Koska alkoholihan on ravintoaine, etanolissa on aika paljon energiaa, ruoan voi korvata osittain alkoholilla, koska se on halvempaa, jos ruokaan ei ole rahaa.
Ja voi lisätä alkoholin avulla myös nukkumisaikaa käyattämällä alkoholia unilääkkeenä, näinkin säästyy rahaa ja energiaa, kun ei ole rahaa ruokaan.
Pääasia tuo että rahaa säästyy rutkasti kun ryyppää reilusti.
Jos harkitusti tahallisesti käyttää järkisyistä paljon alkoholia.
5
145
Vastaukset
- Anonyymi
No on sullakin logiikka......
- Anonyymi
Tsaarin ajan Venäjä käytti votkaa osana armeijan muonitusta. Tietenkin sillä oli moninainen vaikutus mutta kätevää kuitenkin.
Ei homehtunut eikä mädäntynyt. Helppo käsitellä eikä tarvinnut suostutella solttuja "syömään" sitä. - Anonyymi
Säästyy paljon lisää, kun kuolee vuosikymmeniä aikaisemmin kuin raittiit,
- Anonyymi
Kiire tulee. Täytän ensi vuotena 80v eikä vielä sisäkaluissa ole huomauttamista.
Tällä viikolla tulee taas Saksasta 12 putelin laatikollinen tisleitä. 80% > 36%:iin. Pullokoot litrasta 0,7 litraan.
Teen parhaani eläkevakuutusyhtiön kulujen säästämiseksi.
Ei tätä kestäisikään ilman vuosikymmenten harjoittelua!
- Anonyymi
Ja mitäs se teille kuuluu paljonko kukakin juo ? Hyvä aloitus.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 918635
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on978633- 146993
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1756203Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585268En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛234305Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?54150- 384093
- 373869
Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..743765