Ei varmaan saisi yhtään oikein.
Voisi kysyä aloititko opiskelun englanniksi?
Voisi kysyä aloititko opiskelun englanniksi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 172
Vanhimmat
Hahhaa tää olisi hyvä 👍
Martina hei, miten sujuu opiskelu kansainvälisessä opinahjossa ??
Kestikö tekotukan vaalennus reilun vuoden?
Joko vammat ovat parantuneet, kun jäit auton yliajamaksi ja miksi et odottanut lanssia ja poliisia ?
Keskeytitkö Puistotourin kurkkukivun takia?
Miksi jatkoit on/off seurustelua raiskaussyytetyn kanssa joulukuuhun saakka, vaikka raiskaussyyte tuli julkisuuteen jo loppukesästä? Eikö se olekaan niin, ettei rikossyytetyllä ole lupaa olla leijonaemon lapsen lähellä, kuten lapsen isän kumppanista kirjoitit?
Huumeita käyttäneillä ja siitä syytteessä olevilla ja tuomituilla on rajoituksia lasten kanssa olemiseen, kuten varmasti itsekin hyvin tiedät.
Mutta onhan lapsen isäkin kärynnyt huumeratista ja silti ilmeisesti saa olla lapsen lähellä. Ja Martinalla oli myös toinen lapsi mukana, kun tapasi Niko Ranta-ahon uima-altaalla. Miksi Niko Ranta-aho sai olla lapsen lähellä? Isompi syyte ja tuomio hänellä on.
Oletko yksinhuoltaja?
Haaveileko salaa, että lippisjonne vaihtuu ville rydmaniin - koska ville on tosimies, eikä mikään hiiri - vähän samantyyppisiä harrastuksia kaiketi kuin pikkuruisella :)
Oliko takareisivamma todellisuudessa draumaattinen?
Millä meriiteillä ja saavutuksilla kutsut itseäsi urheilijaksi?
Uskoitko todella että olisit voinut vaan mennä lukioon ???
Kuka se Martinan haukkuja on joka kehui olevansa sentään ylioppilas ja on kertonut pelaavansa tennistä?
Onko todella totta, että järjestit Sofian Miss Helsingiksi, nousi kuulemma valinnasta haloo?
Siis ihan oikeastiko tämä Martinan vainoaja on joku joka ei ole menestynyt Miss Helsinki -kisoissa?
Eiköhän se liity jotenkin Tukiaiseen.
Kuinka suuri osuus instaseuraajistasi on ostettuja seuraajia?
Onko Eskoa ikävä....?
Tiukkoja kysymyksiä. Varmasti sellaisia, joita MeNaisten toimittajalla ei ikinä tule olemaan rohkeutta, saati terävyyttä esittää. :D
Asuuko vanhempi lapsesi isällään.
Heillä on viikko ja viikko systeemi, kuten Eskokin moneen kertaan eri haastatteluissa ja radiossakin kertonut.
Tässä olikin kyseessä nyt valheenpaljastustestin kysymyksiä.
Siihen uskoo vain Martina fani, että heillä viikko ja viikko. Taitaa molemmat valehdella.
Mikä sä kuvittelet olevasi vastailemaan Martinan puolesta? Martinanhan testissä pitäisi vastata tietysti itse!
Miksi lähdit kolaripaikalta auton alle jäätyäsi etkä odottanut ambulanssia
Onko totta, että jätit Thermanin ja kuitenkin roikuit Eiranrannan asunnossa, josta Therman joutui kuittaamaan vuokrat .
Onko totta, mitä Seiska kirjoitti, että Therman joutui ottamaan yhteyttä virkavaltaan saadakseen Eiranrannan avaimet itselleen?
Thermanin äiti maksoi kaikki vuokrarästit myös siltä ajalta kun Sofia siellä asui kolme kuukautta. Martina oli koronan takia ja lasten etäkoulun takia Hangossa ja heti koulun loputtua muutti. Lapsella on oikeus olla isänsä omistamassa kiinteistössä lockdownin aikana vaikka kuinka rakastaisit Sofiaa.
Lapsella voi olla, mutta tuskin lapsen äidillä on rajaton oikeus kaikkiin miehen kiinteistöihin? Lehtien mukaan Martina oli ottanut oman asunnon Kalasatamasta jo kevättalvella ja sitten oli Hangossa. Kuinka monta kiinteistöä yksi nainen voi tarvita käyttöönsä? Kesällä oli Sofia Eiranrannassa, kun Martina julkaisi videon Bambista ja siitäkin on fanit raivonneet ja uhriutuneet kohta kolmatta vuotta.
Lues toi suoltamasi teksti kerran lävitse ja mieti, että oletko ihan kipeä päästäsi vai kenties hyvällä tsägällä vielä parannettavissa ?
Mikä sä luulet olevasi edes kommentoimaan kenenkään lapsen asumisjärjestelyjä ? M & S on yhteinen lapsi, jonka turvallisuus on etusijalla. Koronan alkuaikoina ihmiset eristäytyivät ja lähtivät mahdollisuuksien mukaan pois kaupungeista. Tietenkin äiti oli lastensa kanssa.
Luepa kuule ihan vaan oma tekstisi. Onko ihan asiallista? Ei nimittäin ole. Te Martinan fanit mitälie olettekaan olette pahimpia nettikiusaajia missään palstoilla. Kenenkään muun ei asiallisiin viesteihin tuolla lailla tarvitse alentua vastaamaan.
Ymmärsitkö sinä hädintuskin lukutaitoinen, aggressivinen, elämänkoululainen reppana edes mitä siinä lukee? Etpä tainnut. Nimittäin siinä kommentoitiin tätä ihan mediassa ollutta hässäkkää, kun Martina meni Eiranrantaan ja siellä oli Bambi vastassa. Mulle on ihan ja täysin aivan sama, missä kenenkin lapsi on, se ei itselleni kuulu eikä kiinnosta. Ihmettelen vaan, mihin Martina tosiaan tarvitsi Kalasataman asunnon, Hangon ja Eiranrannan, eli kolme kämppää yhtäaikaa, kun fanit on riehuneet jo kolmatta vuotta, miten Sofia muutti Martinan ja lasten kotiin!
Puhutko aina totta?
Miksi et mennytkään Utahiin kisoihin, vaikka suureen ääneen siitä(kin) kisasta vouhotit? Oliko reisioperaatio niin vaativa ja suuri kuin annoit ymmärtää. Neljän pvän päästä kuitenkin lähdit lennolle Bahaa deittaamaan Tukholmaan, vaikka valehtelit olleesi sängyn pohjalla viikon.
Olitko nauttinut viiniä, kun pakenit pyöräily onnettomuus paikalta?
Miksi sinä pakenit paikalta?
Rehellinen vastaus miksi pakenit, vaikka jäit auton yliajamaksi ???
Mitä sinä tiedät tuosta autosta josta pyöräretken sponsori oli kysellyt silminnäkijöiltä?
Joku täällä on kysellyt hirveästi että onko paikalta paennut auto jo löytynyt. Miksiköhän?
Ei tota ole kysytty vaan sitä, että miksi karkasi paikalta vaikka käsissäkään ei ollut tuntoa.
Tunsitko nautintoa, kun pahoinpitelit Sofian?
Sofia ainakin tunsi nautintoa kun juoksi tekemään rikosilmoituksen naisesta, jonka miestä oli yrittänyt jo pidempään.
Ihan oikein teki Sofia. Tietenkin tehdään rikosilmoitus, kun joku käy päälle. Noin vaan ei toimita.
Miksi Martina hyökkäsi Sofian kimppuun eikä selvittänyt asiaa Stefun kanssa ja luottanut Stefuun? Stefuhan se varattu osapuoli oli. Ainiin, mutta Stefuhan oli pettänyt ennenkin. Miksi Martina jäi suhteeseen pettäjän kanssa? Vähää väliä vaan erottiin ja palattiin yhteen. Eikö hänellä ole mitään itsekunnioitusta?
Vieläkin tuntee nautintoa asiasta. Se selvisi viimeisimmästä sarjastaan jonka Sofian tukija Joni Soila on Sofialle Katiska-julkisuuden takia tuottanut.
Oli ilon päivä kun Martina sai tuomion ja sakot Sofian pahoinpitelystä.
Keskeytit sairauden takia puistotourin. Miksi et jatkanut touria loppujen jumppien osalta, vaikka selvästi olit parantunut? Sairaana ei 45 min hölkkää juosta, samasta syystä on puistojumpat peruttu. Eikä ajeta 100 km pyörälenkkiä. Oliko peruutuksen todellinen syy osallistujien vähäinen määrä?
Jossain vaiheessa päätös on tehtävä että ei lähdetä ajamaan Turkuun, lennetä Ouluun, sieltä lennetä Kuopioon ja Kuopiosta lennetä Helsinkiin jos on sairauden oireita ja korona-aika meneillään. Tiistai-iltana tunsi sairauden oireita ja lauantaina pyöräili. Kyllä jopa Martinalla menee flunssat ohitse. Jos Martinan olisi sairaana lennellyt ympäriinsä niin mitä sitten täällä olisi huudettu. Tai tämä yksi näyttää vain olevan Martinan kimpussa. Siis yksi (1).
Tässä ketjussa siis kyse mitä Martinalta kysyttäisiin jos joutuisi valheenpaljastustestiin.
Sehän oli treenaamassa jo seuraavana päivänä.
Sairaana kuuluu vältellä kontakteja ja siksi ympäriinsä lentely ja tapahtumissa pyöriminen on nou-nou. Silti Martina meni lenkille, porukalla pyöräilemään, oli lapsen kepparikisoissa jne jne. pyöri eri paikoissa ihan normaalisti. Miksi näin? Jos on niin kipeä, että joutuu työt perumaan, ei siitä noin vaan parannuta vuorokauden sisällä.
Niinpä. Tarkoitus postata kysymyksiä eikä sepitellä mustaa valkoiseksi, jälleen kerran. Huoh.
Voi voi, nytkin lähti jonnekin vaikka on sairaana. Kuinka monta vuotta nyt pitää olla sisällä yksin? Monta päivää meni ennenkuin pyöräili kahden muun kanssa ja ulkotiloissa. Ja nuo kepparijutut oli vieläkin myöhemmin. Eikö kannattaisi jo lopettaa ettei tulee piipaa-auto hakemaan?
Oletko sä vastaamassa Martinan puolesta?
Miksi peruutti koko kiertueen(sunnuntaina oli viimeinen). Hölkkä 45 min jo heti kotiin päästyä vaikka jumppaa ei kyennyt? Älä tule tänne selittämään omiasi
Kepparikisa oli pyöräilyn kanssa samana päivänä. Tiistaina sairastui, perui kaikki jumpat. Torstaina 45 min hölkkä. Kuitenkin to-su kaikki peruttu. Sunnuntaina olis ollu Helsinki.
Niin oli treenaamassa, mutta puistojumppaa ei "pystynyt "pitämään.
Anteeksi mikä "piipaa-auto"? Millä sinä oikein uhkailet? Eikös hän ollutkaan 45min palauttavalla lenkillä kotiin päästyään? Lauantaina kun oli pyöräilemässä 110km, kirjoitti voinnistaan näin:
"Mun olo on vähän niin ja näin. Yleisesti tosi hyvä mutta keuhkot ei ole normaalit ja lihaksia särkee. Harmittaa … minä joka en ole juuri koskaan kipeä. Tänään menen lääkäriin ottamaan verikokeet ja tietty koronatestin.."
Eli oli pyöräilemässä 110km, vaikka ei ollut täysin toipunut.
Ja kyllä se 45 min kevyt hölkkä on flunssassa tosi iso riski. Sehän oli tosi hengästynyt sitä "palauttavaa " juostessaan. JOS joutuu työt jättämään tekemättä ja perumaan kiertueen flunssan takia niin kai sitä oikeasti on sairas, siis siten ettei lenkille lähtö tule heti mieleen
On vähän eri asia treenata yksin kuin ihmisjpukkojen kanssa, jos on epäilystäkään tartuntataudeista ! Käyttäisitte stalkkerit järkeänne, edes joskus !
Hahahahaaa! Jos oikeasti oli kipeä, niin eipä ole tasan mitään järkeä treenata sairaana, aivan sama tekeekö sen yksin vai seurassa. Pahimmillaan voi saada keuhkokuumeen tai sydänlihastulehduksen.
Miksi valehtelet Martinan puolesta? Paljonko Martina maksaa sulle siitä?
Kone räjähtäisi heti. Overload.
Toinen tyttö kertoi Instan Q&A:ssa "Ärsyttävin asia äidissä on, että se ragee niin helposti, ja sitten se ei pysty rauhottumaan." Huudetaanko teillä kotona paljon?
Raivoatko helposti, jos kaikki ei hypi sun pillin mukaan? Hyväksytkö eriävän mielipiteen?
Mites vihanhallinta?
Noudatatko itse Eat like Martina ruokaohjeita? Kokkaatko itse päivittäin kotiruokaa kuten olet antanut ymmärtää
Miksi petit Stefua?
Annoitko itse vinkin, kun olit Eremenkon kanssa?
Oliko nuorimmainen lapsesi ylläri
Stefulle?
Rakastitko Stefua vai
sen RAHAA?
Onko Esko Viken isä?
Oletko omasta mielestäsi urheilija siis ammatti sellainen??
Missään kisassa et kuitenkaan pysty antamaan ns: näyttöä todellisesta kunnostasi vaikka hehkutat monta kuukautta kisaa etukäteen.
Oletko lopettanut opiskelun enkun kielellä ? vai missä vaiheessa opiskelu on?onko
sinulla sänkyä molemmille lapsillesi?
Miten pystyt rakastumaan vuodessa 2-3 kertaa ..vaikka annat lehtiin haastatteluita että nyt olen löytänyt todellisen rakkauden ja tältä näyttää rakastunut nainen.
Martinan hysteerinen fani spämmää omia vastauksiaan kysymyksiin. Siinä se on stalkkereiden stalkkeri. Luulee olevansa Martina.
Kysymyksiä Martinalle ja tämä tyyppi tulee spämmimään omia vastauksiaan. Joko on Martina, tai sitten fanilla on fanitus lähtenyt laukalle ja tosiaan kuvittelee olevansa Martina, tai "lähipiiriä". Huolestuttavaa. Ei voi henkinen hyvinvointi kovin hyvä olla.
Totta, Martinalla tuo henkinen hyvinvointi on vähän alakanttiin.
Yritätkö rahamiestä nyt ulkomailta?
Ovatko lapsesi " kypsiä" kun vaihdat miestä niin usein?
Vieläkö suostuisit alastonkuviin RAHASTA?
Oletko koskaan vetänyt läpi yhtäkään kokonaista triathlonin täysmatkaa, johon kuuluu uinti, pyöräily ja juoksu?
Martina, sinä et ole urheilija.
Kirjoitatko tulevaan kirjaasi yhtään kappaletta itse?
Onko kirjassasi kerrotut asiat kaikki totta ?
Mikä helvetti teitä ihmisiä vaivaa? Kiusaatte ihmisiä jatkuvasti? Aivan käsittämätöntä ilkeyttä! Tämäkin palsta on oikea koulukiusaajien lauma..
Mistä lähtien kysymysten kysyminen on "kiusaamista"? Nämä on asioita, joita ihmiset oikeasti ajattelee, pidit sinä siitä tai et. Rehellisempää se on kysyä kuin väittää.
Kyllä tämä on kiusaamista. Älä puhu soopaa. Kehtaatkin puolustella.
Asiallisesta kysymyksestä tulee kiusaamista kun kyseessä Martina. Ihan naurettavaa. Ja erittäin paljastavaa.
Jep, tämä. Mediassa henkilön itse julkisesti kertomaan perustuu kysymykset, ei mihinkään muuhun. Jos ei kysymyksistä tykkää, niin pitää katsoa peiliin.
Joku muu saattaisi miettiä, miten Martina kehtaa.
Okei. Tarkennan vielä. Jos haluan kysyä vaikkapa Sofialta kuinka monta escort-keikkaa viikossa ja mikä taksa, niin se on ok ? KOSKA haluan tietää. Jos ok, niin luodaanpa vastaava lanka tällekin henkilölle. Saattaa olla pari muutakin kyssäriä.
Ettekös te ole tehneet näitä ketjuja jo aika monta "hinnasto esiin", "ylipolven saappaat jalkaan ja tienaamaan" jne.? Minusta tuo on kiusaamista eikä perustu yhtään mihinkään muuhun kuin nettipalstoilla levitettyihin juoruihin.
Tämän ketjun kysymykset sentään perustuu henkilön itse kertomaan, tapahtuneisiin ja mediassa olleisiin asioihin.
Toi kysymys minkä sä esitlt, on asia, jonka te Martinan fanit olette keksineet omassa päässänne. Martinalle osoitetut kysymykset perustuu kaikki hänen itsensä kertomiin asioihin. Lisäksi tuo sun kysymys on jo oikeasti kunnianloukkauskamaa. Kannattaisi miettiä
Mitä kehtaamista tuossa on? Normaalia sinkkunaisen elämää. Missä pöntössä te ootte kasvaneet? Miehiä tuli ja meni ainakin meidän naisporukassa riippuen oliko sinkkukausi vai ei. Menee joillain vieläkin. Reissataan ja treenataan sekä tienataan. Mikä siinä on ongelma? Hauskaa elämää!
Höpöhöpö
Se on kuule sellainen asia että on ihmisiä joilla on aina pakko olla joku ja on ihmisiä, joilla pään sisällä riittävästi siihen, että ei ole pakonomaista tarvetta paritteluun. Ennemmin kaltaisesi tietynlaisen stereotyyppisen elämän eläjä elää ns pöntössä. Ihmisrotu erottuu ehkä vain sillä muista eläinroduista, että lisääntymisen pakko ei ole todellinen. Se on sitä vanhanaikaista ajattelua sulla
Kyseessä on Martina. Ei Sofia!!
Ei kysytty sinulta yhtään mitään!
Oliko shamaani esitystä vai oikeastiko hait apua pääongelmiin?
Kadutko, kun olet lyönyt Stefua ja Eskoa?
Seiskassa vaan oli kuva, kun Esko otsa verisenä tuli luotasi, ja Stefulla poski ruhjeilla, oli kuulemma kaatunut fillarilla.
Juu Seiskassa juuri kuva Stefusta naama veren peitossa, on se Sofia vain aika flikka, vai kävikö Martsu vähän kovistelemassa, kun ilkeisi Sofian pihalle viskata? Miten juttu menee, kertokaa?
Kyllästyttääkö koskaan esittää urheilijaa kun mieluiten vain poseeraisit?
Hepskukkuu, mitäs nyt on tapahtunut, täällähän tätskyt riehuu tosissaan, eli Martta-täti saa näköjään pa**aa niskaan todenteolla?
Onkos WORK- WORK - SOHVI jäänyt Monacoon ja passi sekä lompsa kateissa, vai mistä tämä tykitys johtuu? Onko tukija lähtenyt lipettiin, vai mitä ihmettä on tapahtunut?
Nyt täytyy tosi-fanien rauhoittua, tehän saatte sydärin tai ainakin jännetuppitulehduksen moisesta melskaamisesta. 🤩
Totuus ei pala tulessakaan, joku viisas joskus todennut .
Mikä lapsellinen purkaus! Tämä ketju koskee Martinan valehtelua. Sulla tuntuu olevan suuria vaikeuksia ymmärtää lukemasi. Yritä nyt vaan rauhoittua tai muuten saat sydärin.
Voi stalkkeri parkaa.
Keksimällä keksii kysymyksiä.
Kaikkihan tunnistaa hänen kysymykset.
Nyt ei oo kyllä lääkitys ihan kohdillaan hänellä.
Stalkkeriparka se täällä hysteerisesti vastailee kysymyksiin. Kuinka älyttömän vaikea se on tajuta, että kohteeseen yksipuolisesti ihastunut ja kohteensa tekoja seuraava on stalkkeri? Puhutko itsestäsi mutta jäi kirjoittamatta että keksimällä keksii vastauksia?
Miten jaksaa Mr Bajamaja?
Eikö bajamajaasi ole käyty tyhjentämässä? Nyt vain riukupas**t, johan olosi helpottuu huomattavasti. Elä päästä pöksyihin, se on ympäristörikos🙈
Elä , elä , elä........oletko Riksusta Martinan kaveri ?
Oliko veressäsi huumeita kun pakenit kolaripaikalta ennen poliisien ja ambulanssin tuloa?
Kuka oikeasti kirjoitti tyttären kirjeen joka "yllätyksenä" luettiin Possessa?
Keksitkö itse kysymykset instaan joihin laitat lapsesi vastaamaan?
Mikä tuolla Riihimäellä täällä kirjoittelevia kiinnostaa. Tuskin sentään naisvankila, vai?
Tuli mieleen kun googlatessa tuli vastaan joku vanha juttu Hymyssä. Siinä oli mainittu tuo naisvankila ja valkoinen peruukki.
Olipas jännä juttu. Liittyi myös jollain tapaa Tukiaiseen.
Jännä juttu! Ihan sikajännä! Tosi jännä!
Nyt täytyy myöntää, että olen hieman kateellinen näille Martinan faneille, kun heillä on JÄNNIÄ JUTTUJA koko ajan. Jännä juttu siellä, jännä juttu täällä, jännä juttu joka ketjussa monta kertaa.
Todella jännä juttu, kuka oikeasti kirjoitti tyttären " kirjeen " joka ihan suurena yllätyksenä luettiin ?
Täyttä kusetusta on koko nainen ja kaikki mikä häneen liittyy.
Miksi vaadit Stefulta 200k erorahaa, vaikka Stefu on kertonut julkisuuteen maksaneensa teillä elämisen kulut, asunnot sekä mahdollistaneensa sinun uranluomisen ilman stressiä normaali-ihmisen kuluista?
Kiristätkö lapsilla Eskoa ja Stefania?
Onko tämä totta, mitä Stefu kirjoitti:
”lisäksi hän tällähetkellä kiristää lapsen isää rahalla, lapsella ja kaikella muulla mahdollisella”?
Kuka kirjoitti tuossa muodossa kiristää lapseen isää?
Miksei muodossa kiristää minua?
Joten kenen kynästä teksti on?
Voititko nuorena Miss Riihimäki kisan?
Nautitko, kun nuolit Andrein korvaa?
Onko muut sitä mieltä että täällä on yksi joka on vaarallinen Martinalle ja hänen lapsilleen? Pitäisikö ilmoittaa jo viranomaisille?
Joku nainen vain sekosi kun Martinalla on mies. On ilmeisesti aina halunnut Martinan vain itselleen eikä sellaista tule koskaan tapahtumaan. Eihän mikään muu tuollaista vainoamista selitä. Onhan näistä luettu, Iltasanomissakin oli juuri juttu mutta siinä miehet, jotka olisivat haluneet naisen itselleen, haukkuivat nettipalstoilla. Toki muitakin syitä miehillä oli mutta tuo oli yksi.
Yksi syy saattaa olla se että Stefu heitti Sofian ulos elämästään ja vielä säesti erinäisillä haukkumasanoilla kuten marokkolainen hu*ra.
Sofia lähti suhteesta, Stefu pyysi julkisesti anteeksi Sofialta ja sanoi, että hänen käytöksensä oli oksettavaa, kuten olikin.
Oli varmasti kova pala kun Sofia muutti pois.
Moi Anne!
Tuskin kukaan nainen haluaisi Martinan kumppanikseen. Korkeintaan joku sumopainia tai nyrkkeilyä harrastava...
Ilman muuta! Tee heti ilmoitus viranomaisille. Hopihopi!!! Sinun olisi pitänyt tehdä ilmoitus jo 20 v sitten. Niinhän sä sanot, että Martinaa on vainottu jo 20 v. Tosin Martinan ei tarvitse todellisuudessa ketään eikä mitään "uhkaajia" pelätä. Martina ottaa vain niska-perseotteen ja heittää uhkailijan mäkeen. Martinalla on helvetisti voimaa.
Millä perusteella vaarallinen ja millä tavalla on uhattu Martinan ja lasten henkeä? Osoitapa se nyt tästä ketjusta ihan ensimmäiseksi. Täällä keskustellaan henkilön itse julkisuuteen tuomista asioista ja ristiriidoista mitä niissä on. Siitä on turha tuolla lailla hikeentyä ja perustetta syyttää muita "stalkkereiksi"? Miten on edes mahdollista "stalkata" asioita, jotka kerrotaan kaikelle kansalle julkisuuteen?
Ilmoita ihmeessä kerro mitä sanoivat🤣🤣
On vaarallinen.
Mielestäni täällä kysytään totuuden perään, Uhkauksia ei ole näkynyt, niitä voisi hakea sieltä Eerikäisen suunnalta.
Martina on myös syyllistynyt laittomaan uhkaukseen sekä kotirauhan rikkomiseen.
Täällä keskustellaan julkkiksen julkisuuteen tuomista asioista, ei uhkailla eikä vainota ketään.
15:16 Sinä stalkkerina saatat ollakin vaarallinen heille, ilmoita itsesi 👍
Kannatetaan! Onkohan tämä sama aivan liian innokas Martina fani, joka kirjoitti toiseen ketjuun, että Martina oli mökiltä kuskannut lasta harrastukseen? Nyt herää kysymys, miten joku voi tietää tuommoisen asian. Vaaniiko puskassa?
Vittuilitko Stefulle ja Sofialle esimerkiksi soittamalla poliisit Hankoon?
Miksi pakenit pyöräily onnettomuudesta, pelkäsitkö että poliisi puhalluttaa?
Miksi pakenit paikalta autolla yliajon jälkeen?
Myyjä valmennukset huonosti, kun joka päivä ale, ale, ale, ale?
Myykö.
Onko palautetteet itse kirjoitettuja?
Kone räjähtää
Onko tämä joku uhkaus? Martinahan on lähdössä lennolle huomenna.
Tämä viestiketju ja nämä rajähdys jutut on ilmoitettu poliisille!
Eskolle ja Bahalle ilmoitettu myös!
Huoh. Onhan se ihan selvää, että ”kone” on tässä se valheenpaljastuskone. Mutta työllistäkää vaan muutenkin resurssipulasta kärsivää poliisia aiheettomilla ilmoituksilla. Tuskin kukaan edes vaivautuisi ajatuksen tasolla miettimään jotain koneen räjäyttämistä jonkun turhakejulkkiksen takia, ja onhan se kone täynnä muitakin ihmisiä.
Mutta kun puistojumppaajalla hirveä hätä idolinsa puolesta niin ajatus sumenee.
Kirjoitatko itse asiakas palautteesi?
Vieläkö menisit alastonkuviin?
Onko instassasi ostettuja seuraajia?
Oletko koskaan harkinnut luopuvasi silikoneista? Nehän täytyy uusia jossain vaiheessa ja sitä kuvittelisi, että kilpaurheilijan uralla ovat vain tiellä.
Pystyisitkö oikeasti olemaan sinkku?
Sairaan ihmisen kysymyksiä..
Huoli-ilmoitus aloittajasta tehty.
Ihan asiaan perustuvia kysymyksiä. Ei se vähättelyllä muuksi muutu.
Kuvitteletko olevasi suomen Jennifer Lopez?
Vieläkö kuvittelet olevasi suomen Victoria Beckham?
Fanit on kertoneet, että on Suomen Mariah Carey! Listaykköset ja satojen miljoonien omaisuus vaan puuttuu, mutta eipä se ole niin justiinsa.
Onko lippisjonne oikeasti sun ihannemies vai vain se "pakko olla joku"?
Odottele ihan rauhassa vaan, apua on tulossa, sossu laittaa tuulemaan, pääset tarvitsemasi avun piiriin.
Ihan asiallisia kysymyksiä, luulen, että sinä itse ja Martina sitä apua eniten tarvitsevat.
Miksi Tampereen Puistotouriin tuli vain kymmenen ihmistä? Ajatteletko, että et olekaan niin suosittu kuin lähipiirisi on sinulle suitsuttanut. Miksi et vienyt loppuja puistojumppia, joita oli vielä jäljellä, kun lenkkeilit ja ajoita pitkän pyörälenkin?
;D)))) Valheenpaljastuskoe löisi hanskat naulaan siinä vaiheessa, kun roskaväki Aitolehti istahtaisi pöydän ääreen ;D))))))
Onko sinulta viety isä vai mies?
Miksi olisi joku viety? Tää ketju koskee kysymyksiä, joita Martinalle voisi esittää. Sulla voi olla joki tollanen tilanne, onhan tullut hyvin selväksi että Martinan seuraajat eivät pärjää sinkkuna, itsenäisesti. Jotkut jopa kehui että on monta muuta aviomiehen lisäksi sivusuhteissa. Että sellaista porukkaa
???????
Varo vaan, kohta fanit tulee syyttämään, että kirjoitat täällä lyömisestä ja uhkailetko Martinaa hanskalla ja naulalla!!! Vievät Eskolle ja viranomaisille tämän tekstisi luettavaksi!! Ehkä se näytetään myös lippisjonnelle.
Kuinka usein käyt botoxhoidoissa? Minkälaista filtteriä käytät kuvissa ja videoissa?
Kyllä mahtaisi viisari poukkoilla kun tuo muide vastailisi kysymyksiin...
Treenaatko oikeasti niin paljon kuin annat ymmärtää?
Ymmärrätkö mikä on korkeanpaikanleiri tai powerwalk?
Joko karhuryhmä teki rynnäkön aloittajan kotiin? 🤣🤣
Kysymykset täytyy tehdä enkuksi, jotta Martina ymmärtää.
Löittekö Susanna Sievisen kanssa Tuksun pään patteriin että siltä lähti hampaat?
Mikä juttu tää on?
Toimitko oikeasti apuvalmentajana tallilla ja tapahtuiko hevosen kuolemaan johtanutta onnettomuutta hevosen kanssa oikeasti koskaan?