"17-vuotias nuori mies kuoli ulosajossa henkilöauton osuessa puuhun Espoossa. Pelastuslaitos sai hälytyksen onnettomuudesta hieman ennen kello 7 lauantaina aamulla.
Länsi-Uudenmaan poliisi tiedotti maanantaina, että ajoneuvoa kuljettaneella ja onnettomuudessa menehtyneelle 17-vuotiaalle oli myönnetty B-luokan ajo-oikeus poikkeusluvalla."
Vaikka tiedetään, että näillä nuorilla aivojen otsalohko ei ole vielä kunnolla kehittynyt, silti puuhataan ajokortin alaikärajaa laskettavaksi 17-vuoteen, eli poikkeuslupa muuttuisi normaaliksi käytännöksi. Ei kannattaisi.
Taas yksi keskenkasvuinen on kuollut
5
230
Vastaukset 5
- Anonyymi
Kyllä vaan. Asia oli ilmaistu selvä sanaisesti ilman turhaa epäilemistä. Järki ei todella pelaa vielä 17 vuotiaalla.
- Anonyymi
Hän oli rokottamaton ja ihaili Persuja ja Putinia ja luki MV-lehteä.
- Anonyymi
Kun saa ajokortin,pallit otetaan pois.Kun täytää 40 saa takaisin Toimii 😁😁😁
- Anonyymi
Ei mitenkään voinut olla niin valveutunut että olisi ollut rokottamaton, ymmärtänyt persujen olevan ainoa suomen pelastamiseen kykenevä puolue, ja lukenut MV-lehteä.
Kun noinkin kehnosti on käynyt niin ainoa oikea mahdollisuus on, että kyseessä on vihreiden nuorisojäsen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei mitenkään voinut olla niin valveutunut että olisi ollut rokottamaton, ymmärtänyt persujen olevan ainoa suomen pelastamiseen kykenevä puolue, ja lukenut MV-lehteä.
Kun noinkin kehnosti on käynyt niin ainoa oikea mahdollisuus on, että kyseessä on vihreiden nuorisojäsen.VKK puoluekokouksesta tuli uutisissa pätkä. Ei voi kuin ihmetellä, että löytyykö aikuisten oikeasti noin tyhmää porukkaa. VKK rinnalla perusut näyttävät jopa fiksuilta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j841281- 42834
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga77790Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden245723Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35601- 46585
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️80582- 37532
- 25522
- 28497