Dannyn toygirl Helmi aikoo laulajaksi

Erika ihmeissään kun Helmi tulee samoille apajille laulamaan.
1860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Helmi on uusi Armi ❤️

Äänestä
  • Helmikanassa ei ole lavakarismaa eikä vetovoimaa.
    Ääni on ohut ja voimaton. Itsevarmuus uupuu.
    Helmikanassa ei ole mitään tiettyä "juttua" mikä kiinitttäisi kuulijan/katsojan mielnkiinnon. Hän ei ole edes ylettömän kauns, vain sievä niinkuin muutkin nuoret naiset ovat.
    Mikäli Helmikana yrittää matkia todellakin laulajan hommissa Armia, hän tekee elämänsä virheen ja petaa maineensa suohon kertaheitolla.

    Iso D on varmasti apuna, mutta D ei varsinaisesti puske ketään kuuluisuuteen, vaan avaa portit josta tulvean staran on itse mentävä ja pykättävä oma uransa.

    Erikalla oli aivan toisenlaiset otteet alusta pitäen.
    Erika oli varma ja tiesi mitä tahtoi ja mihin oli menossa.
    Helmikananen luulee saavansa kaiken tarjottimella vain koska on roikkunut D:n helmoissa ja osaa hymyillä sievästi. Helmikana ei tule menestymään.

    Äänestä

Ei ikinä ole.

Äänestä

Ostan heti lipun kun ilmoittaa keikasta. Kaunis likka ja varmasti osaa myös laulaa.

Äänestä
  • Laulaa osaa suurin osa suomalaisista, mutta oikeasti laulaa ja esiintyä onkin sitten ihan eri juttu. Kyllähän noita hyviäkin karaokelaulajia on joka kylällä, mutta eipä rahkeet riitä oman kylän kuppilaa pidemmälle.

    Äänestä

  • Likka ?????

    Äänestä

Onko Erikan "reviiriä", muut ei saa laulaa kuin hän?
Erika on kylläkin kulahtanut esiintyjä, ihan kiva, kun uusia tulee .

Toivottavasti Helmi osaa laulaa oikeasti, näitä nykylaulajia ei viitsi kuunnella, kun rääkyvät ja kimittävät , eivät osaa yhtään laulaa.
Sitten heitetään vaattet pois, ettei kiinnitettäisi huomiota huonoon lauluääneen.

Äänestä
  • Lauluääni on kehittymätön, ei riitä, eikä taivu vaikka teknisesti osaa laulaa. Esiintyjän varmuus ja osaaminen puuttuvat täysin. Helmi on juuri näitä nykyajan piipittäjiä joista ei ole sen enmpään.
    En kylä tykää Erikastakaan. Samaa sarjaa joskin osaavampi esiintyjä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Lauluääni on kehittymätön, ei riitä, eikä taivu vaikka teknisesti osaa laulaa. Esiintyjän varmuus ja osaaminen puuttuvat täysin. Helmi on juuri näitä nykyajan piipittäjiä joista ei ole sen enmpään.
    En kylä tykää Erikastakaan. Samaa sarjaa joskin osaavampi esiintyjä.

    Kyllä Helmillä on kaunis ääni, kun saa varmuutta ja kehittyy vielä. Voittaa nuo piipittäjät tullen mennen.

    Äänestä

Suomessa kuka tahansa ämmänlänkyrä pääsee estradille jos on tarpeeksi leikelty ja tuntee edellisvuosisadan iskelmätähden. Sen kummempia kykyjä ei tarvita, tosi.

Äänestä

Kiva kun viihtyvät yhdessä.

Äänestä

Jos musiikkineuvos Danny pystyi Erikan -äänisen naisen pusertamaan tangokuningattareksi, niin kyllä hän Helmistäkin tekaisee jonkin sortin laulunlurittajan.

Äänestä
  • Itseasiassa Vikman pärjäsi tangokilpailussa ihan omillaan ennen Dannyn kanssa seurusteluakin. Pärjäsi jo ennen voittoaankin samoissa kilpailussa. Vikman on opiskellut pop-jazz-laulua Pirkanmaan musiikkiopistossa, joten tyhjän päältä hän ei alunperinkäään lähtenyt liikkeelle.
    Ei vaan rahkeet kestäneet siinitellä pitemmälle vaan jatkoi uraansa hömppäartistina. Että silleen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Itseasiassa Vikman pärjäsi tangokilpailussa ihan omillaan ennen Dannyn kanssa seurusteluakin. Pärjäsi jo ennen voittoaankin samoissa kilpailussa. Vikman on opiskellut pop-jazz-laulua Pirkanmaan musiikkiopistossa, joten tyhjän päältä hän ei alunperinkäään lähtenyt liikkeelle.
    Ei vaan rahkeet kestäneet siinitellä pitemmälle vaan jatkoi uraansa hömppäartistina. Että silleen.

    Danny oli raadissa joka erikan valitsi voittajaksi. Epäreilua.

    Äänestä

Aivan ihana kyllä kelpais tällekin vanhalle herralle vaikka olen vasta 67, saataisi neidon peppukin laulaa kuorossa jos tuomoista pimatsua pääsis vanha opettaa. Onnea Daddylle siinä vasta mies joka osaa elää ja nauttia lihan iloista.

Äänestä
  • Ihan tavallinen nuori nainen, ihan tavallisella äänellä varustettu. Ressukka taitaa tuohon vanhaan ukkoon luottaa liikaa. Ainoa, mitä pappa on saanut tytön kohdalla aikaan, on maineen menetys.

    Äänestä

Laulaa paremmin kuin pornoeerika.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Erika ihmeissään kun Helmi tulee samoille apajille laulamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu