Kun ydinsota alkaa.....

Anonyymi

Kun ydinsota alkaa, niin mihin piiloudut?
Itselläni ei ole paikkaa mihin mennä.
Onko edes mitään mahdollisuutta suojautua.

9

1291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei sitä pakoon pääse.

    • Anonyymi

      Putin ilmoitti, että Venäjän pitää aloittaa ydinsota, pitää olla ensimmäisenä..Semmonen naapuri on meillä sotakiimainen

    • Anonyymi

      Hyvin ollaan pidetty päätä pensaassa:

      https://www.lansivayla.fi/paikalliset/4682346

      Suurin osa kansasta ei kykene piiloutumaan mihinkään muualle kuin kotiinsa.

      On muitakin uhkia kuin radioaktiivinen laskeuma. Jospa ei tule perinteistä ydinsotaa vaan vihulainen räjäyttelee ohjuksensa kiertoradalla?

      Jo vanha mutta nyt ajankohtainen uutinen:

      https://tekniikanmaailma.fi/painajaisskenaario-nousi-esille-voisiko-jattimainen-sahkomagneettinen-pulssi-pimentaa-koko-new-yorkin/

      "Jos jotain valtiota tai esimerkiksi New Yorkin kaupunkia vastaan hyökätään EMP-pulssilla, Yhdysvallat todennäköisesti haluaisi lopettaa sotatoimet ja keskittyä infrastruktuurinsa korjaukseen. Se myös lisäisi muiden maiden vaatimuksia tilanteen rauhoittamiseksi."

      ”Ensimmäinen valtio, joka käyttää ydinaseita – vaikka se olisi Pohjois-Korean tai Iranin kaltainen roistovaltio – tulee välittömästi pelätyimmäksi tai uskottavimmaksi ydinvallaksi maailmassa, ja ehkä hallitsevaksi tekijäksi uudessa maailmanjärjestyksessä.”

      • Anonyymi

        USAn entinen ministeri Henry Kissinger ja Ranskan presidentti Macron ovat esittäneet Ukrainalle rauhan neuvotteluja. Ymmärtävät tilanteen vakavuuden.
        Ymmärtävätkö heitä arvostelevat?
        Koen: Jos Venäjä ajetaan nurkkaan aselähetyksillä, on mahdollista, että käyttävät ydinaseita,


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Miten tää juttu liittyy siniseen tulevaisuuteen. No, ei mitenkään. Sininen tulevaisuus ei liity enää yhtään mihinkään. Loppu on tullut..

    • Anonyymi

      Argentiina vaikuttaa kaukaiselta ja puolueettomalta, että jos maailma tulee hulluksi ja pääsee sinne, niin ylipäätään Etelä-Amerikka on mahdollinen suojapaikka, jossa huolettaa vain Brasilia, joka saattaa keikahtaa Putinin kelkkaan.
      Afrikka osin jo on Putinin palkkalistoilla. Itä-Aasiassa on Kiina, ja Intiakin on ydinasemaa ja saattaa keikahtaa Putinin kelkkaan sekin. Islamistit saattaa yhtyä.

    • Anonyymi

      Putin uhkailee ydinaseella meitä. Miten Venäjä luulee itse selviytyvänsä siitä. He luulevat, että voivat hävittää maailman paikkoja joutumatta vastuuseen.. Sitten tuo russofobia. Kaikista pelokkaimpia ovat venäläiset itse, onko se russofobiaa. On se, he pelkäävät oman maansa johtajia. Kyllä minäkin pelkään. Venäjä on täysin arvaamaton. Voi tehdä mitä tahansa.

    • Anonyymi

      Aivan onnetonta porukkaa nuo siniset eli Korjausliike. Jonkunlaista käsitystä heillä on maailman menosta, mutta kannattajat puuttuu ja vuoropuhelua ihmisten kanssa ei näyttäisi olevan. Varmaan juttelevat maailman menosta omalla porukalla, mutta eihän se ole sen kummempaa kuin mitä minä tuttujeni kanssa juttelen.
      Soini, Sipilä ja Orpo keksivät sinisen puolueen itseään varten.Pönkittääkseen omaa valtaansa. Mukaan lähti muutama ylimielinen itseään parempana pitävä tyhmänylpeä tyyppi. Falskius paistoi läpi.Nyt on kulunut 5 vuotta eikä mitään ole jäljellä. Heti alussa näkyi, että hommasta ei tule mitään, mutta kun luulot itsestä on suuret, niin tässä meni näin kauan.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      68
      7027
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      66
      6830
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      149
      5483
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      52
      4653
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4109
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3750
    7. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      31
      3327
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3298
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      79
      2821
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      40
      2289
    Aihe