Kuopion Kerrostalokyttääjät?

Onko täällä muita Kuopion kerrostalokyttääjiä kuin minä. Jos on niin kertokaa kyttäysharrastuksestanne.
161005
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mulla on aena kiikarit valamiina. Toeset kiikarit on keittiöjön pöövällä ja toiset olohuoneen pöövällä.
Keittijön ikkunassa on paljo nenän jäläkijä.

Äänestä
  • Palvelun kielet
    Suomi24:n viralliset kielet ovat suomi ja ruotsi.

    Äänestä

Liity Suomen Kerrostalokyttääjät ry. Järjestö joka valvoo ns. "kyttääjien" etuja.Kyttääjät jotka valvovat vapaa-aikanaan kerrostalossa (vuokra-asunnoissa) naapuriensa elämää ja etenkin taloyhtiön järjestystä.

Äänestä

Meillä ei tarvitse kytätä. Musa pauhaa ja pora jyrisee.

Äänestä
  • Polliisit soitetaan.

    Äänestä

  • Ilmoitustaulun kolme heippalappua on saman asukkaan tekeleitä. Sen paljastaa niin kirjoitustyyli kuin ilmastointiteippikin.
    Liekö Minna itse ollut asialla...

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Ilmoitustaulun kolme heippalappua on saman asukkaan tekeleitä. Sen paljastaa niin kirjoitustyyli kuin ilmastointiteippikin.
    Liekö Minna itse ollut asialla...

    Ilkeys on savoilaista "älykkyyttä"...

    Äänestä

  • Anonyymi00025 kirjoitti:

    Ilkeys on savoilaista "älykkyyttä"...

    Muutin pois koskei sille mitään voi...;)

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Muutin pois koskei sille mitään voi...;)

    Miksi jouduit muuttamaan pois ?. Eikö isännöitsijä auttanut vaikka ilmoitit ?,

    Äänestä

Jep!

Äänestä

Jep!

Äänestä

Kelloniemessä asuu kerrostalokyttääjiä. Kuunnellaan ihmisten tekemisiä ja tekemättä jättämisiä, varsinkin aamuyöllä.

Äänestä

Itse olen kuulunut kerrostalokyttääjät ry :hyn jo 25v.
Olen kehittänyt kerrostalokyttäämistä, pe-la illat on vilkkaimmat, teen pe-iltapäivällä eväät valmiiksi, 6 riisipiirakkaa, päälle meetwurstija juustoa, termospullo on kahvia.
Ikkunalautaa käytän ruokapöytänä. Joskus joutuu kupin kahvia ja riisipiirakkaa nauttimaan "juostessa", asunnossani näkee etupihalle sekä takapihalle (parkkipaikoille) joutuu juoksemaan keittiön ikkunan luota olohuoneeseen ja takaisin.
Keittiön ikkunassa sekä olohuoneen ikkunassa minulla videokamera valmiina tallentamaan tärkeät tilanteet.
Rappukäytävää kuuntelen oven läpi sellaisella stetoskoopilla mitä myydään autonkorjaajille. Sillä kuulee myös seinän läpi naapuriin.
Tietysti myös perinteinen ruutuvihko ja kynä on tarpeen.

Äänestä

Joudun tekemään naapureista valituksia.

Äänestä

Puijo

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko täällä muita Kuopion kerrostalokyttääjiä kuin minä. Jos on niin kertokaa kyttäysharrastuksestanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu