Gallup Diane Novasta

Onko Diane Nova kuivattanut limakalvojanne?
Onko lääkäri todennut Diane Novan aiheuttamaksi?


Kysyn siksi, että minulla on limakalvot kuivuneet PAHASTI Dianen käyön aikana. Nyt haluaisin tietää onko tosiaan Dianen syytä vai jonkun muun. Ihoni olen saanut hyvään kuntoon enkä siksi haluaisi lopettaa käyttöä.
5594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...vielä ole moista ilmennyt.
Kun oikein mietin niin tajusin, että mun silmät on olleet kuivemmat--- oikeesti. Piilarien käyttö on ikävän tuntuista, jos yhtäjaksoisesti pitempään silmissä. Aikasemmilla pillereillä ei ongelmaa ollut.. ..silloin tosin oli Trikvilarit, jotka aiheutti "kivoja" koivareita eli hermojen menetystä äärimmäisen pienistä asioista.

Äänestä
  • no en ole varsinaisesti kyllä sellaista huomannut...tai no ehkä nenän limakalvot ovat jotenkin kuivemmat että olen harkinnut ostaa sitä kosteutus suihketta, mutta se voipi johtua myös siitä että on kevät ja olen kovasti allerginen...

    Äänestä

Diane novan käytön aikana limakalvot sekä ala- että yläpäässä kuivuivat todella merkittävästi. Silmät olivat kuivat ja en voinut käyttää piilareita, koska silmät tuntui niin kuivilta. Samoin nenän limakalvot olivat kuivat. Nyt on Diane Novan lopettamisesta kulunut jo yli 6 kk ja voin sanoa, että tilanne on täysin toinen. Itselläni ei ole allergiaa tms. joten en keksi muuta syytä muutokseen kuin DN:n lopettaminen.

Äänestä

Vieläkö saisi parit kokemukset. haluaisin vahvistuksen epäilylleni.

Äänestä
  • No riippunee paljolti ihmisestä. jokaisen elimistö reagoi eritavalla. Itselläni mitään kuivumisia ei ole ollut. Jos sinulla on, niin voipi sinun tapauksessasi hyvinkin johtua juuri noista pillereistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Käyttelijä kirjoitti:

Onko Diane Nova kuivattanut limakalvojanne?
Onko lääkäri todennut Diane Novan aiheuttamaksi?


Kysyn siksi, että minulla on limakalvot kuivuneet PAHASTI Dianen käyön aikana. Nyt haluaisin tietää onko tosiaan Dianen syytä vai jonkun muun. Ihoni olen saanut hyvään kuntoon enkä siksi haluaisi lopettaa käyttöä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu