Kokemuksia säteillä vaikuttamisesta?

Anonyymi

Perheenjäsenelläni on skitsofrenia ja kai kokee, että häneen vaikutetaan jollain säteillä tai laitteilla elimistön toimintaan.

Minkälaisia kokemuksia ihmisillä on tämmöisestä, että tuntuu, että vaikutetaan jollain säteillä tai aalloilla ja mitä ne vaikutukset kehossa ovat?

7

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tällaiset säteily- ja vaikutuskokemukset ovat aika tavallisia, mutta poikkeuksetta sairastuneen mielen tuotetta.

    • Anonyymi

      kaksisuuntaista mielenterveyshäiriötä ei periaatteessa ole olemassa,on vain valittava ahneuden välttäminen,ja haragirin välttäminen (itsemurhan välttäminen)on hallinnassa:"esimerkiksi vakioveikkaus vain minimirahasummalla,silloin ei ole muita vaihtoehtoja".Toinen esimerkki urheilu tasakäpälähyppy paikallaan tai kolme askelta juoksua paikallaan joka päivä kuvitelkaa satavuotiaat treenaavat vain viisi minuuttia päivässä ruoka aina minimi niin jaksaa yhden tasakäpälähypyn paikallaan joka päivä pitää rukoilla aina illalla täytyy syödä riittävästi kolme askelta juoksua itse pitää oivaltaa>se on yksisuuntainen mielenterveys

    • Anonyymi

      kolmioin kulmain summa on simpanssi häkissä in a german ... ei sit
      ei tuu matemaattist yhtälöö sanalle skitsofrenia... höpö höpö juttuja... kannattaa miettiä fraaseja joilla vaikuttaa ihmisten no joo...

      • Anonyymi

        kolmion kulmien summa on tietenkin 360°järki pitää olla päässä,muuten on lapa jäässä ///\\\`•~●|\}《¤▪︎♤$£9₩&Kiitos!


      • Anonyymi

        Kiitos että nostit ketjun. Onko sinulla kokemusta elektronisen häirinnän suorittamisesta? Jos on, niin kiihottaako se sinua?


    • Anonyymi

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/uusi-selvitys-mystisesta-havannan-syndroomasta-outojen-oireiden-taustalla-voi-olla-pulssimainen-sahkomagneettinen-energia/8346672

      Uusi selvitys mystisestä Havannan syndroomasta: Outojen oireiden taustalla voi olla "pulssimainen sähkömagneettinen energia"

      Uuden tutkimuksen mukaan pulssimainen sähkömagneettinen energia voisi selittää Havannan syndrooman oireita. Raportti on Yhdysvaltain turvallisuusviranomaisen United States Intelligence Communityn (IC) laatima. Asiasta kertovat muun muassa BBC ja CNN.

      Raportissa kerrotaan, että suurlähetystöjen työntekijöiden oireet ovat aitoja ja uskottavia, ja ne voivat olla ulkoisen tahon aiheuttamia.

      Havannan syndroomasta kärsivät kertovat tunteneensa muun muassa paineesta päässään ja kuulevansa tietystä suunnasta tulevaa huminaa. Jotkut ovat tunteneet huimausta, pahoinvointia ja väsymystä. Havannan sydroomasta alettiin puhua vuonna 2016, jolloin yli 200 Yhdysvaltain suurlähetystön työntekijää kertoi kärsivänsä oireista.

      Oireita havaittiin ensimmäisen kerran Yhdysvaltain ja Kanadan lähetystöissä Kuuban pääkaupungissa Havannassa, mistä tauti on myös saanut nimensä.

      Pulssimainen energia selittäisi oireet
      Raportissa tutkittiin viittä mahdollista tekijää, jotka voisivat aiheuttaa kyseisiä oireita: akustisia signaaleja, kemiallisia ja biologisia tekijöitä, ionisoivaa säteilyä, ympäristötekijöitä sekä radiotaajuutta ja muuta sähkömagneettista energiaa. Lisäksi tutkittiin, voisiko jokin piilotettu laite aiheuttaa oireita.

      Tutkimuspaneeli selvitti, että psykologiset tai sosiaaliset tekijät eivät yksissään ole voineet aiheuttaa kaikkia oireita, mutta ne ovat voineet myötävaikuttaa oireiden kokemiseen. Myöskään ympäristötekijät eivätkä lääketieteelliset tekijät yksinään ole aiheuttaneet oireita.

      Tutkimuksen mukaan pulssimainen sähkömagneettinen energia selittää uskottavasti kaikki neljä oireiden perusominaisuutta. Raportti kertoo, että standardimallista poikkeavat antennit voisivat aiheuttaa oireisiin sopivia reaktioita ihmiseen. Lisäksi antenni on mahdollista piilottaa ja sen signaali kulkee ilman kautta ja seinien läpi.

      Raportissa ei täsmennetä, minkälaista antennia tai laitetta tarkallaan ottaen tutkimuspaneeli epäilee.

      Toiseksi mahdolliseksi oireiden aiheuttajaksi rapotti esittää jonkinlaisen ultraäänen. Haasteena ultraäänessä on se, että se ei kulje yhtä helposti seinien läpi ja näin ollen ultraäänen aiheuttajan tulisi olla lähellä kohdetta.

      Useat henkilöt USA:n hallinnossa epäilevä, että Venäjä olisi teon takana. Mitään ratkaisevia todisteita ei ole esitetty.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      97
      2596
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      992
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      42
      889
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe