Entisen Urpolankadun ja viimeksi Linnunradankadun ja yhdystien koominen risteys pistetty sileeksi, silloin kun sitä vähän yli kymmenen vuotta sitten väsättiin ihmettelin kaupungin viskaaleille ääneen että miksei tehdä takalauttalan tien mukaisesti, sanottiin että tulee toinen risteys. Ja mitähän varten ei niin paljoa ole siinä liikennettä, kyllä tuli kalliiksi sekin . Miksi ei tehty kerralla oikeaan paikkaan. Ja sitten supernovankadun sohlaus, siinä taas yksi esimerkki sekavuudesta.
Vastaukset 4
- Anonyymi
En tajua mita selität
- Anonyymi
Käyppäs ajelemassa edellä mainitussa paikassa jos vaikka valkenis
- Anonyymi
Ei voitu kerralla tehdä lopulliseen paikkaan, koska kunnallistekniikan tekeminen sille uudemmalle alueelle oli vielä kesken. Viime syksynähän ne sen osan tien sai valmiiksi päällystettynä.
- Anonyymi
Muutama putki ja sähköjen kaapelointi, jo valmiiksi ennen kadunrakennusta niin ei olis tarvinnut nyt purkaa koko liittymää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1132396Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371413Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha640986- 106983
- 71952
- 48865
- 96859
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31676