Toyotan myynti Norjassa romahti 52.5 %. Volvo on ykkönen, VW kakkonen ja BMW kolmonen. Norjan myyntikehitys näyttää muille maille suuntaa.
Toyotan myynti romahti Norjassakin
Anonyymi
37<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 37
Vanhimmat
Maahantuontikielto alkaa puremaan TOYOTAA Ei saa norjassa rekisteriin
Huonot ajo-ominaisuudetko syynä?
Yleinen surkeus ja ongelmat ei nosta myyntiä, sellainen susi Toyota on.
Tojota on hyvä ajaa, varsinkin uudet mallit.
Uusi tojo boi olla vaikuttava ajokokemus kun verrokkina on vanha, hitsattu tojo,
Mutta kun oikeasti tuodaanviivalle ne saman hintaluokan edustavat, mukavat js ruostumattomat eurooppalaiset niin toitsu on taas tutulla sijallaan, viimeisenä.
Miten merkki jota ei myydä voi romahtaa??
Ei mitenkään.
Mitenkä merkki joka romahtaa, myy silti eniten maailmassa.
Tojon latauskelvottomat myyvät junttiloissa ja kehitysmaissa. Norja näyttää mihin suuntaan sivistysmaat menevät. Siellä ei tojolle ole käyttöä.
Jurikin näin. Toyota on junttilan autoja ja köyhien maitten auto.
Silti norja poraa öljyä merenpohjasta, myy sen muualle, ja samalla saastuttaa ilmastoa. Onko se mielestäsi sivistysmaan merkki?
"Tojon latauskelvottomat myyvät junttiloissa ja kehitysmaissa. Norja näyttää mihin suuntaan sivistysmaat menevät. Siellä ei tojolle ole käyttöä."
Viiden miljoonan asukkaan valtio on yksi kärpäsen paska valtameressä, mitä autojen myyntiin tulee. Eikä sielläkään kaikilla ole autoa. Ei edes sitä sähköistä.
On .
Jos auton myyntiluku on huono , se voi tarkoittaa että voi olla jopa parempi kuin ykkönen tai Toka tai kolmas , näin on esim. Hondassa tai erityisesti Mazdassa, mutta Toyotassa asia ei ole näin, en ole ihan varma , mutta muiden mielestä Toyotat on surkeita , voiko joku toinen fiksu vahvistaa että onko Nyky-Tojotat edes surkeita, vai onko?
Surkeita ovat.
Toyota on ihan kiva, mutta ei kuitenkaan, mikään raketti liikenteessä!😆😆
Miksi auton pitäisi olla joku raketti? Sellaisillahan mennään kuuhun, eikä ne sovi liikenteeseen lainkaan you know?.....🤡
Menikö ihon alle noin rumasti. Toyota on tuhnu, mutta kuskit ne vasta tuhnuja ovat. Kyllä Toyotallakin liikenteessä Pärjää jos uskaltaa painaa sitä oikeanpuoleista poljinta ja tajuaa ettei sillä bensansäästöllä kuuhun mennä.
Tojo-liikkeiden saranat ovat ruostuneet Norjassakin kiinni.
Missä Tojo ei olisi romahtanut?
Maa kerrallaan tajuaa että ikuseen testijumboon jos laittaa rahansa ne muuttuvat ruosteeksi muutamassa vuoteessa.
Se on varmaan se konponettipula.
Toyotalla on ostajapula.
Näin on, kesäkuussa vain ykkönen, kakkonen ja kolmonen.
Norjan myynnistä kyse, VW ykkönen.
Toyotan omapoika on joutunut jo aamusta asti tiukoille puolustaessaan epätoivoisesti Toyotan kunniaa. Olet valinnut huono tuotteen elämäsi tehtäväksi. Menisit oikeisiin töihin niin maailmankuvasi avartuisi. Kyllä vammainenkin töihin pääsee jos haluaa.
No et ole sitten mennyt?
Ahaa, sulla on ongelmaa luetun ymmärtämisessä, mutta kyllä sulle joku työ löytyy jossa ei tarvitse kauheasti lukea.
Muutkin saavat osia ja tilastot palaa normaaliin. Toyota kelpaa vain autoilun kehitysmaissa ja halpuutettuna köyhissä maissa.
Näin ze menee.
Muutama päivä vielä ensirekisteröintien julkaisemiseen ja kauhea itkunkitinä jo menossa!😁
Helmitaulut lienee jo rasvattu ja komponenttiostajapulaperusteet kirjattu ylös?
🤗 Ei taida auttaa kun parhaimpien autojen tilastot julkaistaan.
Tietäähän tuon etukäteen mikä valmistaja myy parhaiten. Jos nyt ketään myynti kiinnostaa. Normaalia autonostajaa ei kiinnosta.
Minulla ei ole latiakaan kiinni yhdessäkään autotehtaassa. En kanna huolta myynnistä.
Miksi pitäisi? kannatteko huolta myös Lee Cooperin farkkujen myynniststä?
Ihan sama paljonko mikäkin valmistaja myy. Länsiautoilijat kiusaavat Toyotan omapoikaa kun Toyotan myynti on romahtanut.
Ai ku se toitsun etumatka kaikessa n i i n
kaihertaa!🤗
Jatkuvastihan Tojo on testijumbo. Miksi se kaihertaisi?
Ruotsissakin Toyota on naurunaihe.