Unessani olin menossa töihin ja etsin bussipysäkkiä, kun kuollut isäni ilmestyi siihen ja sanoi tulleensa saattamaan, koska oli työtön.
Mitä tähän kätkeytyy?
Löytyykö unelleni selitys
2
204
Vastaukset
- Anonyymi
Vesisade
- Anonyymi
Unesi on hyvin selkeä kuva sinusta itsestäsi.
Olit menossa töihin, mutta se ei ollutkaan nyt selvää, että mitä oikeasti haluaisit tehdä, koska et löytänyt bussipysäkkiä. Tuttuun paikkaan mennessä aina tietää sen tutun bussipysäkin, sitä ei siis tarvitse etsiä.
Etsitkin nyt jotain uutta elämääsi, sitä kannattaa todella selvittää, mitä se mahtaakaan olla. Vain sinä voit löytää siihen vastauksen.
Kuollut isäsi tuli saattamaan sinua tarkoittaa sitä, että ajatus jostain uudesta mahdollisuudesta, työstä, opiskelusta, elämän muutoksesta on hyvä ajatus. Isäsi tuli ikäänkuin vahvistamaan unessasi sinua, että hyvä, että etsit nyt sitä, mistä olet unelmoinut. (Unesi isä on sinun oma alitajuntasi, joka tällä tavalla vahvistaa sinua.)
Ehkä unelmasi ei ole vielä oikein konkretisoitunut, etkä itsekään oikein vielä tiedä, mistä unelmoit, mutta olet nyt lähtenyt liikkeelle ja anna itsellesi lupa jatkaa etsintää. Uusi on tulossa esiin, ellei se jo ole.
Linja-auto tarkoittaa matkaa eli muutosta elämääsi. Olet siis hyvällä tiellä menossa johonkin uuteen. Anna sisimpäsi tuoda se selkeästi esiin, ellet vielä tiedä sitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2467658IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2504728- 1711815
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)741690- 721200
- 1341152
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61097Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte130981Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy208959- 104935