Kanariansaaret vitsi

Suomalainen meni ensin kertaa lomalle Las Palmasiin.Rantabaarin tarjoilija oli ummikko ja kysyi Espanjol? Johon Suomen perähikiältä tullu,mää mittää jollia vaan kossua 🤣
5242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Suomalainen vanha akka meni Gambiaan. Gambian pojat kysyi Pannaanko kilohinnalla. Joutui kananpersetukkq maksamaan aika paljon panosta. Musta muna arvokasta. Ihramaha roikkuu akalla.

Äänestä
  • Rouvat on käyneet Gambiassa jo 70-luvun alusta alkaen. Varakkaiden yritysjohtajien rouvatkin läksivät sinne naisporukalla, ikähaarukka 35-70v. Ostivat nuoriapoikia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Rouvat on käyneet Gambiassa jo 70-luvun alusta alkaen. Varakkaiden yritysjohtajien rouvatkin läksivät sinne naisporukalla, ikähaarukka 35-70v. Ostivat nuoriapoikia.

    Nätit kuten minä saa eksoottista munaa ilmaiseksi Suomessa.

    Äänestä

Kanarialla on paljon baarii,
merellä näkyy paljon saarii.
Aurinko paistaa siellä aina,
arkena ja myös sunnuntaina.
On upeita stringimimmejä,
ah noita peppuja timmejä.
Kuuma siellä aina tulee,
terassilla aika jatkunee.
Uida voisi iltaan asti,
mutta hai nappaa kavalasti.
Paras siis istua terassilla,
kaljaa mahaan makustella.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Suomalainen meni ensin kertaa lomalle Las Palmasiin.Rantabaarin tarjoilija oli ummikko ja kysyi Espanjol? Johon Suomen perähikiältä tullu,mää mittää jollia vaan kossua 🤣

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu