Kun Katja Taimela ei enää asetu ehdokkaaksi ja puolusta myrskyisästi maakunnan etua.
Taimela valmistui suurtalouskokiksi Loimaan ammattikoulusta vuonna 1993. Hän on työskennellyt keittiöapulaisena Huittisten ammatti- ja yrittäjäopistossa (1993–1994) ja Salon keskuskeittiössä (1998–2005) sekä ruokapalveluvastaavana Salon lukiossa (2005).
Kaipaamaan jäävät
-
-
-sekä
-
-
Taimela valmistui suurtalouskokiksi Loimaan ammattikoulusta vuonna 1993. Hän on työskennellyt keittiöapulaisena Huittisten ammatti- ja yrittäjäopistossa (1993–1994) ja Salon keskuskeittiössä (1998–2005) sekä ruokapalveluvastaavana Salon lukiossa (2005).
Kaipaamaan jäävät
-
-
-sekä
-
-
Vastaukset 13
Vanhimmat
Ei hätää meillä saloaisilla on Mikko Lunden..
Poliisin poika Mikko Lunden, joka on melko nuorella iällään tullut miljonääåriksikin.
Onko tuo joku koijari?
Huuomoria aina tarvitaan
Aloitus ei ole huumori, on pilkaa duunari taustaisesta kansanedustajat.🙄🙄🙄
Tarkoitin huumorilla Lundenin suosittelua .
Joko Mikko on ilmoittanut, jatkaako hän kansanedustajana, ministerihaaveet ovat tainneet haihtua, Purra, kun ei tykkää Mikon rasvaisista vitseistä
Jallu on demareissa ehdolla. Saa ainaki ollikalan äänet.
Juu,Jallun Ollikkalan äänet on yhtä arvokkaat kuin Mikon miljonäärikaverien äänet.
Tätä on demokratia
Verenkierto kuljettaa lämpöä pois aivoista, mutta kuumalla ilmalla veren kyky kuljettaa ylimääräistä lämpöä pois heikentyy,
Kyllä me pärjätään ihan oikeistolaisin voimin.Demareiden aika alkaa olla mennyt,vai haluaako joku vielä lukea sekä perinteisestä että sosiaalisesta mediasta kuinka heidän pääministerinsä käyttää päihteitä ö-luokan julkkisten kanssa samaan aikaan kun maa on pahimmassa kriisissään sitten toisen maailmansodan.
Saulin jälkeen alkaa Mikon aika.
On meillä satumainen herraonni.
Meillä oli maailmankuulu Nokia, ja sen jäljiltä me salolaiset olemme melko varakkaita.
Luultavasti Lundenille melkoinen äänivyöry seuraavissa vaaleissa.
Perkeles Salolaiset,toivoteko nyt jostain SILTARUMPU politiikan.Häpeähän se semmoinen on.Se me jätetään KEPULLE.😁😁😁