https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/bill-gatesilta-tyly-kannanotto-kryptovaluuttaan-huijausta/8453696
Jos sinua suurempaa hölmöä ei löydykään, menetät kaiken.
Yksinkertaista. Vain hölmöt eivät tätä ymmärrä. Epärehelliset toimijat ja rikolliset hyötyvät hölmöistä.
Bill Gatesin mukaan kryptot ovat huijausta. Niissä luotetaan suuremman hölmön teoriaan.
9
133
Vastaukset
- Anonyymi
Pahinta on se, että rahaa siirtyy aivan vääriin taskuihin vahingoittamaan maailmaa ja lisäämään rikollisuutta entistä enemmän. Kohta puolet on rikollisia ja puolet uhreja.
- Anonyymi
Suuremman hölmön teoria. Eikös osake ja asuntomarkkinatkin ole tätä. Luotetaan siihen että aina on suurempi hölmö, joka maksaa enemmän.
- Anonyymi
No ei. Asunnossa voit asua, mutta kryptovaluutalla ???? Eihän sillä voi edes pyyhkiä persettä.
- Anonyymi
Nyt osuit asian ytimeen. Näin asia juuri on. Bill Gates on viisas mies.
- Anonyymi
Hölmöjä riittää ja myös huijareilla on hölmöjä apureita.
Oletko sinä hölmö? - Anonyymi
Kaikki kryptovaluuttoihin sijoittaneet saisivat menettää rahansa. Ja varmaan menettävätkin kun fiksummat korjaa potin.
- Anonyymi
Ei homma ihan tuolla tavalla toimi. Pienen osan tyhmistäkin pitää voittaa jotan ihan oikeasti. Näin maksimoidaan tuotot pitkällä aikavälillä.
Paljonkohan lotto on jo tuottanut Suoemessa?
- Anonyymi
Bill Gates on oikeassa. Todistetusti!
- Anonyymi
Hölmöille on omat ketjunsa Twitterissä:
https://twitter.com/cryptoasianscam
uliuli kun tuli menetettyä 12.000 eräskin valittaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko851887- 431479
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!521062- 751054
- 721003
- 59981
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon20950- 34910
- 37819
- 38759