Epäonnekas matka Paimio

Anonyymi

Minulla on ollut tapana käydä kerran kesässä Paimion Hiekkahelmessä pyöräilemässä. Matkalla kuulin pyörästä kovan paukauksen. Aivan kuin se olisi törmännyt johonkin näkymättömään. Pysähtyin, mutta mitään vikaa ei pyörässä näkynyt.
Tein normaalin retken Paimioon. Kävin Paimiopolulla, uimassa Hiekkahelmessä, grillasin muutaman makkaran. Paluumatkalla minua odotti järkyttävä yllätys. Ihmettelin, että miksi takavanne ottaa kovin kiinni. Tarkasteltuani tarkemmin, niin huomasin pyörän rungon olevan poikki.
Olin todella surullinen. En meinannut uskoa sitä todeksi. Tuntui aivan noituudelta. Aivan kuin joku olisi laserilla leikannut. Tuli sellainen tunnelma, että en tule Paimioon polkupyörällä enää koskaan. Tuntui, että koko paikka olisi ollut noiduttu. Ehkä tämä oli sattumaa, mutta siltä minusta tuntui.

10

1316

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei mitenkään harvinaista että pyörästä jotain hajoaa. Itsekin aikoinansa hitsaillut yhden poikki napsahtaneen polkupyörän runkoputken. Sain pyörän kuntoon. Siihen putken katkeamiseen ei tosin mitään noituutta liittynyt. Normaali metallin väsyminen, tekovika mikä lie. Näitä tulee jatkossakin. Eikä tullut itselle surullisuuttakaan. Tuli ilo kun kun sain pyörän ihan itse fiksattua. Ei huono tuuri/ epäonni mistään noituudesta johdu.

    • Anonyymi

      Kyllä Monark oli kilometrejakin nähnyt. Yli 300 kilometriä. Ostin uuden Monarkin. Mistään hitsaamisesta en innostu.

    • Anonyymi

      Muuten Paimiossa oli kivaa.

    • Anonyymi

      Paimiossa on sen verran kummallinen hierarkia, että ihme on jos ei noitailu olisi Paimiossakin nostanut päätänsä.

    • Anonyymi

      Paimio on eristettävä muusta maasta. Pysykää siellä keskenänne.

    • Anonyymi

      Paimio ei kiinnosta. Siellä on liikaa noituutta. Noituutta on erityisesti Hiekkahelmen alueella, jonka on annettu kasvaa tahallaan umpeen. Uimareita käy uimisella kielletyillä alueilla uimassa.
      Valokuviin ilmestyy noitia. Jos joku epäilee, niin voi itse käydä kameran kanssa. Kannattaa katsoa kuvia myöhemmin.

      • Anonyymi

        Eikö tosta tehdä juomavettä ?


      • Anonyymi

        Ei noituutta vaan 5G SALALIITTO! Lisko ihmisiä iho puvuissa kunnallis politiikassa!


    • Anonyymi

      Hiekkamontulla on värikäs historia, Motellin ja Mäntyrinteen aikana.

    • Anonyymi

      Jouduin reptiliaanien 5g ansaan. Yrittivät ampua sinut avaruudesta 5g laserilla mutta meni huti varmaan koska sait korona rokotteen väärään käteen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4879
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3820
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3571
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3249
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1951
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      182
      1804
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1395
    Aihe