olisiko kellään myydä/ antaa kahta nuorta ankkaa(uros ja naaras)????????????????
ankat...
minna
5316
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ei vielä ole vielä,mutta kesällä varmaankin!
Mistä päin ankkoja kyselet? Tulisiko ankoillasi olemaan millaiset olot?
Joutuvatko syksyllä pataan?
Hanki ankkoja vain jos sinulla on VESISTÖ LÄHELLÄ ja jos NE EIVÄT JOUDU PATAAN SYKSYLLÄKÄÄN!!
Minulla naaras ankka munii ja ajatelinkin antaa hautoa niin että saataisiin poikasia kesäksi!Mutta luovutan poikasia vain HYVIIN KOTEIHIN, JOTKA TÄYTTÄVÄT ANKOILLE SUOSITELLUT KRITEERIT (eli vesistö,hyvät talvitilat jne..)
Laita e-mail osoitteesi,jos kiinnostaa!
Ankan poikasia saa myös eläinautoista,jotka kiertävät ympäri Suomea keväällä!Poikasina ankkojen sukupuolta ei vain voi erottaa(aikuisena uroksella pyrstössä kihara.Jos sinulla on todellakin mahdollisuus hankkia ankkoja niin pelasta sieltä kauheasta autosta edes ne pari ankkaa!!
Hei ! Olen kiinnostunut ankoista pito mielessä jopa niin paljon että ottaisin siitä linnuista ammatin kun noita kanoja on aika mukavasti.
Kysyisin ,että kuinka paljon ankoista maksetaan eu tukea, että kuinka monta täytyy olla , että tukea saa.Lisäksi tilallamme on suomenlampaita ja pässi on kainuun harmas mahtuu joukkoon pari suomenkarja lehmää ja hänän huippuna on 6 ravuria t: kiinnostunut
ai niin itse asustaan turun porin läänissä eli lähellä turku näin selvemmin t. kiinnostunut
Moi asun porissa mutta muutama vuosisitten hain ankan poikasia Paimiosta siellä oli ainakin silloin tila mikä kasvatti ankkoja ja hanhia ( ankkoja oli monen rotusia)