Pitäisikö hupikansanedustajat kieltää?

Kärnä etunenässä? Kun tuollaisilla ei ole muuta funktiota kuin levittää lantaa leipäluukusta.
1575
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kyllä häpepilkut pitää poistaa, jotta arvokkuus säilyy. Kärnä ekana veks.

Äänestä
  • Kyllä koskee kumpaakin. Inhokkeja molemmat.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä koskee kumpaakin. Inhokkeja molemmat.

    Anna antaa pimsaa. Vai oletko pimsan perään ?

    Äänestä

  • Anna on paha pala setämiehille.

    Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Anna antaa pimsaa. Vai oletko pimsan perään ?

    Onhan Arkadianmäellä laihempaakin. Katsotaan nyt seuraavan kymmenen vuoden aikana onko keski-ikäisten ja eläkeläisten pesäpaikka. Nuorisoakin alkaa kiinnostamaan kun löydetään harvoja hyvännäköisiä kepunaisia vilauttamaan paljasta pintaa.

    Äänestä


Eduskunnan pitää olla kansan näköinen.

Äänestä
  • Kommenttisi sai aikaan naurunpyrskähdyksen.

    Äänestä

Lähetteleehän Kränä myös kyrvänkuviaan naisille.

Äänestä
  • Mahtaa olla pieniä kuvia.

    Äänestä

Ei missään nimessä. Kyllä kansan tulee nähdä ja jopa joidenkin tajuta mitä puoluetta äänestää.

Äänestä

Aloittajan kysymys herättää jatkokysymyksen, että montako kansanedustajaa perussuomalaisille enää jäisi, jos kaikki hupikansanedustajat torpattaisiin? Siinähän olisi vaarana, ettei puolueella olisi lainkaan edustusta eduskunnassa.

Äänestä

Konna Antula kuuluu tulonjakopolitiikkojen seksinjakosiipeen
hän antaisi huo rillehoitoa ja oikeuksia ilman että nämä maksavat veroa
mutta kävisivät terveyskeskuksissa ku ppaansa hoidattamassa teidän laskuunne

samaa puuhaa mitä huumejörtit tekevät jatkuvasti maksasairauksia yms. teidän laskuunne
ja matutja niiden trooppiset taudit ja te maksatte

näin se homma etenee. TULONJAKOPOLITIIKKOJA on myös kepussa jossa jaetaan maataloustukeja EIKÄ itse haluta maksaa kiinteistöveroa eikä mitään veroja

https://www.suomenuutiset.fi/huhtasaari-suomi-on-haviaja-eu-ymparistolainsaadannossa/

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kärnä etunenässä? Kun tuollaisilla ei ole muuta funktiota kuin levittää lantaa leipäluukusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu