Kaksi vuotta on rokki ollut tauolla, mitä veikkaatte, onko nyt tulossa historian vilkkain rokkiviikonkoppu?
Menetkö ilosaarirokkiin?
Anonyymi
57807
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Menkäähän prkleet rokkiin saa taas kunnon ihmiset olla monta päivää sormet korvissa ja kahlata viikon paskassa rokkimöykän jälkeen. Kyllä onkin iiiihaaaanaaaaaa....!!!
Joensuun päättäjille on tärkeämpää rahaa kauppiaille kuin kaupunkilaisten viihtyvyys.
Miksi tuo pitää tuoda kaupunkiin, eikö oikeasti olisi vähän syrjemmässä paikkoja jossa ei asukkaat häiriintyisi toisten hauskanpidosta?
Onhan Turussakin ruisrokki ruissalossa eikä kaupungilla.
Lestibaalit voitaisiin järjestää itärajalla Lieksan korvessa. Somalialaiset rakennusmestarit saisivat töitä. He rakentaisivat esiintymislavat ja havumajat. Sudet huolehtisivat puhtaanapidosta korjaamalla sammuneet huumehörhöt.
Se huono puoli tässä olisi, että itänaapuri saattaisi kostoksi sinne kantautuvasta mölysaasteesta lähettää rajan yli muutama satatuhatta "pakolaista".
Pyhäsaarirokki. Kuljetus saareen laivoilla perjantaina, pois noudetaan maanantaina, mutta vasta sitten kun saari on siivottu ja paikat kunnossa.
EN mene. oli oiken hyvä kun oli poissa koko rock tapahtuma. mutta jo kerkisin toivoa että olisi loppunut kokonaan.
En minäkään mene, sillä olen jo siellä ja karkuun en prkle pääse!
Nyt sinä kakkimaakari Ilosaarirokkiin esiintymään ja esittelemään jotain kaunista kakkimista. Onnistuuko vai tuliko menoa?
Jos kaikki rokkilaiset kakkisivat edes kerran päivässä niin kaupunki olisi kaunis
Eli tuli muuta menoa?
Ei yksin kaikkea kerkiä kakkia, ilorokki on iso ja kakkipitoinen tapahtuma.
Eipähän täällä muut venytä anustaan kuin sinä. Muut sivistyneet pitävät kakkitapahtumansa piilossa. Tälle tapahtumalle kun on suojaisat paikkansa. Kakkaatko muuten vaippaasi vai kuljetko vaan pökäle housuissasi?
Kiitos mielenkiinnosta.
Voi voi. kolme päivää ja 50 000 ihmistä. Siitä tulee tosi paljon kakkia. Osaatko laskea kuinka paljon kauneutta nämä ihmiset puristavat suolistaan meidän kaikkien iloksi?
Ja siellä 50 000n ihmisen kakkaläjän alla sinä sukeltamassa?
Kuvittele sitä kakanpaljoutta! Ihana kakkirokki tulossa.
Miten pystyt hengittämään tuon kakkaläjän alla? Vai tarvitseeko edes hengittää?
Nauti sinäkin kesän ja yhdessäolon tuoksuista. Kakissa on voimaa.
Tekö tajunnut kysymystä? Kakan yliannostus ravinnossasi?
Kysy kakilta, se tietää. Kakki on viisas ja kaunis. Sinulla on paljon opittavaa kakilta.
Tässä tapauksessa kaikenlainen uloste tuntuu olevat sinua viisaampi, joten tyydy sinä vaikenemaan, myös kirjoituksissasi.
Kiitos mielenkiinnosta.
Kakki ei vaikene koskaan, kakki on ikuista. Kunnioita kakkia että menestyisit ja kauan eläisit maan päällä. Kakki olkoon sinunkin kanssasi.
Tointaako noiden kakkaukkojen ja sukkahousutrollien kanssa paljon kiistellä, pelkkiä trolleja jotka yrittävät vain härnätä ja näemmä onnistuvatkin.
Tuskin ne yksinään jaksavat trollata jos näkevät ettei kukaan välitä.
Niin, kukas se oli joka taisteli tuulimyllyjä vastaan?
Vähän samanlaista on väittely trollien kanssa, saa vain itsensä näyttämään vielä typerämmältä kuin trollit.
Nyt ollaan taas joensuulaisuuden ytimessä. Pitäiskö alkaa taas järjestää pääkirjastolle hengennostatustapahtumaa, jossa alettaisi ihan aikuisten oikeasti suunnittelemaan aloitetetta Ilosaarirockin kieltämiseksi?
Nimim. Viimeksi ko. tapahtumassa paikalla olleena, sivusta seuranneena, kaksi vanhempaa pariskuntaa tapahtumassa nähneenä (ja ulkonäöstä päätellen epäilemättä kaikkea vastaan olevaa) ja lopulta koko homman kokoon kuivumista todistaneena.
Lieksa tai Uimaharju olis parempi paikka Ilosaarirokille.
Jyst näin!
Jäsyksen suursaari! Siinä vasta oiva paikka!
On siinä saaresssa ennenkin ryypätty ja juhannusta vietetty
Suapiko rokkiin tulla polokupyörällä sukkahousut jalassa autotietä myöten? Entäs suapiko olla humalassa jos ei oo kakka housussa? paljo maksaa lippu jos on polovijärveltä?
Totta mooses saa tulla ja mitä enemmän sukkahousuja niin sen parempi. Tai no, mieluummin kuitenkin ilman, ei niistä pikkuhousuistakaan niin väliä kun on kerrankin rokkiviikonloppu!
Jos tulee rokkiin niin pääseekö kakki siivellä ilmaiseksi?
Homosaari rokkiin menee vain hintit. Rokkia se ei ole nähnytkään. Nimenkin voisi vaihtaa
Lopetin veikkaamisen kaksi vuotta sitten 😂🤣😅
Unohtuu viherniiskuilta ja eloapinoiltakin ilmastoasiat kun festivaalikausi alkaa ja lähdetään kiertämään festareita niillä savuavilla diesel-transiteilla...
Miksi ne eloapinat ei ole istumassa tiellä rallien ja näiden rokkijuhlien aikana jolloin ilmasto kärsii eniten, vaan mieluiten häiritsevät ihmisten arki- ja työmatkaliikennettä?
Onko vastaus, siksi että ovat terroristeja?
Siinäpä tuli varmaan teikäläisen kaikki oppimasi sivistys-sanat. Paljon jää vielä oppimisen varaakin.
Joo,+mutta+sekin+on+120%+enemmän+kuin+viherniiskuilla+ja+eloapinoilla...
Heh,+heh.+Ei+siinä+ollut+sivistyssanoja.+Hmmm...+0+++120%???+Hmmm....
Heh,+heh...
Sinä taidatkin olla niitä kelan elättämiä vihreitä tyhjäntoimittaja hömppämaistereita, on nuo viisaudet samaa secunda-tasoa... Joko tuli sivistyssana, pitääkö suomentaa?
Ei kiinnosta mitkään ilosaarirokit.
Putin kun tulee niin sitten on isotsaarirokki....
En oo käynyt, enkä käy.
Rokki on pentujen touhua.
Onneksi on myös herättäjäjuhlat tuon paholaisen riivaamaan rokin vastapainoksi.
En mene!
Säästyy iso tukku rahaa.
160 lippu
n. 500 viinaan
700 palkkaa koska olen vkl töissä
N. 1400€
Tuota 700 € ei oikein voi laskea säästyneeksi, koska olet töissä ja 500 € viinaankin on liioittelua.
Entäs huumeet?
500€ edestä jo läikkyy kun ryyppäämään ruvetaan...
Taidat käydä töissä juodaksesi. Itseltäni ei ole mennyt koko elämäni aikanakaan 500€:a alkoholiin, vaikka useampi vuosikymmen on ikää. No, kuka satsaa mihinkin.
No oletpa sinä pyhimys... Raaskinetko syödäkään ettei vaan rahaa kulu?
Jaaha.. Viinan juominenko se sinusta ihmisen hyvyyden tai pahuuden määrittelee? On tainnut teikäläisen aivosolut jo hukkua siihen juomaasi viinaan.
Itsehän tuot esiin olevasi parempi ihminen kun et juo viinaa... Oletko siis hyvän vai pahan puolella?
Missäs se kävi ilmi, että tuon esiin olevani parempi ihminen?
"Taidat käydä töissä juodaksesi. Itseltäni ei ole mennyt koko elämäni aikanakaan 500€:a alkoholiin, vaikka useampi vuosikymmen on ikää."
Korostat omaa hyvyyttääsi suhteessa toiseen, etkö itse tajua mitä kirjoitat?
Sinä satsaat viinan juontiin, minä en. Kuka tässä on sanonut, että kumpiko se on oikein tai väärin?
Keksit sitten itse että minä satsaan viinanjuontiin?
Minä satsaan kakkiin, koska kakkiin kannattaa satsata eikä kakki läiky.
Aion osallistua ilosaarikakkiin ja herättäjäkakkiaisiin koska olen hyvä kakkija, olipa se oikein tai väärin. Paitsi että kakki on kyllä aina oikein.
Muista kakkia nuoruudessasi. Memento copro.
Jos 500€:n edestä jo läikkyy yli, täytyy se mahaan menevä osuus olla melko huomattava. Melkoinen satsaus siis.
Ja tosissaanhan tämä senkin otti...