Jumalan tuomiot tulevat pian, ukrainan kaupunkeihin putoaa ydinpommit, myös venäjä ja usa tuhoutuu. Mikä on suomen kohtalo? Minne paeta kun tämä kaikki alkaa?
https://www.gesherhajetsia.fi/alija-paluu-israeliin/venaja-hyokkaa-ukrainaan-24-2-2022/profetiaa-ukrainan-kohtalosta/
https://www.gesherhajetsia.fi/alija-paluu-israeliin/venaja-hyokkaa-ukrainaan-24-2-2022/profetiaa-ukrainan-kohtalosta/
Vastaukset 25
Vanhimmat
Pakene vaikka Adi Shaktiin.
Johan sen kali yugan oli aikakin päättyä 🥱
Dan.4:1-6 Minä Nebukadnessar elin rauhassa huoneessani ja onnellisena palatsissani. Minä näin unen, ja se pelästytti minut; ja unikuvat, jotka minulla oli vuoteessani, minun pääni näyt, kauhistutti minut. Nii minä annoin käskyn tuoda eteeni kaikki Daabelin viisaat, että he ilmoittaisivat minulle unen selityksen. Silloin tulivat tietäjät, noidat, kaldealaiset ja tähtienselittäjät, ja minä kerroin heille unen, mutta he eivät voineet ilmoittaa minulle selitystä. Mutta viimein tuli minun eteeni Daniel, jonka nimi on minun jumalani nimen mukaan Beltsassar ja jossa on pyhien jumalien henki; ja minä kerroin hänelle unen: Beltsassar, sinä tietäjäin päämies, jossa minä tiedän olevan pyhien jumalien hengen ja jolle mikään salaisuus ei ole liian vaikea! Sano, mitä oliat ne näyt, jotka minä unessani näin, ja mikä on sen selitys. Dan.5:1-31
Näen etukäteen toteutuvia näkyjä harvakseltaan. marrasluussa 2019jKr. näin viiimeisimmän toteutuneen näkyni maallisen isäni lähdön hetkellä. Olin etukäteen pyytänyt sitä Jumalalta, koska pelkkä ajatus hänen poislähdöstään oli kova shokki, joten lohdun takia pyysin etukäteen näyn.
Nyt lähes 2,5v myöhemmin näin 30.4 näyn ylöstempauksesta ja 1.5.2022jKr. näin näyn Googin hyökkäyksestä Suomeen.
Ehkäpä ylöstempaus on pakopaikka kun Jeesuksen luona ollaan turvassa juuri ennen ydinsotaa.Jospa näyt kertoivat järjestyksen.
Lopun ajassa hieman ennen ylöstempausta suurta ja pyhää Jeesusta seuraten kaalikääryleitä äsken syöden,
Selef Urge
Ei täältä niinvain lähdetä ylöstempaukseen. Ennen Jeesuksen toista tulemista on kaikki viimeiset vitsaukset, vihat, vaivat, vainot, sodat ja pedon kumartamiset.
Toisessa tulemisessaan Jeesus vie omansa 1000 vuodeksi taivaaseen. Jumalattomat pedon kumartajat saavat surmansa Jeesuksen toisessa tulemisessa Hänen ilmestyksestään, vuorten rotkotkaan ei anna heille suojaa.
1234567---
Harmi, ettei Goog näkysi pidä paikkaansa.
niinks luulet. toi selef on osunut oikeeseen kaikissa arvioissaan alias kommandohauiksena.
hintojen nousu, vaikeutuva maailmantilane, ym.
Miettisen+tutkimuksen+mukaan+vain+20%+oli+mieleltään+"normaaleja"
Hurmoslahkoissa+ihminen+muuttuu+helposti+henkimaailmoissa+kulkevaksi+tzombiksi,+ja+jalat+irtoaa+maan+kamaralta+ennen+aikojaan.
Empiirisen+tutkimukseni+mukaan+0%+suomalaisista+on+”normaaleja”
ne 80 pros oli entisiä luterilaisia, kuten lähes kaikki helluntain jäsenistö. luttereista he ovat tulleet.
suoraan taivaasta ei ole tipahtanut ainuttakaan jäsentä helluntaihin.
tiedoksi edelliselle miettisen jankuttajalle.
"tulleet = siis KÄÄNNYTETTY ,
"Ja lohikäärme vihastui vaimoon ja lähti käymään sotaa muita hänen jälkeläisiänsä vastaan,
jotka pitävät Jumalan käskyt ja joilla on Jeesuksen todistus"
Ilm: 12: 17
Helluntailaista häikäilemättömyyttä.
Kukaan Jumalasta syntynyt ei anna mitään arvoa näiden valheprofetioille.
Kyseessä pelkkä talousrikos. Nyt siis Ukrainan sotaa hyväksikäyttäen.
On synti olla osallinen hellareiden teoissa.
Isännästäsi on kirjoitettuna: Ja lohikäärme vihastui vaimoon ja lähti käymään sotaa muita hänen jälkeläisiänsä vastaan, Sinä täällä vainoat.
Minäkö vainoan? Ketä?
Ja sinä kutsut Herraani saatanaksi? Minulla ei ole isäntää, vaan Jeesus Kristus On Herrani.
Yhdellä vilkaisulla huomaa, että aloitus on jonkun korteistaennustajan laatima.
Vale profetiasi ei KOSKAAN toteudu.
Hoh hoitaa, taidan mennä lenkille. Ihanaa kunnon sunnuntai ja vapaapäivä.
Korjaus: Hoh hoijaa 😁
Hoh ei siis hoidakaan?
Ihmiset ovat aina "profetoineet" omia pelkojaan ja toiveitaan.
Eivät ole. Profetoinnit "Jumalan nimissä" ovat kristinuskossa olleet varsin vähäisiä, ennenkuin USA:n vapaamuurarit Ku klux klan 1800-luvulla keksivät bisneksen nimeltä "helluntailaisuus". Sen jälkeen on "profetiaa" tullut liukuhihnalta. Ja rahaa näiden huijareiden taskuihin.
Yhtäkään, ilman näiden huijareiden tietoista avunantoa toteutunutta profetiaa en tiedä.
Vääriä profetioita levittävät pääasiassa helluntailaiset, nk. ennustelun ammattilaiset. Korttipakka ja kädestä katsominen on vaihtunut valheprofetioiden ynnä muun okkultismin rahakkaaksi levitykseksi.
Paljon toteutumattomia ennustuksia.
helluntailaiset ja helluntailaisten profetiat . . .
"Mutta Herra sanoi minulle: "Valhetta ennustavat profeetat minun nimessäni; minä en ole lähettänyt heitä, en käskenyt heitä enkä puhunut heille: Valhenäkyjä, turhia ennustuksia ja oman sydämensä petosta he ennustavat teille" Jer: 14: 14
Profetia ja ennustus eivät ole sama asia.
kyllä se nyt ennustukselta vaikuttaa > "näin TULEE käymään", siis tulee, tulevaisuudessa, ei nyt.
"Minä en ole lähettänyt noita PROFEETTOJA, mutta silti he juoksevat. Minä en ole puhunut
, mutta kuitenkin he ennustavat." Jer: 23: 21
"Laki ja PROFEETAT oli Johannekseen asti; siitä lähtien julistetaan Jumalan valtakuntaa"
Luuk: 16: 16
Paras turva maan päällä on elää uskossa Jeesukseen Vapahtajaan! Jos pommi, infarkti tai tapaturma kohtaa niin se on vain muutto Isän kotiin!
En pidä todennäköisenä enkä järjellisenä kuvitelmaa, että sotaa käyvä, hyökkäävä Venäjä muka heittäisi ydinpommin eteensä Ukrainaan, juuri sinne, mihin on menossa. Eri asia, alkavatko pommittaa Suomea, Lontoota, Saksaa. Ehkä ei, kun ei sillä konstilla ainakaan kovin ystävällistä vastausta saada takaisin päin. Mielestäni on syytä saada Suomeen ydinaseita, joita suunnataan Moskovan ja Pietarin seudulle.