Jos valtio päättää ottaa ukranilaisia suomeen niin että mikro kaab ei tiedä kuka tuli on näköjään hallituksessa osaamattomia töissä. Kantakaa vastuunne ja lopettakaa tuo kerjuu että kansalaiset pitäisi lahjoittaa heille apua? Eikö se kuulu valtion maksaa? Ja ihmettelen koko touhua jos tullaan ns sotaa pakoon niin se on ok mutta kun sota loppuu menköön takaisin mutta näinhän eu tule käymään.nyt saatiin liuta köyhiä jotka eivät todellakaan mene takaisin täältä kun täällä saa kaiken ilmaiseksi ja sotaa on hyvä käyttää hyödyksi. No niin ja kukas nuo rusnarit aikoo ruokkia?
tule suomeen täällä saat ilmaiseksi kaiken
Anonyymi
3216
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
MENKÄÄ RYSSÄT POIS SUOMESTA, Olette jäte- ihmisiä kukaan ei arvosta teitä täällä SUOMESSA. Maapallolla on tilaa vaikka kuinka paljon, suksikaa tyhmät päänne johonkin muualle !!!!!! Vaikka mantereen toiselle puolelle Amerikkaan
Just niin yhtä lailla ukrainalaiset kuluttavat Suomen rahoja kuin somalit, irakilaiset, somalit jotka eläneet täällä kuin lomalla vuosikausia tekemättä mitään elantonsa eteen ja vievät tulonsiirtoina ettei suomalainen koko elämänsä veroja maksaneen saa kokopäivähoitoa joka maksaa 4000€ ja se on liikaa suomella mutta jokainen mamu maksaa 5000€,niin ei yhtään ongelma.
Pakkoruotsin vika !
Juntti