Onko muille sattunut Kiteen Grillissä kebabia joka on selvästi lämmitetty vain mikrossa ja tarjoiltu sellaisenaan? En ole kyllä vastaavaa vielä kohdannut missään grillipaikoissa.
Mikrossa lämmitetty kebab
23
2891
Vastaukset
- Anonyymi
Todella brutaalia.
- Anonyymi
On sattunut vaan ei satu enää, kierrän kyseisen paikan jatkossa kaukaa. Mikrossa osaan lämmittää ruuan kotona itsekin. Kiteelle kun tulisi oikeasti hyvä grillimesta niin häviäisi kyllä nykyisestä asiakkaat nopeasti, on ollut välillä sen näköisiä ne annokset että huh huh.
- Anonyymi
Muualla tehtyä, paistettua, pakastettua ja silleen raaka-aineet on varmaan monessa paikassa. Kebabtangosta vuolu ns tuoreena vaatisi ostajia jonossa. Eipä ole. Kylän jonkun pizzapaikan jauhelihakin tulee facen mukaan muualla
(eu:ssa?) paistettuna. Abc mainostaa kotimaisia raaka-aineita, mutta onkohan nekään?- Anonyymi
No ei niitä silti kuulu mikrossa lämmittää jos ihan rahaa vastaan meinataan oikein grillissä myydä.
- Anonyymi
Aloittaja mee glillille itkee.Tyhmyyttä somessa mollata yrittäjää.
- Anonyymi
Eikös juuri somessa sana leviä parhaiten niin ei muut astu samaan ansaan kun lukee muiden kokemuksia?
- Anonyymi
Todella brutaalia
- Anonyymi
Miten ne olisi pitäny lämmittää? Voisko ostaessa kysyä tapaa ja pyytää, jos haluaa toisella tavalla? Sisältä kylmiä ranujakin on jossain ollut.
- Anonyymi
No ei ainakaan mikrossa jäistä kebabia kuulu lämmittää jos siitä aiotaan rahaakin asiakkaalta periä. Semmoista vetistä ja löysää kebabia oli annoksessa joka ei maistunut miltään, meinasi laatta lentää pelkästä suutuntumasta 🤮
Niin ja yksi puraisu riitti, lensi annos roskikseen.
Ennen grilliltä sai rapsakkaa paistettua kebabia niin kuin kuuluu ollakin, nyt on taso tullut alaspäin ja huomattavasti.
- Anonyymi
Makkaratkin hakattu retkikirveellä isoiks paloiks ja jauhelihapihvi kuin purkkaa jauhaisi suussaan..
- Anonyymi
Todella törkeää rahastusta sekunda sapuskoilla..
- Anonyymi
Samaa mieltä ja jos kerran hinnat ovat kalliimpia kuin Joensuussa niin pitäisi olla annosten laatu vähintäänkin vastaavalla tasolla, nyt on taso todella matala.
- Anonyymi
Kateelliset haukkuu.
- Anonyymi
Ei ainakaan kateellisia laadusta..
- Anonyymi
Tässä on kuule kateellisuus kaukana 😂
Enemmänkin harmittaa ettei kiteellä ole kunnon grillipaikkaa varsinkin näin kesäaikaan kun tulee turisteja tänne kauempaakin.
- Anonyymi
Moneen kertaan pakastettu ja lämmitetty, naudan kihara ei voi olla terveellistä?😵
- Anonyymi
Vataselle kelpaa sen verran hyvin että tekee somepostauksen mutta paikallisväestö on sen verran enemmän maailmaa kiertäneitä kultturelleja viininmaistelijoita ettei mikä tahansa murkina ilman michelin-tähtiä heille kelpaa.
- Anonyymi
Hyvää ruokaa grillillä.turhaa lässytystä .
- Anonyymi
Karin cafeessa osataan tehdä ruokaa.
- Anonyymi
Ehkä kylän juopoille kelpaa..
- Anonyymi
Karkko on hyvä mesta.
- Anonyymi
Kuka omistaa nykyään Kiteen grillin?
- Anonyymi
Todella brutaalia
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212