Että Jesperi on jo mennyttä kalua, ja uusi mies kainalossa.
Pikkulinnut lauloi Martinasta
Anonyymi
2894564
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 289
Vanhimmat
...mennyttä kalua.....hyvin ilmaistu.
Hui, älä paljasta moista, vaikka johan tuo oli ennustettavissa. Martinan seuraajat ja fanittajat saavat hulluuskohtauksia ja raivareita. Haukkuvat meidät ei-fanit maan rakoon ja tulisivat lankoja myöden antamaan meille äidillistä otetta, jos voisivat. Nettipoliisin kone ruuhkaantuu, kun meidän vikamme on, että Martinan rakkaussuhteet karahtavat karille toinen toisensa jälkeen ;D
Niinpä. Onhan täällä tänään jo uhkailtu keskustelijoita, että "tekee kipeää", jos ikinä sanovat mitä täällä kirjoittavat. Fanit myös tuntuu fanittavan tätä "tekoletistä vetämistä", mistä ollaan saatu lukea ihastelua monissa ketjuissa. Eihän sitä ikinä tiedä, jos vaikka ruokakaupassa törmää tämmöiseen faniin, ja vahingossa törmää ostoskärryllä sen ostoskärryyn ja seuraavaksi sua muljutetaan pitkin Prisman käytäviä.
Onko keskustelijat tehneet kunnianloukkauksen kriteerit täyttäviä vihjailuja tai ehkä yrittäneet vikitellä Martinan miestä?
Ensimmäinen kohta täyttyy sataprosenttisesti ja luulisin että täällä joku Martinan miehen perässäkin ollut kirjoittelee. Ainakin fanittaa kovasti Martinan pitkäaikaisinta avopuolisoa.
Joo.ihan sekoja ovat Aitolehden kiihko uskovaiset seuraajat.
Se on sitä kun ei ole omaa elämää vaan eletään julkkiksen Insta elämää.🤭
Mitä se Martinalle kuuluu kuka hänen exäänsä/exiään fanittaa? Kuvitteleeko tuo eukko määräilevänsä muitakin kuin Eskoa eron jälkeen?
Muuten naurettava ilmaisu tuo Martinan pitkäaikaisin avopuoliso... :D))))))))))))) Esko oli pitkäaikaisin aviopuoliso. Mitä merkitystä tuolla ajalla on kummassakaan tapauksessa, kun ero on tullut vuosia sitten? Martinalla ollut eron jälkeen ainakin 4 miestä koekäytössä, mutta Pikkuruista lukuunottamatta kaikki muut ovat jättäneet Martinan.
Sanoo neiti 16 v. TIRSK.. 🤭 TIRSK
Taitaa olla veteen piirretty viiva tämä " pitkäaikaisin avopuoliso " . Eiköhän olleet erossa suurimman osan ajasta.
Martina vaan roikkui Hangossa ja muissa Therman omistamissa asunnoissa, Therman huiteli milloin missäkin eri naisten kanssa..
👍😂😂😂
Puistojumppaan kun osallistuivat niin palstat olivat hiljaa.
Kyllä se on niin, että fyysinen treeni rauhoittaa raivoisaa luonnetta. Vaikka se olisikin vain puun ympäri juoksemista.
Jättäneet Martinan ? Mistä tieto on näkyvissä? Jos muutamia kertoja on tapaillut jotain
miestä niin ei se ole seurustelua.Ehkäpä on niin että Martina on jättänyt.
Ei etäsuhde ole mikään helppo asia,varsinkin jos löytyy lapsia..
Joten te tollot miettikää...teillä ei nähtävästi ole mitään kokemuksia mistään..
Thermannin omistamissa...buah!, Mikä vitsi!!
Tuskin sentään Martina omisti Tähtitorninmäen asuntoa ???? Eiranranta oli ilmeisesti vuokra-asunto, josta Martina ei maksanut latin latia, nekin kustannukset jäivät Thermanille.
Omistiko Martina myös Hangon talon ?
Kyllä se kuuluu sillä tavalla että tuo Martinan exää eli Stefua fanittava on Martinan pitkäaikainen vainoja ja mustamaalaaja. Ja ehkä joku vainoaa erään toisenkin exän takia, tällaista juttua on liikkeellä.
Mitä sinä sitten teet? Minulla on erinomainen elämä, mutta pidän Martinasta siitä huolimatta.
Eihän täällä ole mitään kiihkouskovaisia seuraajia, vaan eräs stalkkaaja, joka jostain syystä tekee näitä aloituksia ja sitten itse kommentoi niihin.
Ei ole jättäneet, itse on lähtenyt, joten älä viitsi taas satuilla.
No voi voi sentään.
Buah! Mitään omista, eikä tule omistamaan - velkarahalla hankittua väliaikaista "onnea" mutta nyt taitaa onni kääntyä......
Kurjaahan se on kun Martina ei omistanut yhtään mitään, tai no ehkä omat rättinsä.
Jokujokujokujoku jossain. 😄 Martinaa on vainottu jo 20 v (muka) etkä vieläkään ole saanut selville kuka se joku on! 😲
Minkä ja kenen Martinan miehen perässä ??????
Pidät Martinasta vaikka todistettavasti valehtelee kaikki asiansa, ok.
No sehän on se kuuluisa Joku, jota kukaan ei ole tavannut!
RAKKAUS kukoistaa ja turha on teidän huolta kantaa Martinasta ja Jesperistä.
Olen ymmärtänyt että tämä on juorupalsta. Täällä ihmiset näyttää keskittyvän muutaman henkilön pilkkaamiseen ja halventamiseen. Miten tämä on mahdollista 2022.
Missä on Stefun aivosolut,jos niitä enään on.Laittaa yhteisen kodin Sofian kanssa, STEFU vie mimmejä sinne jotka varastaa Sofian tavaroita.Tuollainen käytöshän on mieheltä äärimmäisen sikamaista😭.
Sofia saanut hienoja töitä,mikähän on pointti itseasiassa.Kateus avopuolison menestykseen?.
Sofia on viisas ja rautaiset hermot omaava nainen👍☀️
Sehän on kivaa jos on mies löytynyt lähempää koska onhan tuo nytliian pitkä matka käydä treffeillä.
Se on juurikin näin ja peukku.
No johan sitä romanssia kestikin pari kuukautta. Se oli jo ennustettavissa, että juhannusta ei se suhde näe. :) Varsinainen kiertopalkinto tuo Feikki!
Siinä on pienoinen este. Ainoastaan älykääpiöt, köyhät ja nössöt suomalaiset miehet haluavat mieluusti esiintyä Martinan rinnalla juorulehdissä antamassa haastatteluja. Martina ei Suomesta pysty pokaamaa ketään sellaista miestä, joka olisi edes sinnepäin, mitä Martina haluaa. (Hänellä kun on suurelliset luulot itsestään ja viehätysvoimastaan) Kunnolliset ja kunnottomatkin varakkaat julkkismiehet osaavat kiertää tuon kiertopalkinnon kaukaa. Pakko heitellä verkkoja Suomen rajojen ulkopuolella.
Höpöhöpö...
Mutta kun sana kiirii…joskus jopa edellä…
Mennyttä kalua😅
Sinne se vissiin vaan meni ja humpsahti, sanoi mummo mattopyykillä.
Osuvasti sanottu !
Tässä sanonnassa ei ollut mitään osuvaa eikä edes ymmärrettävää, koska koko "kasku" ontuu pahasti. Mutta sinä se vaan kompaaat itseäsi, reppana.
Hah hah haa!
Tämä kommentti oli tarkoitettu 18.44 kommenttiin. Joka oikein osuva.
Opas nämä Stephanoksen enkelit nopeita käännöksissä : Sofia on löytänyt huhun mukaan Kellyn exän ja Martinakinko jo uuden, eipä mummut pysy tässä vauhdissa perässä? Mahotonta, mahotonta😳
...Martinakinko......todella kinko.
opas....
Sofia siis löytänyt Kellyn exän? Kelly kyttää Thermania? Piiri pieni pyörii…
Viisi ensimmäistä aloitusta Martinasta. Kyllä jaksaa ihmisiä kiinostaa.
Näyttää suakin kiiNostavan! :) Koska aiot aloittaa suomen kielen opinnot vai aloititko jo Martinan kandiopintojen kanssa samaan aikaan tammikuussa? Kumpikohan valmistuu ensin vai ei kumpikaan?
Sinä et valmistu yhtään mistään.
Mutta mitä sanoo Esko?
Eerikäisen sanomisilla ei ole mitään merkitystä mihinkään.
Ja täyttä huuhaata suurin osa.
Miten tuo muija jaksaa rakastua koko ajan? Luulisi sen olevan raskasta henkisesti... itse ole rakastunut kaksi kertaa elämässäni.
Vain kaksi kertaa??
No minkä tuo pösilö sille voi, että miehet ei kiinnostu moisesta ryhävalaasta. Vaikea siinä sitten on rakastua, kun miehet karttaa kuin ruttoa.
Ja taas mennään keskustelijoiden haukkumiseen ja henkilökohtaisuuksiin. Martina fanit taas esittelevät luonnettaan ja sivistystään.
Mitä sinä sitten esität? Koulukiusaajaa ainakin.
Taitaa Martinan "rakkaudet" olla pa.....misen puutetta. Ainakin haarojaan levittelee siihen malliin kumipuvussa.
Aikookohan kisata Frankfurtissa kumipuvussa? Se olisi kyllä varmaan hyvä aerodynamiikan kannalta, samoin sokerointi on tärkeää, koska tuulivastus muuten tarttuu ihokarvoihin ja hidastaa triatleettia.
🙄🙄🙄
Se on ihan totta, ihan turhaan pyörittelet silmiä. Vai oletko koskaan nähnyt kilpapyöräilijällä karvaisia sääriä tai strategisia paikkoja Tour de Francella?
Sokerointi on nro one. Se on ihan ehdoton edellytys kaikessa, ainakin Martinalla.
Kunnon sokerointi vaan alle ja MM-kisoissa voitto on taattu!
Entä silikoneja?
Kuka kilpailijoiden strategisia paikkoja tarkastaa ??? ihan on säädylliset kilpa-asut päällä.
Oletko nähnyt ammattimaisella kilpapyöräilijällä isoja bonttooneja edessä ???
Ruptsissa rupatellaan Mr Bajamajan ja Martinan uudesta rakkaudesta
Tuleekohan uusinta tienvarsi motellissa.....hm
Kulkeeko, Aitolehti, sivuovista?
Ruptsissa jo vuodesta 2010 asti.
Pitkäaikainen stalkkeri!
Outoa! Täällä vihjaillaan että Martina ja Jesper olisivat eronneet mutta silti nettiraivo on noussut korkeimpaan svääriin. Mistä ihmeestä on kysymys?
Mikä nettiraivo? Ai joo Martinan fanien raivo. Se on kyllä aina kovaa
Puistotourin peruuntuminen oli näköjään faneille tosi kova vastaisku, ainakin muissa ketjuissa riehumisesta päätellen. Olen yrittänyt lohduttaa heitä, että kyllä Martina sitten myöhemmin kesällä heitä varmasti jumppauttaa ja juoksuttaa puun ympäri, mutta ei se ole auttanut.
No eivät ole. Vainoajat vaan hakee vettä myllyynsä, hulluja mitä hulluja.
Kiitos kun lohdutat! Olet ihana ja sydämellinen Ihminen isolla i:llä. 😆🤡💩😝🤮
Kaikki toivovat että Martina ja Jesper olisivat yhdessä mutta eivät taida olla.
22:07 🤭🤭🤭
Tienvarsimotelli ja pikaiset. Ihanaa.
Kiva sulle.
Martina on kyllä perheensä ja Jesperin kanssa Järvisydämen mökillä. Olette taas ihan väärässä, kuten aina.
Eipä taida olla.
No kyllä on. Esko myös käymässä. Perheen esittely.
Muuten oikein mutta mökki ei taida olla tällä kertaa Järvisydämessä.
Sulla on kyllä surkeat lähteet. Pikkulinnut taitaa olla valehtelijoita.
Haterit stalkkaa Martinaa kun se urheilee ja voittaa
Ei se kyllä mitään voita,sori.
Martinan sensuelli vetovoima vetää miehiä puoleensa ja miksi ei vetäisi kun kyseessä on Tv-tähti ja urheilullinen ja kaunis voimanainen. Ihan eri tavalla samalla viivalla miesten kanssa kun jotkut espoolaishissukat. Martinalla riittää miehiä joka sormelle niin miksi ei aikuisena vapaana naisena valitsisi parasta?
Martina -sensuelli.....tämä täytyi olla vitsi ?
Ihmeellisiä juttuja taas koska lippis Jeppe on Martinan kans istumassa laiturilla ja onnelisti nainen naureskelee kun tulee uimasta laiturille.🌅.
Martinan haterit käsikirjoittavat Martinan elämää uudelleen päivittäin keskustelupalstoilla sellaiseksi kuin he itse haluaisivat sen olevan. Myös Martinan ulkonäön he käsikirjoittavat uudelleen. Sellainen onnistuu vain hatereilta ja vain hatereilla riittää häpyä tällaiseenkin toimintaan kaiken muun epämääräisen toiminnan lisäksi.
Nainen on nauranut, sinun sanojasi mukaillen ’onnelisti’ monta kertaa eri miesten kanssa, Thermanista eron jälkeen 😂.
Onnelisti!! 😆 Martinan kans istumassa, ja nainen naureskelee kun tulee uimasta. Onko siellä jonnen exäkin?
Nyt "ennakkojuhannus" perheen kanssa mökillä. Tosin mies on eri. Ehkäpä tämä on kaikille perheenjäsenille jo normaalia. Mitä näitä juhannus kumppaneita nyt on ollut, Hannes, palomies, Rambo ja nyt Jesper. Taulumiehen tarina taisi loppua niin lyhyeen, ettei yhteistä juhannusta ehtinyt tulla, mutta tilalle tuli Rambo.
Mies 8
Martinan ja perheen kanssa mökillä on juurikin Backer ja sinä olet juurikin urpo.
Toistat itseäsi.
Levy jumittaa pahasti.
Nämä on niin kuultu jo.
Esko ja Nala ovat jo varmasti olleet vastaanottamassa familiaan Martinan kaikista uusinta miestä ilmaisella mainos-mökillä. On ollut ruuat haettuina take-away -ravintolasta (ilmaisia, koska Martina ja Esko mainostavat sitä raflaa) ja kuoharit valmiina laseissa (ne on jouduttu itse kustantamaan). Muut ex-miehet tulevat sitten oikeana juhannuksena Annen ja tyttärien kanssa ;D)))))))))))))
Titytyyyyy Titityyyy 🐦🐦🐦 Kiva kun joskus pikkulinnut tekevät väärin tiedoin noita aloituksia.Tityyy Titityy 🐦🐦🐦🐦.
Ottaaks kaaliin yhtään,hyvä tiimi on tää poppoo ja kademieliset itkee nyt taas koko juhannuksen.🌅🐦🌅.
Mitä sulle muiden elämä kuuluu? Hanki oma ja elä sitä, niin ei tarvitse kadehtia. Itselläni on kaikkea mahdollista, ei tarvitse kenenkään asioita miettiä.
Jos on kaikki henkilöllä olemassa, hän ei ikinä pyörisi juorupalstalla ja seuraisi kenenkään henkilön elämää ja hänen tekemisiään.
Miten kävisi Aitolehden jos ei yhtään seuraajaa instassaan ja täälläkin jutut loppuisivat ??
On ollu varis tai harakka rääkymässä väärää infoo. Hateri uskoo kaiken ja variksetki nauraa
Martinalla on vaan lisääntyneet sponsorit ja sen huomaa hänen instas, välillä vähän heikensi kun Hannun raiskaus syyte kun tuli ilmi.Otti miehestä eron niin kaikki tuli vaan paremaksi sen jälkeen heti.👍.
..välillä vähän heikensi.... kun ..kun....paremaksi....sen jälkeen heti....???
Huh huh ei ole edes peruskoulua saatu suoritettua, niin heikkoa tekstiä.
Tämä on mulle puhdasta hupia! Töissä hommat tehty ja kohta lähdetään matkalle juhannuksen viettoon ulkomaille. Täällä on hyvä bongata ääliöitä, jotka kiusaa muita ihmisiä.
Mitä tämä perhe tällä kertaa käsittää?
Ja kaikki nuo miehet parin vuoden sisään. 😲 Ei oo kiva tyttöjen kannalta!
Huh... huh.. heikkoa sinullakin, oikein kolme (3) kysymysmerkkiä🤔. Eipä ole oppi mennyt perille.
Pikkulinnut sekoittavat monen pään ihan sekaisin.
Te netti kiusaajat miettikää mitä teillä edessä.Kerään nimiä et se julkinen anteeksi pyyntö menee läpi oikeudessa.Olen ilmoittanut media et tulevat oikeuteen.
Huoh, ei voi muuta todeta. Martina-fani kaikessa "fiksuudessaan" liikahti idolinsa puolesta! Onko sinulla rahaa, kun käynnistät oikeudenkäynnin, ethän osaa kirjoittaakaan. Vai keräättekö kolehdin muiden fanien kanssa, vaikka teidän mielestänne Martina on rikas nainen? Poliisi ei ota tällaista juttua ja käräjäoikeus voi käsitellä vain yksityisenä kanteena, jos sitenkään.
Olet todella sekaisin "olen ilmoittanut media et tulevat oikeuteen "? Mihin oikeuteen ja minkä lehtitalon tai tv yhtiön pääjohtaja olet?
Et, et, et, et, et, et.. VAMOS!
..nettikiusaajat....et , et , et
Oikeinko meinaat oikeuteen mennä ?
Nyt on tätskyjen "sisäinen tutka" seonnut aivan täydellisesti.
Ei tarvita kuin laituri ja lippalakki, niin tätskyt on taas kerran ihan sekaisin ja tutka pyörii holtittomasti, kun ei tätskyt tiedä missä mennään...eivät tiedä pitääkö "lippalakkia" tällä kertaa haukkua vai kehua.... 😄
Hyvä juttu muuten lehdessä teikäläisistä, tällaisella foorumilla räksyttävistä: porukka on aika suppea eli samat tyypit jauhaa samoja juttuja, näinhän se menee.
Ei nää aloituksentekijän valheet ole uutta,10 vuotta on keksinyt valheita valheiden päälle. Se on sen elämisen ja jaksamisen ehto,koska ei ole muuta sisältöä elämässään olemassakaan hänellä.
Edes trolli ei jaksa jauhaa 10 vuotta samoja asioita.
Kyseessä on sairas henkilö.
Siinä on tällaista hieman höyrähtänyttä Sofian fani-porukkaa, joilla alkaa levy pyöriä määrätyissä tilanteissa ylikierroksilla.
Samat tyypit ne siellä Martinan tiimissäkin pyörii, että niin....
Eihän noi kanditutkintoon johtava opinnot, auton alle jäämiset, hyvinvointivaikuttajan tittelin kuuluminen Martinalle, puistotourin keskeytys sairauden vuoksi, rakkaussuhde Pikkaraiseen raiskaussyytteen tultua ilmi jne jne ole kuin vuoden sisällä tapahtuneita
Näin ovat viimeisen vuoden tapaukset, joita fanit yrittävät painaa villaisella ja muuttaa päälaelleen. Eivät tietenkään siihen kykene, kun kaikkea totuutta Martinasta ei millään voi valkopestä, joten silloin he alkavat syytellä ei-faneja ja sylkeä solvauksia.
Martinalla ei kyllä näitä esiteini-faneja ole, joita Sofialla riittää. Nuoria tyttöjä, jotka haaveilevat Sofian glamour-elämästä.
Tuo nyt oli kyllä aika sekavaa settiä. Mitä joku Pikkarainen nyt Martinan elämään kuuluu?
Ainut, minkä allekirjoitan kanssasi, on tuo opiskelu juttu, muut on ihan höpöpuhetta. Te elätte vähän liikaa toisen elämää, jos hän ei jostain asiasta kommentoi, niin te teette omat johtopäätökset peräsuolipalstalla. 😄
Oletko täysi-ikäinen? Tyylisi kommentoida on aika lapsellinen... että oikein valkopesijä fanit. Tuo on vain niin kulunutta läppää, että miten ihmeessä jaksat? 🤥
Kyllä Sofia itselleen juhannusheilan löytää, halukkaita on ihan jonoksi asti, kunhan vain tietää, kenen oven taakse tulee kolkuttelemaan. Eli ei tarvitse pahaa oloasi vanhaan Martta-tätin purkaa 😔😔
Martinassa ei ole mitään valkopesemistä. Hoitaa asiansa ja pärjää hyvin.
Niinpä. Monta kohua vuoden sisään ja suurimpana heilastelu raiskaussyytetyn kanssa joka sittemmin sai 2v vankilatuomion. Ja enkunkielisten bachelor, eli kandiopintojen, aloittamisen julistus. Minne pääsee tekemään kandia pelkkä peruskoulu heikolla menestyksellä alla?
Voihan se olla, että pikkulinnut lauloi hieman ennenaiksisesti, mutta kyllä se ero jossain vaiheessa tapahtuu. Pitihän Dubain miehen olla se oikea ja sitten Pikkaraisen. ”En luovu susta koskaan”. 😂
"Tää ihminen"on nyt tunnettu urheilija. Kyseessä on salarakkaus.
Ei kai kukaan kehtaa julkisesti Martinan kanssa alkaa vehtaamaan. Salassapa hyvinkin.
Miksi ei kehtaa, kaunis, omillaan toimeentuleva, terveelliset elämäntavat omaava nainen.
Taitaa olla pieni katkeruuden siemen pienessä päässäsi?
Mutta se Martinan maine aiheuttaa isojarajoituksia.... Maine menee itseltäänkin, jos Martinan kanssa näyttäytyy julkisesti. Näin aivan puolueettomasti todettuna ilman fanien olettamaa kateutta ja katkeruutta.
Ahas, Onkos kaikilla hänen kavereillaan maine mennyt, joita näkyy hänen instassa ja joiden kanssa liikkuu, enpä usko? 😂😂
Puhut ihmisen maineesta, jonka olet luonut Seiskaa ja peräsuolipalstaa lukien, aika suppea on sinun maailma. Ja jos ei olisi katkeruutta ilmassa, et vaivautuisi tänne näpyttelemään.
Mikä maine, en ole koskaan nähnyt Marttaa sängyssä puolialastomana kiehnäävän ja tikkaria imien ja vielä siitä itse kuvia ottavan julkiseen instaan, että sellainen maine.
Perustele katkeruuden syy
Selväähän tuo on, naurettava kysymys. Vai oliko kysymys vai toteamus?
Itsestään selvyys näillä kiusaajilla.
Mikä maine? En koe hänellä olevan huonoa mainetta. Itse pidän Martinasta.
Niin ne kalut Aitolehdeltä katoavat aina jonnekkin.mutta onneksi niitä riittää kyllä kaikille.!
Näytti tuo jesperi juttelevan eilen Martinan mutsin kanssa.
Itiksen huudella missä mamma asuukin
Mitä, osaako Anne oikein enkkua ? Ehkä samalla tasolla Martinan kanssa !
Onpas murheet sinulla, oikein piti kommentti laittaa, eipä taida tuo sinun enkkusi kovin vahva olla, kun muiden taitoja täytyy pohtia.
Kyllä se on ihan Aitolehtien murhe, kun eivät osaa kunnolla puhua englantia, kirjoittamisesta voivat vain haaveilla.
Mutta miksi otat HEIDÄN MURHEITA mielellesi? Oletteko tuttuja, kun heidän kielitaitonsa on tiedossasi?
En itsekään mitään täydellistä englantia puhu,mutta aina olen toimeen tullut,kun kuulijalla/ lukijalla on halu ymmärtää.
Saan hyvin selvää myös Martinan englannista.
Aika harhaisesti ne pikkulinnut lauloi, kun Jesper Suomessa Martinan seurassa 🤣🤣🤣
Eikös muijan pitänyt olla kisoissa Frankfurtissa🙄
Lähtee kohta. Ei sinne neljää vuorokautta aiemmin mennä.
Torstaina lähtee Frankfurtiin ja nyt täällä hän ehtii vielä nauttia ihanista lämpöisistä päivistä.
Lähteekö lapset mukaan reissuun? Monet perheet viettävät juhannusta yhdessä jossain mökkimaisemissa tms. Martina taas lähtee perhejuhlia karkuun, kuten tapanaan on ollut.
Kerrotaan, että kovan tällin päänsä saanut kuulee hetken aikaa pikkulintujen laulua.
Aitolehdellä soi titityy päässä koko ajan.
buahhaaa!
Eikö se ollut juurikin Martina joka sai tällin, kun jäi auton yliajamaksi.
Jokohan se auto ja sen kuljettaja on löytynyt?
Ei koska niitä ei ollut ollenkaan.
Jännä juttu, että höpöhöpö ja tirsk.
Kalut ne karkaavat joiltain,joillain taas pysyvät pidempäänkin.
Huhujen mukaan on Sedu.
Luulen, että Sedu ei edes kuse Aitolehtien suuntaan.
Tämä Sedu-setä on miljoonavelkainen ja ympärillään olevia ihmisiä kusettava luuseri, minkä kyllä tiedät jos luet lehtiä. Että kyllä on kovin kaukana ne ajat, kun setä ehkä valitsi seuransa. Martinalle ei kelpaisi monestakin syystä, eikä kovin monelle muullekaan. Sedu saanee ikääntyvä aivan rauhassa.
Etsikää nyt vaan Sofialle niitä miehiä , koska on nyt sinkku.Martina on nyt Jesperin kanssa ja nauttivat perhe mökkeilystä.
Aloittaja kuulee outoja ääniä ja viestejä.😨
Vielä oudompia ääniä ja viestejä kuulevat Martina-fanit. Väittävät tässäkin ketjussa, että jo 10v, tai 20v on puhuttu Pikkaraisen syytteestä ja tuomiosta sekä puistotourin peruuntumisesta draumaattisen sairastumisen vuoksi. Mutta eihän nuo tapahtumat olleet edes tapahtuneet vielä. 😵💫🔮💩
Onpas luetunymmärtäminen pahasti hakusessa nyt. Toki se joka on 20 vuotta vainonnut ja se joka on yli 10 vuotta vainonnut ja se joka tuli vainoamaan vasta Sofian takia tarttuu kaikkiin mahdollisiin myöhemmin tapahtuneisiin myös. Mutta ei pysty olemaan hokematta myös niitä vanhoja juttujaan, josta niin helpoisti tunnistaa että mikä kyseistä kirjoittajaa kaivelee eli miksi alunperin alkoi Martinaa vainoamaan.
Esim. se joka vahtii Stefun omaisuutta kehui vuonna 2014 kuinka Stefu sai ihanan, lempeän ja kauniin Satu Tuomiston. Sama henkilö kehui vuonna 2020 kuinka Stefu sai ihanan, lempeän ja kauniin Sofian.
Sulla taitaa olla ihan päiväkohtainen kirjanpito Stefun naisista. :) Noooh, huvinsa kullakin.
Kas kun et maininnut siitä päivästä (minä vuonna?), kun Stefan sai ihanan, lempeän ja kauniin Martinan. :D))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Kulta pieni, mistä sinä oikein näet täällä kuka anonyymi kehuu ketäkin? Eikös se ole positiivinen asia, että kehutaan muutenkin. Oletko koskaan miettinyt sitä, että joskus eri ihmisillä saattaa olla jopa samansuuntaisia mielipiteitä, tai ajatuksia? Täällä ei ehkä kuitenkaan keskustele vain 1 ja sama ihminen, joka on ollut täällä jo 10, 20 vuotta.
Ei tietenkään, niitä pahimpia on kolme, kuten kaikki tiedämme. Niitä, jotka vainoavat systemaattisesti vuosikaudet 24/7.
Huhujen mukaan uusi mies on nelikymppinen David. Öky.
🙄🙄🙄
Minä taas veikkaan, että Esko on paremman miehen puutteessa saanut armon Martinan silmissä. Esko se hoitelee lapset ja koirankin. Ja lippiksiä Eskolla on sadoittain kaljuuntumisen peitoksi.
Keitä nämä ihmiset on mistä keskustelette? Julkkiksia vai.
Ketä kaikkia sinne mökille on Martinan kanssa mennyt? Ainakin Esko ja Vicke. Ketä muita? Anne? Jasper?
Martinan rakkauselämä kiinnostaa ja kirjoitusta syntyy. Tänne kirjoittaakin miesasioissa epäonnistuneet luuserit, joilla ei ole miestä tai elävät huonossa parisuhteessa. Munaa eivät ole saaneet pitkään aikaan. Voisi se Martinan menestyminen kiukuttaa vähemmästäkin.
Sun sivistyksen puute kyllä tulee selväksi tuon sun ala-arvoisen kommentin myötä. Sulta menee "puutteessa " pasmat sekaisin, mutta ei pidä luulla että kaikki ihmiset on samanlaisia. Se on se, mitä siellä pään sisällä on, tärkeä juttu. Eli onko toiminnot kuin eläimen vai onko mieli kroppaa vahvempi
Olipahan outo puolustuskirjoitus Martinan rakkauselämästä. Kysyn vaan, että mitä kadehtimista on naisen rakkauselämässä, naisen, jonka vuoteessa miehet vaihtuvat useammin kuin lakanat. Ja nainen itse kulkee kiertopalkintona mieheltä miehelle. Normaalilla ihmisellä jo itsekunnioitus estäisi moisen käyttäytymisen.
Taas täällä liioitellaan tuota miesten vaihtuvuttaa.
Kiertopalkinto on se henkilö joka haukkuu toista sillä nimityksellä , Sofia siirtyi suoraan kaverilta sen parhaan kaverin sänkyyn naitavaksi.Olet likainen henkilö jos vaihdat lakanat kerran vuodessa,vai kuinka.Martina et ikinä saa kiertopalkinoksi, on ollut pitkissä suhteissa.Kuvaja 3 vuotta.Eerikäinen 3 vuotta.Therman 9 vuotta. Pikkarainen 10 kk. Nyt Jesperin kans jo 4 kk. Muut on olleet vain deittailu kavereita.
Martinan ja hänen faniensa seksuaalisuus on ilmeisesti tuolla eläinten tasolla. Pitää pariutua mahdollisimman monen partnerin kanssa.
Olipas kommentti. Martina on tarkka siisteydestään, eli kyllä kuule vaihtaa useammin lakanoita kuin miehiä.
Sofiahan sinne Martinan lakanoihin kellahti koiran kanssa hyvin vikkelästi.
Tuo kiertopalkinto oli katkeraa ja provosoivaa puhetta, vailla totuutta, joka toki oli sinulla tarkoituskin.
Tunnet siis Martinan henkilökohtaisesti kun tiedät sen siisteystason? Vai onko tämä taas näitä Martinan fanin käsikirjoituksia? Sitä nimittäin ilmenee paljon
On sillä ollut paljon muitakin. Sitäpaitsi hän on itse kertonut, että on pettänyt kaikkia miehiään. Teini-ikäisenä jo oli harjoitteluvälineenä yläasteeesta lähtien ja siitä seurasi abortteja. Pitää olla kova kutka, kun taannoin alkoi nuorelta jääkiekkopojaltakin kaikkien edessä repimään paitaa päältä, tuo esimerkkinä.
Kyllä se olet sinä joka täällä Martinan elämää yrittää käsikirjoittaa. Kaikkihan sen tietää.
Hupsista, nyt on pahaa mieltä ilmassa, nytkö on vaihtuvat miehet ja epäsiisteys?
Ei ole Martta kuvannut hikistä haaroväliään kuivaamalla sitä hiustenkuivaajalla, enkä usko, että pyörii päivät pitkät sängyssään koiran kanssa, vaatteet päällä tai vähemmän päällä, tarkoitusperän mukaan. Martta tekee töitä ja hankkii perheelle leivän pöytään. Seiska on näköjään sinun Hesarisi, jota totuutena pidät Marttan elämästä. En ole kenenkään fanittaja, mutta selvät toista halventavat valheet on ikäviä ja osoittaa kommentoijan huono-osaisuuden.
Jos on henkilöllä on psyykkisiä ongelmia,he eivät nauti seksistä koska lääkitys turruttaa kaiken heiltä pois.Terve henkilö nauttii seksistä ja on kaunis asia kahden ihmisen välillä.👍.
Miksi on sinulla ongelma toisten elämästä ja heidän tekemisistä. ?Mieti asiaa ja toimi toisin,niin löydät elämääsi tarkoituksen.
Joo mutta ei ole pakollista. Pakkomielle eli se, että on aina saatava,ei ole tervettä.
Ai miten? Ja ketkä kaikki? Sinä ja sun sivupersoonat
Jos olisi aina saatava, niin silloin ei henkilö olisi kauko suhteessaan koskaan.Sinä et tiedä toisten henkilöiden seksiasioistakaan,joten laittaisitko omat asiat vaan kuntoon ja sen jälkeen tunnet eläväsi taas normia elämäsi.♥️.
Sinähän se olet tietävinäsi Martinan elämästä ja muiden kommentoijien. Toi tapa laittaa rakkauden symboli ilkeyttä täynnä olevaan kommenttiin kertoo susta paljon. Eikä hyvää, jos ymmärrät valheellisuuden ja rehellisyyden eron
Esko on sanonut että on pettänyt kaikissa parisuhteissaan. Nyt panit kyllä aika lailla omiasi sinä riihimäkeläinen joka on katkera jostain yläasteen pojista. Onko yläasteen poika jättänyt myöhemmin sinut Martinan takia? Siltä vähän haiskahtaa.
Martinan työt ????? Kohujulkisuus ?
Siinähän onkin hommaa, kun hankkii niin isolle (!) perheelle leivän pöytään. :D Suurin osa
tuon pienperheen "leivistä" on mainosta vastaan ilmaiseksi saatuja.
Martinalla on huollettavanaan yksi alaikäinen lapsi (hänkin usein muiden hoidossa; koiraa ei lasketa), josta lapsen isän varmasti maksaa ihan kivasti elatusmaksuja. Toinen lapsi asuu isällään Espoossa, eikä Martina maksa lapsen isälle yhtään mitään.
Niinkö sulle on käynyt, ettei seksi maistu psyykelääkkeistä johtuen? Ei kai se iso vahinko ole, kun sulla tuskin olisi mahdollisuuksia muuhun kuin sooloseksiin.
Sofia ei liity tähän ketjuun mitenkään, mutta sulta unohtui, että Martina oli avioliitossa ja 1-vuotiaan tytön äiti, kun tämä äityli perheen yhteisellä lomalla haksahti vieraisiin. Stefun lisäksi oli joku ruotsalainen bändijätkäkin (Googlesta löytyy, jos jotakuta kiinnostaa) kierroksessa. Martina tuli polvet ruvella päivää myöhemmin reissusta kotiin kuin aviomies lapsi. Siitä reissusta seurasikin sitten avioero. Stefun kanssa suhde oli pelkkää riitaa, eroja ja sopimisia lahjoineen ja riitoja. Tämän lippisjonnen kanssa on tavannut muutaman kerran. Ei voi puhua suhteesta. Väliin mahtui vielä taulurosvo ja palopoika. Esko roikkuu mukana kaikesta huolimatta. Voi lapsiparkoja!
Jopa Martina-fanit älähtivät!!!! ;D))))))))))))))))
Joo näkee hyvin, että taas menee hermot kun alkaa toi kommentoijien "neuvominen ". Heidän itsensä pitäisi noudattaa omaa ohjettaan eli elää omaa elämää eikä Martinan kautta. Siksi niillä menee hermot kun kokevat että heitä itseään arvostellaan...
Kummallista tuo Martinan seksielämän kirjavuuden puolusteleminen, kuin leväperäisyys olisi joku ylpeilyn aihe. Kai nuo fanit harrastavat samaa, että ovat aina valmiina, kun kuka hyvänsä osuu kohdalle. Useimmat naiset eivät harrasta sellaista, jotkut kylläkin.
Siis apua! Martina ei olisi saanut harrastaa seksiä Hannun kanssa kun vajaan vuoden olivat yhdessä. Ja nyt kieltävät saman asian Jesperin kanssa kun nyt Jesperin kanssa seurustelee kun jätti Hannun tämän syytteen ja tuomion takia. Muuten uskoisin että olisi vieläkin Hannun kanssa.
Hurmaavan taidollinen yritys kääntää asia puhumalla asian vierestä. Tyypillistä Martina-fanilta. Ei kukaan ole ihmetellyt Martinan seksielämää Hannun tai Jesperin kanssa. VAAN ihmettelyn aiheena on Martinan monituiset seksikumppanit ja fanien taipumus puolustella Martinan leväperäisyyttä näissä asioissa. Sellaisesta johtuu helppojen naisten nimeäminen kiertopalkinnoksi.
Taas tämä jonka mielestä Martinan olisi pitänyt pysyä Hannun kanssa.
On tosi pahoillaan kun Martina ei ole Hannun kanssa, jolla on kahden vuoden ehdoton tuomio raiskauksesta, josta ilmoitti valittavansa. Olisivat kaikki, myös Seiska ollut onnessaan, jos Martina olisi jatkanut Hannun kanssa koska Hannun tuomion takia olisi ollut syy olla Martinan kimpussa.
Etkö ymmärtänyt lukemaasi? Ei edelleenkään olle puhe pelkästään kahdesta viimeisestä miesystävästä vaan niistä lukemattomista, mitä on Martinan pedin kautta kulkenut 27 vuoden aikana. Aika saavutus, jota en menisi kehumaan.
Näinhän se menee. Hannu kovasti yrittää vihailla että olisi uusi nainen mutta ketään ei kiinnosta ottaa selville tämän naisen henkilöllisyyttä tai vaania puskissa ja tehdä lööppejä eikä ketään kiinnosta mahdollinen nainen, jolle ei kahden vuoden tuomio raiskauksesta haittaa seurustelua. Ei kiinnosta koska ei ole Martina. Ei kiinnosta edes siksi vaikka haaveena olisi olla joskus kuin Martina, kuten monilla naisilla on.
Johan on sekava esitys, ei päätä eikä häntää. Mutta Martina-fani...
Kukaan nainen ei halua elää elämää, jossa koko yksityisyys on myyty julkisuuteen, lapsia myöten. Sä selvästi haaveilet kohujulkkiksen elämästä, mutta voin vakuuttaa, että suurin osa ei todellakaan.
Kyllä on harhat tulilla Martina fanilla. Eikö se Martinan todellinen suosio tullut esiin Puistotourin aikana? Kymmenen osallistujaa Suomen kolmanneksi suurimassa kaupungissa ja sama seuraavassa paikassa. Kiertue keskeytyi ymmärrettävistä syistä. Meinaan, jos olisi noin suosittu kuin haaveilet, niin eikö silloin olisi puisto ollut täynnä uteliaita toljottamssa vähintään?
Joku on oikeasti Martinalle kateellinen kun tällä on mies ja siitä voi tehdä oletuksen että myös seksi kuuluu suhteeseen. Voi elämän kevät!
Nyt on keksitty, että juoruämmät ovatkin kateellisia seksistä eikä Martinan loistavasta koulutuksesta, kielitaidosta, älystä, huippu-urheilijan urasta, miljoonista etc...
Hoh hoijaa.
Kyllä nyt martin fanit on seonneet lopullisesti. Kuvittelevat jo, että Martina on ainoa nainen, jolla on mies ja seksiä. Kuinka sekaisin voitte olla ja kuinka alas voittekaan vielä vaipu - pohja näkyy jo selvästi
En ole kenenkään fani, olen täysi-ikäinen, itsellinen ihminen.
Onko epäkorrektia kysyä sinun ikääsi, eli minkä ikäinen olet?
Kerro itse oma ikäsi, jos se jotenkin sun juttuihin vaikuttaa. Osataan ottaa huomioon
Ei uskoisi, että olet itsellinen ihminen. Itsellinen tarkoittaa kai vähän jotain samaa kuin itsenäinen. Itsenäinen ei taas ole sanan varsinaisessa merkityksessä riippuvainen jostain toisesta ihmisestä. Se, että sun mielestä ihmiset on kateellisia martinalle, kun sillä on mies, kertoo kyllä sun ajatusmaailmasta sen, että et osaa olla itsenäinen vaan pitää olla joku eli se mies. Tämä ei päde kaikkien ihmisten kohdalla. On olemassa myös oikeasti itsenäisiä ihmisiä. Sellaisia, joiden ei tarvitse instassa tai keskustelupalstoilla sitä vakuutella ja alleviivata.
Kysyin sinulta ihan ystävällisesti, minkä ikäinen olet, vastausta et antanut, eikä toki tarvitsekkaan. Mutta tuo sinun poukkoilevan "analyyttinen" vastine antoi kyllä jo vahvan viitteen. En kyllä puhunut Martinasta yhtään mitään, en kateudesta enkä miehistä. Eli nyt on vähän puurot ja vellit sinulla mennyt sekaisin.
Ps. pyri sinä nyt "oikeasti itsenäiseksi" ihmiseksi, joskin siihen menee kyllä vielä jokunen vuosi, mutta toki vanhenemme samaan tahtiin. 😉
heheh, eli se kirjoitus johon nää kommentit tuli, ei ollutkaan sun? Ok. Selvä homma, siinä nimittäin puhuttiin Martinasta ja siitä, että sillä on mies ja tämä aiheuttaa kateutta ihmisissä. Olikin jonkun muun teksti sitten se. Poukkoilevalta tuntuva teksti voi johtua siitä, että on vaikea ymmärtää lukemaansa. Et muuten itse kertonut omaa ikääsi, joten se siitä sitten. Ihan hukkaan meni kyllä sunkin viisastelu. Pyrkimistä parempaan sullekin.
Ethän sinä kysynyt sitä, mutta voin sanoa, että aika hyvä "vedätys-yritys" sinulla, mutta ikää ja kokemusta minulla sen verran, ettei mennyt läpi. 😄
Lapsellinen sä ainakin olet iästä ja kokemuksesta huolimatta
Oli aikomus kirjoittaa kommentin perään, että periksihän sinä et anna, eli pakko saada viimeinen sana sanottua. Näinhän se meni, mutta aikuistumista sinulle😂
Jaksamista Martina-riippuvaisille!
Martina-fanit ovat hädissään, kun idolilla ei menekään ihan käsikirjoituksen mukaan putkeen.
Mikä nyt ei ole mennyt putkeen ?
Sanoo tosi - fani 16 v.
Ei tänne teinit kirjoittele, kyllä tämä vanhempien naisten mellastuspalsta.
Olet väärässä, lue kommentteja, niin tajuat sen itsekkin.
Tänne kirjoittelevat pääasiassa aikuiset Martina-fanit. Kirjoitustaito heillä on sitä ala-asteluokkaa, joten voi vaikuttaa teini-ikäisten aivoituksilta. Tietenkin ne Annen parti-siiderikamut kirjoittelevat samalla tasolla.
Onpas kumma, kun Martinan fanit häntä niin rumasti haukkuvat.. 😄
Pakko sanoa, että Martinaa seuraavat ovat pääsääntöisesti fiksumpaa ja aikuisempaa porukkaa. Hänen mollaajansa on juuri sinunlaisia suutaan soittavia räkänokkia. Vielä kun taas tuon Annen (Martinan äidin) vedit keskusteluun mukaan, huomasit kai kommentointia Ylivieskan amis-tytöistä ja ulkomaanmatkasta. Ei tarvinnut paljon miettiä, kuka kyseessä, ikävästi ja leimaavasti kirjoitettu kommentti, mutta kukaan ei ole siitä täällä rääpinyt ja halveksinut. Mutta te Martinan läheisiä surutta solvaatte, miksi?
Tälle palstalle kirjoitellaan pelkästään WT-persoonista tai sellaisten käyttäytymistä sivuavista henkilöistä. Tämän palstan päähenkilö on Martina Aitolehti, eikä todellakaan syyttä. Toki muutakin roskaväkeä, kuten Sofia, laulun ja näyttelytyön yrittelijöitä, vanha-Danny lapsityttiksineen ja muita puidaan, mutta ylivoimaisesti Martinaa. Kenestäkään oikeasta ja arvostetusta julkisuuden henkilöistä täällä ei puhuta. Joskus joku yrittää tehdä aloitusta, mutta ne jäävät silleensä, tulevat ja menevät. Martinan lisäksi muista hölmöistä yksinkertaisuuksista naikkosista ja sänkyjen kiertopalkinnoista jotain on joskus, mutta Martina on WT-YKKÖNEN. Martina-fanien mukaan hän on pysynyt tällä palstalla kunnioitettavat 20 vuotta! Ja uusi sukupolvi häneltä on hyvällä tulolla tänne.
Olipas katkeraa settiä taas kerran. Mistä tuollainen viha jotain ihmistä kohtaan johtuu, ei kyllä ole aivan normaalia, anteeksi vain.
Se on totta, että harvat ketjut lähtee lentoon, mutta suureksi osaksi johtuu sinunlaisista vihaa täynnä olevista tyypeistä, jotka nakuttaa kommenttia hampaat irvessä.
Onko sinulla jotain vanhoja "kanoja" jäänyt kynimättä vai meneekö edelliseen suku-
polveen?
Vaikka Martina kuinka saa sinut yli keittä-mään, älä helkutissa sotke lapsia tuohon hillittömään vihaasi.
Sinua näköjään vit***aa ihan tolkuttomasti Martinan elämäntyyli ja kohtuullinen toimeentulo, yritä pärjätä sen ja ennenkkaikkea itsesi kanssa. Et ole ainut joka on lehdelle jäänyt.. 😇
Nyt kilahti ja pahasti. Mene lepäämään, sun verenpaine on pilvissä 😂. Siis onko laisiasi höyrypäitä oikeasti olemassa, voi jestas jos sulla ukko olisi, sitä ei kateeksi kävisi.
40v yh tantta ei kyllä miehissä nostata mitään nostetta.
Ei 40 vuotias ole vanha, eikä Martina ole mikään tantta.
Kyllä on 40v yh-tantta
Marttina on plösö 40v yh-tantta
minkäänlaista elääntarkoitusta ei noilla tantoilla ole ja tuskin tuleekaan koskaan.
kunhan huitovat rahan perässä omilla tempoiluillaan siinä se.
Tämä uudelleen. Ei ole vihalla eikä katkeruudella kirjoitettu, miksi olisi. Tämä palsta vain toimii näin ja Martilla, puolesta ja vastaan, mutta miksi kumpaakaan tapaa? Voitaisiinko jättää sikseen, paitsi että Martina tarvitsee tätäkin julkisuutta.
"Tälle palstalle kirjoitellaan pelkästään WT-persoonista tai sellaisten käyttäytymistä sivuavista henkilöistä. Tämän palstan päähenkilö on Martina Aitolehti, eikä todellakaan syyttä. Toki muutakin roskaväkeä, kuten Sofia, laulun ja näyttelytyön yrittelijöitä, vanha-Danny lapsityttiksineen ja muita puidaan, mutta ylivoimaisesti Martinaa. Kenestäkään oikeasta ja arvostetusta julkisuuden henkilöistä täällä ei puhuta. Joskus joku yrittää tehdä aloitusta, mutta ne jäävät silleensä, tulevat ja menevät. Martinan lisäksi muista hölmöistä yksinkertaisuuksista naikkosista ja sänkyjen kiertopalkinnoista jotain on joskus, mutta Martina on WT-YKKÖNEN. Martina-fanien mukaan hän on pysynyt tällä palstalla kunnioitettavat 20 vuotta! Ja uusi sukupolvi häneltä on hyvällä tulolla tänne."
Ei ole näköjään mennyt nallekarkkien jako tasan..... tämmöstä se elämä on, mutta pärjäile👍
Noinhan se on. Martina on palstan päätähti, muut vain vierailevassa roolissa. Kova on saavutus, kenties tätä fanit tarkoittaa, kun kirjoittaa että Martina on paras ja repikää siitä?
Ei kai sillä ole väliä mitä täällä suolipalstalla ahdistuneet ja omaan elämäänsä pettyneet, katkerat ihmiset kirjoittavat, Martina elää elämäänsä niistä välittämättä.
Joskus näyttää kirjoitusten perusteella että ei ole aivan kaikki kotona ja myös suoranaisia uhkauksiksi tulkittavia tekstejä on ollut, esim. "keveät mulla" ja tämäntyyppistä. Silloin on kysymys jo erittäin huolestuttavasta asiasta ja on syytä pohtia että onko jollain tapaa vaarallinen ja pystyykö tekemään muutakin kun kirjoittelemaan törkeitä keskustelupalstoilla. Tämä on aina otettava huomioon.
....siis teksti "keveät mullat" on ollut Martinan haukkumisketjuissa... Nyt viimeksi oli teksti "kone räjähtää" ja tämäntyyppisiä. Ei aivan keveitä juttuja.
Martinan fanit uhkailee muita kommentoijia monin tavoin. Joten lässyn lässyn. Kun ette osaa lukea kuin sanan sieltä toisen täältä, niin kerron teille että siinä kone räjähtää kommentissa luki overdrive. Ette ymmärrä tietenkään mitä se tarkoittaa, nii se tarkoittaa tietokoneen ylikuormitusta eli ns tilttiä. Ja vielä semmonen, että jos teillä ei ole tietoa mistään muusta koneesta kuin lentokoneesta, niin ottakaa Google auki, löytyy koneita ja löytyy selitys tolle overdrivelle. Osoitatte pelkkä kaunaista typeryyttänne jankuttamalla selvää asiaa. Mut hei se yksi älykkö lupasi ruokiksella käydä Pasilan poliisilaitoksella, joten älkää surko sekin asia selviää
Jännä juttu, että sinä olet täältä nämä Martinaan kohdistuvat uhkaukset spotannut, mutta me muut ei olla?
Tietenkään ketään ei saa uhkailla ja se koskee myös muita palstailijoita, joita on uhattu niin väkivallalla kuin hakkeroinnilla. Jokuhan teki ihan ketjunkin siitä, että hakkeroitaisiin koneet ja laitettaisiin kuvat sekä palstailijoiden lasten kuvat jakeluun pitkin nettiä.
Ja vielä se että muita kommentoijia on uhkailtu vaikka millä tavalla Martinan seuraajien toimesta. Niitä toi yksi ei jostain syystä löydä
Moikkelis, kommentoinnista päätellen lähiöiden äitylit ovat avanneet sidukkapullot jo etuajassa ennen juhannusta. Martina saa olla kenen kanssa haluaa eikä hänen rakkauselämänsä kuulu teille. Koittakaa olla kilttejä miehillenne jos teillä sellainen on niin voi vaikka juhannuksena lykästää, hihi.
Ohohohoo, Moikkelis on päässyt vapaalle pehmustetusta ja nurkattomasta juhannukseksi! Olkaapa varovaisia siellä kaivarissa (huom Kaivari kirjoitettuna pinellä k:lla) Martina-faneilla voi sattua suuhun....
"Pinellä", mutta valkoinen roskaväki riehuu idolinsa vuoksi :D)))))))
Stefu ottaa sokeroinnin ilmeisesti viikottain. Sen verran "puhtaalta" hän vaikuttaa. Siisti mies kerta kaikkiaan.
Stefu huomioi aina ympäristönsä sekä muut ihmiset. Hän on myös taitava ja aktiivinen siivoaamaan asuntoaan. Turhat tavarat saavat kyytiä, oli se sitten ikkunasta ulos heittämällä, tai roskikseen viemällä. Eivätpähän kerää pölyä nurkissa.
Mr Bajamaja on nykyinen hemme. Kokakuussa kihlat. ruptsissa
Sulla se vaan jumittaa.🙄
Varmasti rikas mies tämä Mr Bajamaja, jos on keksinyt bajamajan. Nyt kesällä festariaikaan alkaa olla bajamajojen kulta-aikaa, ei festareita ilman bajamajaa. Ja Mr Bajamaja käärii massit taskuun.
Tällä palstalla ei puhuta muista kuin roskaväestä ja Martina miehineen ovat ykkössijalla. Roskaväellä tarkotan nimenomaan noita seiskajulkkiksia. Oletteko koskaan nähneet Eevan sivuilla haastattelua Martinasta tai Sofiasta tai Dannyn lapsinaisista?
Eeva on mummojen lehti, perustettu 1934, mutta Me Naisissa on Martinan haastatteluja mutta ei tule koskaan olemaan Sofian haastattelua, se on varmaa. Dannystä on ehkä ollut kun oli vielä naimisissa hyvin menestyvän yrittäjän kanssa. Nämä hänen nykyiset kylkiäiset eivät ole Me Naisten tasoa tietenkään, ei mitään meriittejä.
Menaiset on täysin hömppää. Höttöä
Tämä palsta se vasta onkin höttöä.
MeNaiset on nykyään roskalehti. Se on naisten Seiskapäivä höystettynä yltiöromanttisilla satuiluilla. Vertaa Martinan ja Pikkaraisen naurettu haastattelu.
Siinä haastattelussa ei ollut mitään vikaa siihen aikaan kun se tehtiin. Hannulle tuli syyte vasta myöhemmin. Sitten tekivät tammikuussa uuden jutun Martinasta jossa kerrottiin Martinan urheiluharrastuksesta ja tulevasta tv-ohjelmasta ja siinä Martinan myös ilmoitti että ovat eronneet Hannun kanssa, koska se näytti olevan joillekin epäselvää.
Kyllä siinä haastattelussa oli paljonkin vikaa. Nehän oli tunteneet pari kuukautta ja annetaan jo jotain "elämän rakkaus " haastattelua. Sama naurettavuus se tammikuu "olen sinkku, haluan olla sinkku, se tekee hyvää mulle ". Olisko kestänyt viikon se sinkkuus. Eikä sitä nyt menaiset lehteen mennä jotain epäselvyyttä oikaisemaan. Itseään se kävi kehumassa ja valkopesemässä.
Kyllä oli! Nimittäin Hannusta on täytynyt olla tuo asia vireillä jo silloin kun hymyili MeNaisten kannessa pastellia päällä. Käräjäoikeuden mukaan uhri oli soittanut häkeen ja hakeutunut teon jälkeen tutkimuksiin, eli eiköhän rikosilmoitus ole tehty jo silloin kesällä 2020? Sitten poliisi tutkinut ja syyttäjän päätös nostaa syyte tuli otsikoihin loppukesällä 2021.
Herää kysymys, tiesivätkö Martina ja MeNaisten toimitus tästä? Ja jos Martina ei tiennyt, niin miksi jatkoi Hannun kanssa jouluun saakka, jos Hannu kerta salasi noin ison asian? MeNaiset taitaa olla ainut naistenlehti, joka on laittanut henkilön, jolla tuommoinen asia vireillä kanteen. 🤮 Käräjäoikeus lopulta tuomitsi 2 vuoden ehdottomaan vankeusrangaistukseen raiskauksesta.
Joo näin on eli vähintää Hannu on ollut tietoinen ja ollut jo poliisin kuultavana. Silti pokkana vaan tommosessa haastattelussa. Täytyy olla erikoinen (eikä positiivisessa mielessä) ihminen,että voi toimia noin kylmäverisesti.
Yksinkertaisesti siksi että tuossa jutussa on paljon sana sanaa vastaan juttuja ja Hannu on edelleen sitä mieltä että tuo mitä on tuotu julki ei ole totuus. Siellä on ollut kaksi paikalla ja vain he kaksi tietävät totuuden.
Tuo asia on ollut vireillä ja siitä oli joko tulossa syyte tai ei ollut tulossa syyte. Naisethan tekevät paljon erilaisia ilmoituksia mutta kaikista ei nosteta syytettä. Poliisi kertoi että aiheettomat raiskausilmoitukset työllistävät poliiseja. Syynä esim. kosto tai humalatila jolloin oltu suostuvaisia mutta myöhemmin kaduttu tai ollaan parisuhteessa ja väitää että raiskattiin kun meni pettämään. Hannu on edelleen sitä mieltä että tuo mikä näkyy otsikoissa ei ole totuus. No tällä kertaa tuli syyte ja sitten taas alkoi odotus koska Hannu oli sitä mieltä että tuo ei ole totuus. Mutta tuli vielä tuomiokin ja ilmoitti valittavansa. Vasta sitten kun tulee lopullinen päätös ja jos todetaan syylliseksi niin sitten on lainvoimaisesti syyllinen. Niin kauan kuin valitukset on meneillään on mahdollisuus olemassa että todetaankin syyttömäksi.
Mistä sä tiedät mitä Hannu todellisuudessa ajattelee ja tietää? Harva raiskaaja sitä tekoa myöntää jos on mahdollista päästä kuin koira veräjästä. Taas vedät noita aiheettomia raiskausilmoituksia. Montako kertaa se pitää sanoa, että jos esitutkinnassa havaitaan tapaus aiheettomaksi siitä ei esitetä syyttäjälle syytettäväksi. Esitutkinta kuitenkin vie poliisin resursseja ja se on harmi. Mutta Pikkaraisen tapaus eteni syytteeseen ja käräjäoikeuden tuomioon. "Tällä kertaa tuli syyte " ei niitä mitenkään arvota vaan tutkinnan perusteella tulee syyte tai asia jää sillensä
Tunnet Pikkaraisen henkilökohtaisesti, että tiedät mitä se ajattelee.
"Naisethan tekevät paljon erilaisia ilmoituksia ". Huh huh naisvihaa puhtaimmillaan. Pystytkö sinne vihaasi vastaanottamaan sellaisen faktan, että suurin osa raiskauksista jää vain asianosaisten tietoon. Joku vaikutus on varmasti kaltaisillasi naisten vihaajilla
Maikkarin jutussa oli poliisin haastattelu asiasta joten perustuu faktoihin. Tuo jatkuva hokemasi että "suurin osa raiskauksista jää vain asianosaisen tietoon" niin sitä ei pystytä todistamaan mitenkään, joten sinänsä turhaa huutelua. Kukaan ei estä naista tekemästä ilmoitusta jos kokee että on tullut raiskatuksi.
Sinä vaikutat olevan miestenvihaaja koska olet sitä mieltä että jos nainen tekee ilmoituksen raiskauksesta niin se ilmoitus on aina totta ja mies on silloin raiskaaja. Ensin tutkitaan ja kuten poliisikin on todennut, tulee paljon aiheettomia raiskausilmoituksia. Sitten jotkut todetaan aiheettomiksi ja syytettä ei nosteta. Mutta ei ennen syytteen nostamista voi ketään väittää raiskaajaksi eikä sen jälkeenkään ennen kuin tuomio on täysin lainvoimainen.
Seiskalla oli otsikko että "Hannut ja Matit raiskaavat kaiket yöt" mutta Seiska ei mitenkään pysty todistamaan väitettään oikeaksi.
Siellähän se sen instassa edelleen lukee.
Instassaan on tuomion jälkeen teksti että tuo mikä näkyy otsikoissa ei ole totuus. Ja se teksti on siellä edelleen. Nyt puhutaan ajasta ENNEN KUIN SYYTE NOSTETTIIN kun syyttävät että meni haastatteluun vaikka oli tuollainen juttu tutkinnassa. Mutta kuten todettu niin sellainen mahdollisuus oli että syytettä ei olisi nostettukaan.
Selityksiä näköjään riittää. En ole miestenvihaaja. Jos osaat lukea, niin missään ei lue noin kuten väität. Se mitä kirjoitin on kuitenkin faktaa, jota en ole keksinyt omasta päästäni
Tästä on tehty tutkimuksia. Ei ole mun oma kuvitelma . Kukaan ei estä ei, mutta asia on muutenkin raskas ilman sitä, että tulee syytetyksi vaikka mistä. Kuten tässä Pikkaraisen tapauksessa sitä sitä naista kohtaan on täällä kirjoiteltu. En ole kiistänyt sitä, että on turhaan poliisille tehty ilmoituksia, ja ne työllistää poliisia esitutkinnassa. Ne eivät kuitenkaan etene syytteeseen yleensä. Tosta että nainen ei mene poliisille raiskatuksi jouduttuaan, on kyllä todella faktaa. Joten älä lässytä vaan lue
Tutkimusten, tilastojen ja asiantuntijoiden mukaan se on juuri näin! Vain jäävuoren huippu päätyy poliisin tutkittavaksi. Joskus myös raiskaus on voinut tapahtua, mutta juttu kaatuu näytön puutteeseen ihan ensi alkuunsa. Sana sanaa vastaan ei riitä tuomioon. Miksi sana sanaa vastaan tarkoittaa aina, että nainen on valehtelija? Raiskaajallahan siinä on enemmän menetettävää.
Oksettavaa mustamaalata seksuaalirikoksen uhria tapauksessa, jossa syyte nostettiin ja se johti 2 vuoden ehdottomaan vankeustuomioon. Tätä on pitkin nettiä ja tällä palstalla tehty paljon.
Niin, onkos sitä Hannun valitusta hoviin edes jätetty? Määräaika meni umpeen viime kuussa, Hannu ja lehdet on siitä ihan hiljaa.
Joo mutta tiesi tilanteen. Ei tuollaista asiaa salata uudelta kumppanilta, jos on rehellinen. Eli joko salasi (tietäen täysin raskaan syytteen, ollut itse poliisin kuultavana) tai sitten myös Martina tiesi. Kumpikin huonoja vaihtoehtoja. Pikkarainen ruiski naisen kasvoille pornoelokuvien mukaisesti naista alistaen. Yksinään se kertoo tosta "kiltistä " todella paljon eikä hyvää
Sanopa muuta. Kuka edes suostuu tuommoiseen, että miestä kohtaan on vireillä raiskaustutkinta ja sitten mennään ruusunpunaiseen rakkaushaastatteluun naistenlehteen, jossa puhutaan niin yhteenmuutosta kuin vauvoistakin? Tai sitten Martina ei tiennyt? Jos ei tiennyt, niin miksi vaan jatkoi Hannun kanssa. Tuo on kuitenkin aika valtavan iso asia pimittää toiselta.
Heti heinäkuun lopussa otti eron ja syyskuussa leikkauksen aikana olivat erossa. Aivan Seiskassakin näin lukee että Esko lenkitti Nalaa ja Hannu lenkkeili yksikseen. Ja joulukuun alusta lähtien poistuivat kaikki yhteiskuvat ja Martina ei halunnut Hannua edes Leville joulun aikaan, näin pikkulinnut kertoneet Seiskalle. Mutta kun Hannu vannoi syyttömyttään instassaan syytteen julkitulon jälkeen ja samoin vannoi syyttömyyttään tuomion jälkeen niin onhan tuo ristiriitainen tilanne. Onhan Hannulla noita tukijoita nytkin vaikka käräjien yksityskohtainen selostus ja tuomio on tullut. Martinalle taisi olla viimeinen pisara nuo yksityiskohtaiset selostukset mediassa tapahtuneesta ja tietenkin tuomio. Ehkä siihen saakka hieman yritti tukea miestä. Ja kertoi myös että valittaa eli tuomio ei ole lainvoimainen.
Jännä juttu että on naisia jotka mielellään poseeraavat Hannun kanssa ja Hannu ainakin vihjailee että olisi jo uusi nainen. Eli sinnepäin nyt ne piikit ja jättäkää Martina jo rauhaan. Hänhän jätti Hannun.
No mutta! Eikös meneillään ollut esitutkinta vasta. Täytyy selvittää ettei kyse ole aiheettomasta ilmoituksesta. Maikkarilla poliisi kertoo että naiset tekevät aiheettomia ilmoituksia ja useimmiten tilanteeseen kuuluu runsas alkoholinkäyttö. Naisilla voi syynä olla kosto, humalatilan takia ovat olleet suostuvaisia mutta myöhemmin katuneet tai sitten on pettänyt kumppania ja siksi myöhemmin syyttää että raiskattiin. Näin poliisi kertoi maikkarin uutisessa.
Lopeta jo tuo turhanpäiväinen jankkaaminen "näin poliisi sanoi maikkarin uutisissa". Jos sulle on jokapäiväistä ja ok, että ihminen on raiskauksesta tutkittavana, niin se on vain sun näkemys. Harva sitä ihan turhan takia noihin tilanteisiin joutuu. Kyllä ihmisen (myös miehen) pitää tietää mitä on tekemässä ja vastata tekemisistään. Naiset tekevät aiheettomia ilmoituksia, kyllä. Mutta naiset tekevät myös aiheellisia ilmoituksia ja osa jättää ilmoituksen kokonaan tekemättä. Lopeta jo naisten syyllistäminen.
Hannu onkin kylmäverinen ja sen vuoksi siitä voi uskoa ihan mitä tahansa. Niitä naisia ihmettelen, mutta typeryys ei katso sukupuolta.
Kyllä Martina lomaili lemmekkäissä merkeissä pitkin kesää ja syksyä tuon jutun tultua ilmi. Oletko unohtanut sopivasti? Ilmeisesti. Heinäkuussa otti eron, mutta esim halloweeninä esiintyivät Bonniena ja Clydena...
Sanopa muuta. Ja mikä ihmeen kiire oli päästä poseeraamaan MeNaisten kanteen ja rakkaushaastattelua antamaan, ettei voinut odottaa poliisin tutkinnan valmistumista? Jos se ilmoitus olisi ollut aiheeton, niin eiköhän se aika nopeasti olisi selvinnyt. Maikkarin jutun mukaan nuo kaatuu jo esitutkinnassa.
Syytehän tuli julkisuuteen vain pari kuukautta lehden ilmestymisestä. Minusta todella noloa sekä MeNaiset -lehdelle että Martinalle. Hannun täytyy olla tosiaan aika kylmäverinen tyyppi, että pystyy tuommoiseen juttuun menemään, vaikka vakava raiskausasia vireillä.
Katsopa maikkarin jutun lukuja:
”Poliisi sai viime vuonna yhteensä 1 520 raiskausilmoitusta. Niistä 120 oli sellaisia, joissa poliisin mukaan ei ollut tapahtunut rikosta. Vuonna 2017 raiskauksista kirjattiin 1 410 ilmoitusta, joissa rikosta ei epäilty olleen 148 tapauksessa.”
Eli et voi edes tuon perusteella väittää, etäinen jotenkin yleistä ja tavallista, että naiset tehtailee aiheettomia ilmoituksia!
Etäinen=että on
Tsirp-tsirp lajin nimi on botti
Peruutus ehtiivieläkin,esim Ruokamyrkytys,Lämmittelyssä tapahtunut venähdys ja jopa Päänsärky. Kaikkea voi sattua kun kysymyksessä on Minna Kortelampi..
Mikä vittu sua oikein vaivaa?
Sitä vaivaa tyhmyys ja nimifetissi.
Ei taida raukka tietää, että monella julkisuuden henkilöllä on eri nimi kuin esiintyjä nimi.
Ei lauri Täkäkään ole oikeasti Lauri Tähkä, eikä Danny ole Danny jne
Taitaa olla kateellinen tuolle Martinan äidin uudelle sukunimelle, jonka on saanut avioliiton yhteydessä. Martinakin otti aikanaan saman sukunimen kuin äidillään on. Ja onhan tuo Aitolehti kaunis nimi. Aikaisemmin heidän sukunimensä oli Kortelampi, joka on äitinsä tyttönimi, kuten mediastakin selviää.
Miksi kukaan olisi kateellinen kenenkään nimestä? Nimen saa vaihdettua kohtuullisen helposti. Älä siis höpise. Moni vaihtaa sukunimensä ihan kokonaan uuteen, sellaiseen, joka ei ole ollut suvussa missään vaiheessa ja se onnistuu.
Tämä palsta on bottien taivas