Epäonnekas matka Paimio

Anonyymi

Minulla on ollut tapana käydä kerran kesässä Paimion Hiekkahelmessä pyöräilemässä. Matkalla kuulin pyörästä kovan paukauksen. Aivan kuin se olisi törmännyt johonkin näkymättömään. Pysähtyin, mutta mitään vikaa ei pyörässä näkynyt.
Tein normaalin retken Paimioon. Kävin Paimiopolulla, uimassa Hiekkahelmessä, grillasin muutaman makkaran. Paluumatkalla minua odotti järkyttävä yllätys. Ihmettelin, että miksi takavanne ottaa kovin kiinni. Tarkasteltuani tarkemmin, niin huomasin pyörän rungon olevan poikki.
Olin todella surullinen. En meinannut uskoa sitä todeksi. Tuntui aivan noituudelta. Aivan kuin joku olisi laserilla leikannut. Tuli sellainen tunnelma, että en tule Paimioon polkupyörällä enää koskaan. Tuntui, että koko paikka olisi ollut noiduttu. Ehkä tämä oli sattumaa, mutta siltä minusta tuntui.

10

1300

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ei mitenkään harvinaista että pyörästä jotain hajoaa. Itsekin aikoinansa hitsaillut yhden poikki napsahtaneen polkupyörän runkoputken. Sain pyörän kuntoon. Siihen putken katkeamiseen ei tosin mitään noituutta liittynyt. Normaali metallin väsyminen, tekovika mikä lie. Näitä tulee jatkossakin. Eikä tullut itselle surullisuuttakaan. Tuli ilo kun kun sain pyörän ihan itse fiksattua. Ei huono tuuri/ epäonni mistään noituudesta johdu.

    • Anonyymi

      Kyllä Monark oli kilometrejakin nähnyt. Yli 300 kilometriä. Ostin uuden Monarkin. Mistään hitsaamisesta en innostu.

    • Anonyymi

      Muuten Paimiossa oli kivaa.

    • Anonyymi

      Paimiossa on sen verran kummallinen hierarkia, että ihme on jos ei noitailu olisi Paimiossakin nostanut päätänsä.

    • Anonyymi

      Paimio on eristettävä muusta maasta. Pysykää siellä keskenänne.

    • Anonyymi

      Paimio ei kiinnosta. Siellä on liikaa noituutta. Noituutta on erityisesti Hiekkahelmen alueella, jonka on annettu kasvaa tahallaan umpeen. Uimareita käy uimisella kielletyillä alueilla uimassa.
      Valokuviin ilmestyy noitia. Jos joku epäilee, niin voi itse käydä kameran kanssa. Kannattaa katsoa kuvia myöhemmin.

      • Anonyymi

        Eikö tosta tehdä juomavettä ?


      • Anonyymi

        Ei noituutta vaan 5G SALALIITTO! Lisko ihmisiä iho puvuissa kunnallis politiikassa!


    • Anonyymi

      Hiekkamontulla on värikäs historia, Motellin ja Mäntyrinteen aikana.

    • Anonyymi

      Jouduin reptiliaanien 5g ansaan. Yrittivät ampua sinut avaruudesta 5g laserilla mutta meni huti varmaan koska sait korona rokotteen väärään käteen?

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      119
      3782
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      2912
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      112
      2461
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      1971
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      243
      1640
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      44
      1575
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1547
    8. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1360
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1346
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1201
    Aihe