Ryytman sataa persujen laariin

Eiköhän olla syksyllä heittämällä suurin kun kansa herää kokkarieliitin sekoiluihin ja haluaa massiivista muutosta loppulista ratkaisua peräti!!
751
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Taksitolpilla saa etniset vapaasti ahdistella ei näy hesarin toimittajia

Äänestä

Niin ja mitenkäs persujen kokema ahdistus maailmasta? Entäpä mikseipä meistä nyt kirjoitettu tässä jutussa mitään?

Rydman voi kokoomuspersuna vielä liittyä persujen laariin itsekin. Persut ovat sen verran suvakkeja, että kaikki käy.

Äänestä
  • Ei ryydmannia huolittaisikaa persuihin ilman tämmöstä juttua, pitää olla sentään jotain meriittiä että pääsee persuksi. wille on persun perikuva. Tervetuloa persuihin wille.

    Äänestä

kokoomuksen kannatus noussut liikaa ja kaivellaan vanhoja juttuja , joissa ei ole poliisin mukaan tapahtunut mitään rikosta 🤔

Äänestä

Turkkila puolustelee Rydmannia täysillä. Myös hommaforumilla ollaan mieltä että teinien kanssa seurustelu ok koska varhaiskypsät tytöt ovat rahan perässä.
Jopa oulun Wiik ( lokan joka "paljasti" oulun jutut, puoliso) kirjoittelee twitterissä että myös alaikäisellä pitää olla oikeus päättää itse seksuaalisuudestaan. Samanikäiset pojat ovat heille liian lapsellisia.
( Oli toinen ääni käytössä kun 20- vuotiaat mamut olivat 15- vuotiaiden kanssa.)

Äänestä

Tästä lähtien persut halla-ahoa ( puolustaa willeä) ja oulun asylia ja hommaforumia myöten ovat hupaisia jos vielä jauhavat kun mamut hakeutuvat teinityttöjen seuraan.
Heidän tulee muistaa omat puheensa, tytöt ovat varhain kypsiä päättämään seksuaalisuudestaan. Jos ovat kiinnostuneita vanhemmista miehistä, etenkin jos valtaa ja rahaa, kaikki on ok. Ainahan puolisot voi olla vuoskymmeniä nuorempia ja suojaraja Suomessa on turhan korkea.
Tämmösiä nyt kirjoittelevat ps/ äärioikeisto- piireissä.

Äänestä

Ja kun vonkaa mahdollisimman nuorta saa puhtaan ja kokemattoman kirjoittavat hommaforumilla.
Olen aina sanonut että ajattelevat aika samoin kun heidän paheksumansa muslimit.
Suomen uutiset myös täysillä rydmanin käytöstä tukevat.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eiköhän olla syksyllä heittämällä suurin kun kansa herää kokkarieliitin sekoiluihin ja haluaa massiivista muutosta loppulista ratkaisua peräti!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu