Huutokaupat hupihuutajat

Anonyymi

Voisiko joku avata, että mitä nämä hupihuutajat on huutokaupat.comissa? Sinne rekisteröidytään ja tunnistaudutaan virallisesti esim pankkitunnuksin.

Erityisesti näitä hupihuutajia esiintyy kaikenmaailman autonkotteroiden ilmoituksissa, mitä myyjät huudattavat kerta toisensa perään uudelleen ja uudelleen. Itse olen sitä mieltä, että kyseessä myyjän itsensä tai kaverinsa huuto ja kun jää omiin käsiin, äkkiä perutaan huutokauppa ja uusi ilmoitus.

2

917

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kusetusta on siellä havaittavissa. Kannattaa aina tarkistaa hinnat muualta kaikissa tuotteissa netistä. Toimituskulut ovat aivan järkyttävät monessa tuotteessa siellä. Pari huutoa niin ei kannata enään huutaa koska tuotteen saa jo monesti edullisemmin muualta ostettua. Samoin tuotteita kehutaan "laadukkaiksi" mutta, ovat halpakauppa tasoa monesti. Olen itse nyt huomattavasti tarkempi mitä sieltä huutelen.

      • Anonyymi

        Tänään 14.10.2022 kävin Huutokauppa comin sivulla ja osuipa kohdalleni miesten rannekello huudettavana. Belushi valko/kulta kello ja hinta oli jo 108.00 euroa lähetys. Sama kello muualla netissä 59,00 euroa ja ilmainen toimitus. Kyllä on todella ihmeellistä, ettei voi googlata ja katsella hintoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      43
      1491
    2. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      98
      1375
    3. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      309
      1329
    4. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1135
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      19
      1091
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      68
      1083
    7. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1047
    8. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      71
      1022
    9. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      177
      902
    10. Vihdoinkin lavatansseja tv:ssä - Juhannuksena tanssitaan, bändeinä Yölintu ja Komiat!

      Jes, vihdoinkin lavatansseja taas televisiossa! Keskikesän juhlaa vietetään tänä juhannuksena Tuuloksen Kapakanmäellä ju
      Tanssi
      18
      841
    Aihe