Oletteko kuntalaiset miettineet uuden urheilukentän päällysteestä, että se tehdään jonkinlaisella muovipäällyste seoksella.
Ongelma lienee siinä että kenttä rakennetaan pohjavesialueen päälle, ja kuten aikaansa seuraavat ovat tietoisia siitä ,että mikro-muovia on löytynyt juomavedestä jopa ravinnosta Kaloista. Mikromuovi ongelmasta on ollut juttua Hattulassa golf kentän päällystämisestä joka sotkee mahdollisesti vieressä olevan järven veden, joten kuntalaiset huomaatteko kuinka pienillä aivoilla meitä hallitaan .
Se ,mitä myrkkyjä vesijohtoon syötetään poistaa myrkkyjä vedestä,vaan ei mikromuovin palasia , jotka ovat silmin näkymättömiä, joten siitä vaan kippis ja kulaus,
Mikromuovia pohjaveteen,kiitos.
11
722
Vastaukset
- Anonyymi
Golf kentät vesistöjen lähellä ovat todellinen pommi. Rikkaruoho myrkyt ja vihervärientsyymit ovat saastuttavat ympäristön. Hyvä esimerkki on Kytäjän Golf. Vieressä oleva, hyvä kuha järvi on täysin pilalla.
- Anonyymi
Kyllä Tapola, lammastippuriin sairastuminen om todennäköistä jos siellä lampolassa aktiivisesti peuhaa. Toinen mahdollinen sairaus on Karitsagonorrea.Se aiheuttaa nopeasti aivorappeumaa ja näinollen mielikuvitusmaailman villiintymistä,harhoja ja sekavuutta. Näitähän oireita saattaa jo havaita.
- Anonyymi
Voi olla hyvinkin jos on saanut romukauppiaalta ikävän taudin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Voi olla hyvinkin jos on saanut romukauppiaalta ikävän taudin.
Onko sinulla murheet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Onko sinulla murheet
Kyllä, ei Raimo kyllä naurata kun mätä tippuu makumutterin päästä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä, ei Raimo kyllä naurata kun mätä tippuu makumutterin päästä.
Videolla on hoiro-ohjeet
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Videolla on hoiro-ohjeet
Videolla on myös hyvät ohjeet hoito-ohjeet.
- Anonyymi
Se taisi juhannuspäivänä valkosininen valtion virkapirssi hakaista romukeisarin kyytiin.
- Anonyymi
Ai haki vai? Tainnut tämä tappohelle pehmittää ystävämme jo valmiiksi vähän löysän pään lopullisesti. Teki jotain vielä normaaliakin tyhmempää taas sukulaistensa "iloksi" tai pikemmin murheeksi?
- Anonyymi
Ne on pintamiehiä joilla on varaa juhlia Juhannusyö hotellissa.Hotellihan se on valtionhotellikin.
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.
Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk782717Sinä vain tulit elämääni
Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna911646Tiesitkö mies
Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll721421Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?
Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.641385- 1291315
- 1461216
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1571184- 741097
Jos siis saamme
Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j901079Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur761078