OVAT YHTEISKUNNAN OSA ROSKAJOUKKOA

Anonyymi

Ja nämä nyt taas kehuvat itseään ja kaveveitaan. Kaikki kieroudet, rikokset ja vääryydet löytyy. Tuo ministeri Marin ei kelpaa esimekkkinä kelleen ihmiselle missään mikä liitttyy ihmisen moraaliin, etiikkaan tms. On suuri oman edun tavoittelija ja hyvin kieroutunut eläjä. On saatanut suomen rappio tilaan ja kuilun pohjalle. Edelleen reissaa ja matkustaa ja näin pääsee syömään ilmaisia lounaita ja muita toisten kustantamia, että mllloin viimeksi maksanut omat ruokansa?

5

162

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikki ministerit syövät työlounaita,
      Ilman tukipaketteja maassa olisi suurtyöttömyys.
      Kävisit töissä, näin voisit saada itsellesi elämän.
      Sinä työtä vieroksuva olet suuri rasite yhteiskunnalle.

    • Anonyymi

      Läheppä siitä töihin, ainiin sinä elät yhteiskunnan varoilla. Minä lähden, että sinä saat lorvia, päästellä aivopieruja.

    • Anonyymi

      varsinkin porvarikansanedustat on ahneita paskoja.

    • Anonyymi

      Poliitikot ovat maailman syöpä!

    • Anonyymi

      Sitran vanhempi neuvonantaja Oras Tynkkynen pitää mahdollisena, että Saksan energiakriisi johtaa siihen, että maa päätyy sittenkin jatkamaan kolmen viimeisen ydinreaktorinsa käyttöikää.
      Taas yksi kovapalkkainen pudokas SITRAn leivissä! Eikö ansaitse jo yliasiamiehen viran, vai kuuluuko se entisille pääministereille, kuten Jyrki Katainen ja Esko Aho?

      Aho otti lisäksi Venäjän Spermapankin johtajan viran vastaan! EIKÖ TÄTÄ VOI KATSOA JO MAANPETOKSEKSI?
      Vähemmästäkin on syytetty, kuten Kauko Juhantaloa aikoinaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe