Ihan laillista. Monelle ainoa keino edetä urallaan johtotehtäviin. Jos ei osaa matematikan ja loogiisen ajattelun perusteita, niin poliisikoulu on hyvä vaihtoehto päästä edes jonnekin opiskelemaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bf0c8b81-5ad1-4ccb-88f9-97211f66ec6d
Taustalla on tietysti paljon muutakin, mutta se on nyt sivuseikka. Ei tule varmasti mitään seuraamuksia.
Suomen kieltä ymmärtämättömät poliisitkin osaavat ja saavat huijata ja valehdella ihan työkseen.
Anonyymi
1
140
Vastaukset
- Anonyymi
Nämä sinun aloitukset vähän toistaa itseään.
Tiivistetysti: kukaan ei osaa lukea, eikä kirjoittaa, ei ymmärrä mitään, eikä saa siitä rangaistusta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4048829Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723218- 171704
- 761118
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63988Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79965- 55963
- 65910