Mansikki mannila

Anonyymi

Onko mansikista tullut muutamien kunnanpäättäjien oma kesänvietto paikka?

4

1021

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Miten niin? Eikö sinnekään enää ole pääsyä ns. tavallisella ihmisellä?

    • Anonyymi

      Se ole kaikille avoin paikka? Eikös se ole hyvä, että jotkut otti alueen hoitaakseen? Pahuuden vallassa olikin jo muutaman vuoden. Lehtijutusta luin, että halukkailla mahdollisuus liittyä perustetun yhdistyksen toimintaan ja talkoisiin.

      • Anonyymi

        Tottahan toki on. Paikka on kaunis ja kuvauksellinen. Ympäristö on ollut jo pitkään villinä, joten siistimistä näköpiirissä.

        Alempi kommentoija osui sikäli oikeaa, että yleensä ne valdavat käyttäjämäärät nousevat esiin usein siinä vaiheessa, kun jotain ollaan vaarassa menettää. Kuntalaisten kannattaa nyt käydä siellä tunnelmoimassa, piknikillä tai ihan vaan ihastelemassa paikkaa, kuvaamassakin ja näyttää myös siten, että paikalla on itselle oikeaa merkitystä, eikä pelkkää sanahelinää.


    • Anonyymi

      Ei hätää. Sosialistit ja puunhalaajat yhdistivät voimansa ja alue on kaikkien yhteinen, eikä porvari saa rakentaa ökyhuviloita alueelle. Muutaman vuoden päästä paikka on taas noin kymmenen alueelle eksyneen eläimen nautittavissa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      29
      5500
    2. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      170
      1999
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      160
      1601
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      14
      1334
    5. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      28
      1278
    6. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      56
      1176
    7. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      94
      1165
    8. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      70
      1154
    9. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      212
      1078
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      41
      940
    Aihe