Mikromuovia pohjaveteen,kiitos.

Anonyymi

Oletteko kuntalaiset miettineet uuden urheilukentän päällysteestä, että se tehdään jonkinlaisella muovipäällyste seoksella.

Ongelma lienee siinä että kenttä rakennetaan pohjavesialueen päälle, ja kuten aikaansa seuraavat ovat tietoisia siitä ,että mikro-muovia on löytynyt juomavedestä jopa ravinnosta Kaloista. Mikromuovi ongelmasta on ollut juttua Hattulassa golf kentän päällystämisestä joka sotkee mahdollisesti vieressä olevan järven veden, joten kuntalaiset huomaatteko kuinka pienillä aivoilla meitä hallitaan .

Se ,mitä myrkkyjä vesijohtoon syötetään poistaa myrkkyjä vedestä,vaan ei mikromuovin palasia , jotka ovat silmin näkymättömiä, joten siitä vaan kippis ja kulaus,

11

722

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Golf kentät vesistöjen lähellä ovat todellinen pommi. Rikkaruoho myrkyt ja vihervärientsyymit ovat saastuttavat ympäristön. Hyvä esimerkki on Kytäjän Golf. Vieressä oleva, hyvä kuha järvi on täysin pilalla.

    • Anonyymi

      Kyllä Tapola, lammastippuriin sairastuminen om todennäköistä jos siellä lampolassa aktiivisesti peuhaa. Toinen mahdollinen sairaus on Karitsagonorrea.Se aiheuttaa nopeasti aivorappeumaa ja näinollen mielikuvitusmaailman villiintymistä,harhoja ja sekavuutta. Näitähän oireita saattaa jo havaita.

      • Anonyymi

        Voi olla hyvinkin jos on saanut romukauppiaalta ikävän taudin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Voi olla hyvinkin jos on saanut romukauppiaalta ikävän taudin.

        Onko sinulla murheet


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Onko sinulla murheet

        Kyllä, ei Raimo kyllä naurata kun mätä tippuu makumutterin päästä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kyllä, ei Raimo kyllä naurata kun mätä tippuu makumutterin päästä.

        Videolla on hoiro-ohjeet


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Videolla on hoiro-ohjeet

        Videolla on myös hyvät ohjeet hoito-ohjeet.


    • Anonyymi

      Se taisi juhannuspäivänä valkosininen valtion virkapirssi hakaista romukeisarin kyytiin.

    • Anonyymi

      Ai haki vai? Tainnut tämä tappohelle pehmittää ystävämme jo valmiiksi vähän löysän pään lopullisesti. Teki jotain vielä normaaliakin tyhmempää taas sukulaistensa "iloksi" tai pikemmin murheeksi?

      • Anonyymi

        Ne on pintamiehiä joilla on varaa juhlia Juhannusyö hotellissa.Hotellihan se on valtionhotellikin.


    Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      78
      2717
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      91
      1646
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      72
      1421
    4. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      64
      1385
    5. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      129
      1315
    6. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      146
      1216
    7. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      157
      1184
    8. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      74
      1097
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      90
      1079
    10. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      76
      1078
    Aihe