Päiväperhonen ei ole, sen hoksaan itsekin. Yläsiivet vaalean keltaiset, ulkoreunalla hieman keskikohdan alapuolella punaruskea täplä. Yläsiipiä näyttäisi reunustavan ohut punaruskea viiva. Alasiivet valkoiset, alareunalla kauttaaltaan lyhyet viivat tihein välein, punaruskeat nekin, ja keskellä siipeä (ainakin yksi) punaruskea täplä. Pääpuoli kellertävä.
En saanut kuvaa, jossa siivet olisivat olleet kokonaan auki, punaruskea väri kännykameran kuvan perusteella, kännykuvassa väri voi vääristyä.
Perhosen koko pieni keskikokoinen.
Mikähän siivekäs tämä on
Anonyymi
0
94
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083