minkä värinen takki tai paita tai vastaava sulla oli päällä kun näin sut viimeksi.
Mistä ihmeestä se johtuu, että muistan silmäsi ja sanasi ja tunnelman tarkkaan mutta muut yksityiskohdat hämärtyy?
Mistä ihmeestä se johtuu, että muistan silmäsi ja sanasi ja tunnelman tarkkaan mutta muut yksityiskohdat hämärtyy?
Vastaukset 17
Vanhimmat
Oletko sinä se juoksija punaisissa ja mustat housut kovaajuokset?
Enpä taida olla. Miksi minä kovaa juoksisin?
Minua pakoon...
Olitko pukeutunut pelkkään popliinitakkiin vai miksi moinen?
En minä juokse häntä pakoon ainakaan tarkoituksella. Popliinitakkityyppi ei ole aloittaja. EN käytä sellaisia.
Tunnetta niin unohtuu kaikki hyvä että jotain muistaa.
Niin se täytyy olla. Hyppään peiton alle ihmettelemään enemmän näitä tunteita.
Miehellä oli farkut ja ksmelinkatvan värinen takki. Takin povitaskussa oli kyn(i)ä ja keltaisia muistilappuja joita tarvitsimme nimeä ja puhelinnumeroa varten.
Takki oli siis kamelinkarvan värinen.
Dementia?
Nii, olisiko tämä nyt sitä dementiaa. Muistan hänen nimensä kyllä :)
Miksi kirjoitat näitä?
Koska hän luki niitä joskus. En tiedä enää.
Miten niin näitä? Meitä on täällä monta. En aio selitellä tekstejäni tänne. Kirjoitan enemmän, jos hoku estelee. Olen uppiniskainen ja tottelematon.
Se on mies huomattu, että mitä enemmän joku tuulitunneli sulta tyjänpäiväisiä kyselee, sen kovemmat kierrokset otat ja kas näin tuulitunneli saa jälleen haluamansa vastauksen kun kumminkin kohta väität olevasi nainen ja tuulitunneli ostaa tämän ihan tonnilla
Joku ihminen vain kolahtaa niin voimakkaasti, että kaikki muu häipyy ympäriltä.
Olet ehkä rakastunut häneen?
Niin mä luulen. Mulle tapahtuu tällaista oikeasti harvoin. En vaan ihastu helposti. Hän teki sen mihin kukaan muu ei pysty.