Mitä mieltä? Kovin arka ja varovainen ja kirjoitti lausuntoon asiaankuulumatonta tekstiä.!!! olen vihainen ja turhautunut. En luota. onko jollain parempia kokemuksia?
Kyrön uusi lääkäri
27
1676
Vastaukset
- Anonyymi
Älkää selittäkö! Hyvä, että on lääkäri ja sinne pääsit.
- Anonyymi
Ei ole ihme, että lääkärien vakanssien täyttäminen pikku paikkakunnilla on hankalaa, kun heti alkaa valittaminen ja mustamaalaaminen.
- Anonyymi
No ei se ennenkään aina hyvä ollut mutta nyt on niin opettelevainen vielä. nuori kun on. Hyvin arka ja tutkimus oli hyvin mitätön. Moni asia on kopioitu vanhan lääkärin lausunnosta. Siis mitä tekee lääkärillä joka ei osaa???? Ei kai sen takia tartte olla tyytyväinen että "on joku" jos ei se joku ole hyvä?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No ei se ennenkään aina hyvä ollut mutta nyt on niin opettelevainen vielä. nuori kun on. Hyvin arka ja tutkimus oli hyvin mitätön. Moni asia on kopioitu vanhan lääkärin lausunnosta. Siis mitä tekee lääkärillä joka ei osaa???? Ei kai sen takia tartte olla tyytyväinen että "on joku" jos ei se joku ole hyvä?
No voi hyvää päivää näitä mielensä pahoittajia!! Jokainen meistä on joskus aloitellut omaa työuraa! Vasta työvuodet tuo sitä tarvittavaa kokemusta,. Hyvä se on ottaa mallia vanhemman kollegan tekemisistä, kuin opetella itse yrityksen ja erehdyksen kautta.
Ei ole lääkäreistä jonoa ovien takana tulossa pikku kuntien terveyskeskuksiin hommiin. Yksityisellä puolella valittaja saa varmaan kokeneemman lääkärin palvelua, joten sinne vaan ja lompakko auki.
Toivotetaan tervetulleeksi ja annetaan työrauha Kyrön uudelle lääkärille. Sitten kun löytyy jotain kiittämisen aihetta, niin sekin olisi mukava nähdä ja lukea jostain.
- Anonyymi
Aloittaja vaati pirtureseptiä ja sairaslomaa elokuun loppuun
- Anonyymi
Hyvin pierty!
- Anonyymi
pööööhh :)) Ei ei kyllä se on ainakin hyvä että hän antaa aikoja kuvauksiin ja tutkimuksiin.. Toki edelleen toistaa vanhan lääkärin tekstejä., olisi hyvä jos tuntisi potilaan mutta näin ollen... Ehkä pakko? ja ei se helppo paikka ole tulla uuteen konkarin tilalle. Sekin on sanottava. Näkee ehkä vuoden parin päästä kunnolla. Asiallinen toki ja selväpuheinen on.
- Anonyymi
Ihan hyvät lähtökohdat on uudella lääkärillä! :-) Toivotaan, että viihtyy työssään Kyrössä!
- Anonyymi
> ...Toki edelleen toistaa vanhan lääkärin tekstejä., olisi hyvä jos tuntisi potilaan mutta näin ollen.....
Eikös tuo ole kovin yleinen käytäntö?.
- Anonyymi
Niin aika itsepäinen kyllä.....oisko ammattiylpeä vähän .... "kun HÄN sen tekee" niinkuin ei saisi olla eri mieltä hänen kanssaan....
Tulee tiukka paikka kun joskus joutuu vääntämään sairasasioissa tai eläkkeissä..... Haistan kyllä sen nyt jo vuosia ennen esim saraseläkkeen hakua.... Jos tosiaan enää on täällä...
Eikös joidenkin mukaan Kyrö lopu kokonaan? Kaikki siirtyy Riihikoskelle. onneksi siaraslomat antaa tules asiaan fysioteraia ja vatsatauti flunssa terv hoit...- Anonyymi
kirj virheitä kun nopeasti laittaa. Mutta tosiaan sellainen vanhojen kaivelu esim 3-4 v vanhoista teksteistä niin se on iso miinus. Hän vetelee johtopäätöksiään sieltä asti. Ei siis pysy tässä päivässä vaikka kyse on tämän päivän asioista. Se on iso miinus. Voikohan lääkärin siis tulevaisuudessa valita? Kaikki kun yhdistyy.
ap. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kirj virheitä kun nopeasti laittaa. Mutta tosiaan sellainen vanhojen kaivelu esim 3-4 v vanhoista teksteistä niin se on iso miinus. Hän vetelee johtopäätöksiään sieltä asti. Ei siis pysy tässä päivässä vaikka kyse on tämän päivän asioista. Se on iso miinus. Voikohan lääkärin siis tulevaisuudessa valita? Kaikki kun yhdistyy.
ap.Lääkäri kuullostaa asiansa osaavalta. Tässä kommentoijan kritiikki ei ainakaan minua vakuuta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Lääkäri kuullostaa asiansa osaavalta. Tässä kommentoijan kritiikki ei ainakaan minua vakuuta.
No se onkin mielipide, ei sen enempää.
- Anonyymi
Aha
- Anonyymi
Fiksua!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fiksua!
no kaipa siihen tottuu kuka vaan on ja eikös voi valikoidakin?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Fiksua!
Tosi fiksua!
- Anonyymi
Nyt on uusi pätevä lääkäri :) ja toinen tulee.....
- Anonyymi
No ei taida olla kun hakusessa on kyröön ollut lääkäri?
- Anonyymi
Lääkärit fiksuja ihmisiä. Kuka idioottien kylässä työskentelisi? Pitäisi saada myös ulkopaikkakunninta tänne asukkaita näiden sisäsiittoisten joukkoon.
Osaamattomia tyhjäpäisiä hoitajia kyllä riittää...eihän täällä muita töitä ole.- Anonyymi
Onko paha olla...?
- Anonyymi
Tämähän lopetetaan tämä Kyrö? Ei tarvita tänne enää ....Toki autolla pääsee helposti Auraan ja Riihikoskelle.
- Anonyymi
Eipä sieltä edes soiteta takaisin …. Huonoksi on mennyt palvelut
- Anonyymi
Kyllä satraappi Ville-Veikko I Suuri meille höllennykset ja rajaukset laatii.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/03e543ed-a7cb-4c0e-8165-64943d92233d - Anonyymi
Ei edes puhelinpalvelu pelaa enää
- Anonyymi
Ei ole näkynyt … sellasta ihmettä
Riihikoskelle on mentävä. - Anonyymi
Täytyy mennä valittamaan vaivojaan taas......
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1718441KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4527590Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763880Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521603662Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183054Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään542785Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv432050- 1262046
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231883Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211751