaikkihan sitä nyt osaavat potkaista - vai osaavatko?

Miten palloralli tenniksessä päättyy - maailman ykkönen ja kehtaakin hävitä. Ja nainen kaiken lisäksi. Tuttu tunne - eikö totta?

Tennis, tuo kaikkien vedonlyöntikohteiden syöpä. Onko naistenniksen maailmanranking suurin kusetus ikinä? Ranskan avoimissa kaikki kärkisijoitetut tippuneet tai tippumassa jatkosta. Järjestettyä lottoa, ei sitä voi paremmin ilmaista.

Jääkiekko, miksei paras voita - miksei?

3

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miksei voisi siansaksan sijaan puhua voittavista vedonlyöntikohteista. Ei perusteluita, vain osuvia kohteita näkyville. Vai onko tämä palsta jonkun tyrannin valvonnan alla, jossa ei suvaita sitä, että tavikset tekee tuohta? No oli miten oli niin ite ainakin teen ja paljon - fyffeä, tuohta, rahan paskaa, valuuttaa, vaihdon välinettä jne.

    • Anonyymi

      Hei, Gilbert täällä! Olisiko teillä hetki aikaa puhua nuorista miehistä ja juhannuksenvietosta? Tilanne on kohta akuutti. Savon sydän kutsuu jälleen nuoria, hinteliä ja karvattomia miehiä. Pistäkäähän privaattiviestiä, niin laitetaan pyörät pyörimään.

    • Anonyymi

      Taavetti hukkui velkoihinsa!

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      248
      14337
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      145
      3780
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3712
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1470
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      364
      1434
    6. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      41
      1200
    7. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      10
      1046
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      931
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      45
      908
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      90
      746
    Aihe