Missä on Tuukka Edward Taipale?

Tätä kysyy tässä eräs kansalaisaktivisti:
https://www.youtube.com/watch?v=wtF0hC2Tkzl

Kysyn tätä teiltä pastalaisilta koska joukoissanne on varmasti monia jotka tuntevat tämä puolueenne nousevan kyvyn..?
Loistava esiintulo koko kansan tietoisuuteen mutta sitten häipyi kuuluisuutensa kynnyksellä.
Mediatkin on vaiennettu tapauksen tiimoilta....
3525017
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Miksi aloittaja on laittanut linkin videoon. jota ei ole?

Äänestä
  • Minä ehdin katsoa sen videon mutta kuten aloittaja totesi niin kaikki tiedotusvälineet on totaalivaiennettu nyt asian tiimoilta joten tietysti tuo videokin poistettiin vikkelään.

    Siinä uskallettiin mainita jopa Suojelupoliisin johtaja Antti Pelttarikin muutamaan kertaan.
    Hänhän oli "sattumalta" juuri sillä paikalla oikealla hetkellä.
    Antoi mm. Taipaletta kiinniottaneille poliiseille ohjeita varoittaen liiallisesta poviruhjonnasta jota nämä aina innolla antavat maahan painetuille kansalaisille.

    Äänestä

  • Video on vielä nähtävillä WhiteRabbitlnc- kanavalla.
    Otsikko on Missä on Tuukka Edvard Taipale

    Äänestä

No "latauksilla"tietysti,jotta jaksaa uusia konnuuksia.
J.K...Morsmaikku laitto !!

Äänestä

Missä on Tuukka? Ei oo kuulunut mitään ylläriylläri... Onkohan elossa ees enää

Äänestä

Mitä se kellekään tuntemattomalle kuuluu missä hän on?
Kylläpä ihmiset ovat uteliaita toisten elämästä.
Tirkistelettekö naapurien postiluukuistakin jos naapuria ei hetkeen näy?!

Äänestä
  • Vittu jos melkeen tappaa kymmeniä ihmisiä niin prkl voi olla että kiinnostaa missä tollanen molopää on nykyään

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Vittu jos melkeen tappaa kymmeniä ihmisiä niin prkl voi olla että kiinnostaa missä tollanen molopää on nykyään

    Nii voiki, melkeen ainaski.

    Miten vittu melkeen tapetaan kymmeniä ihmisiä?

    Voi prkele jotain tietty melkein kiinnostaakin molot. Mutta miksi täällä ne molot kiinnostaa.

    Äänestä

  • Kyllä kai tuollanen " hörhö "kuuluu ja näkyy. Vaikka olis suljetulla.
    Toovottavasti on ikuisesti kortti pois.

    Äänestä

Miksi et vastaa Youtubessa, piruako noita juttuja sieltä tänne kopsaat.

Äänestä

Oliko Tuukan kaahailu väkijoukkoon Vappuna terroristinen teko, kun huuteli jälkeenpäin vielä uskonnollisia mantroja.

Äänestä
  • Ei saa syytettä terrorismista. 10 taponyritystä + liuta pienempiä rikkeitä. Tuukka itse voi vain tietää mantrasiko kristillisiä mantroja ennen kaahailua.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Ei saa syytettä terrorismista. 10 taponyritystä + liuta pienempiä rikkeitä. Tuukka itse voi vain tietää mantrasiko kristillisiä mantroja ennen kaahailua.

    Mitäs jos olisi kolarin jälkeen huudellut Allahia? Kyllä varmaan olisi terroristi.

    Äänestä

  • Eiköhän nää mantrat liittynyt psykoosiin, nii kuin hyvin usein jumalallisuus nousee psykoottisten puheissa esille. Sen lisäks on itse lesta

    Äänestä

  • Kun huuteli jotain " jumalan nimeen" niin sehän nyt on kuin " allahu akbar" joka tarkoittaa " jumala on suuri" niin melkein sama, koska molemmat tarkoittaa että " jumala on tämä teon suojelija, hän joka on kaikkein suurin" = nyt jumala saa lahjan, uhrin.

    Äänestä

Moktar katsoo Alfa-tv:tä
Moktar.Gubta
2022-11-28 21:20:16

Minua on moneen kertaa neuvottu täällä, että katso Moktar Alfa-tv:stä sitä tai tätä. Erityisesti Ukkolan vuodatusten on sanottu olevan kovin opettavaisia ja tarpeellisia minun paatuneelle sielulleni. Olen vain ämpylöinyt vastaan ja jyrkästi kieltäytynyt.

Kyllä nyt kaduttaa. Voinhan minä Alfaa katsoa, ei se mikään iso vaiva ole. Ja ainahan on mahdollista että opin jotakin uutta.

Varasin siis tänään lasin muumilimsaa ja vadin popcornia, asetuin mukavasti nojatuoliin ja aloin katsomaan Alfaa. Arvatkaas mitä sieltä tuli? Ei niin mitään. Ruutu pysyi mustana. Alfa-tv on konkassa.

Muistattekos mitä minä sanoin!
Huutonarua kaksi varttia. ;)
Moktar.Gubta
2022-11-29 10:06:59
UUSI

No jopas jotakin. Pojiltako menikin jauhot suuhun.

Jatkan aina välillä tätä Alfa-TV:n katsomistani . Nykyisellään Alfa on mitä mainioin TV-kanava. Erityisesti pidän siitä osuudesta, minkä Ukkola on nyt kanavalla saanut.

Voi Mooses!
Huutonaurua lisää. ;)
Moktar.Gubta
2022-11-29 14:41:20
UUSI

Anonyymi kirjoitti:

Tiedän kaupunginvaltuutettuja sekä kansanedustajia jotka vaativat ettei Helsingin kaupunki saisi ostaa mitään Israililaisilta (Juutalaisten) yrityksiltä!
Olivat näitä Moktar Abdulkarimin ylistämiä uskonveljiä….

Psalmi 81:
-Kuule, kansani, minä varoitan sinua.
Kunpa kuulisit minua, "Israil"!
Moktar.Gubta
2022-11-29 14:45:05
UUSI

Älkääpä nyt turhaan mussuttako.

Katsoin juuri puoli tuntia Afla-tv:tä. Kylläpä tuntui mukavalta. Tällaista Sanna Ukkolaa katselee ja kuuntelee ihan mielikseen.

Taidanpa ottaa tämän Alfan katselun päivärutiineihini.
Parhain terveisin, Moktar. ;)
Moktar.Gubta
2022-11-29 19:09:43
UUSI

Onhan se olemassa - RT . aiempi Russia Today- TV-kanavat.
Dosentti voi tarvittaessa kertoa lisää.

Parhain terveisin, Moktar. ;)

Äänestä
  • Miten sekaisin on ihminen joka stalkkaa mm. omaa nikkiään?

    Äänestä

Istuu ensin pienen tuomion tapon yrityksestä ja sitten siirtyy kokkareista persuihin, jossa rikostausta on ehtona puoluejäsenyyteen.

Äänestä
  • eli kuin imaamien johtamassa yhteisössä?

    kovasti on sitten kepulaislestaadioon viittaavaa toimintaa

    Äänestä

😖🫣?

Äänestä

Huomenna se olisi sitten Tuukan vappu ajojen vuosipäivä. Toistuuko sama kaikkivaltiaan nimessä.

https://youtu.be/Jp__MmprKVU

Äänestä

Väisty pois luotani saaaaataaaanaaaa

Äänestä

Ilmoittivat, että Tuukka syyntakeeton. Onkoha työelämässä muina miehinä nyt?

Äänestä
  • vastuu hommissa

    Äänestä

Tämä ei ole mikään treffipalsta.

Äänestä

Mielenkiintoinen tapaus… ihmeellisen paljon tekijää suojellaan. Herää paljon kysymyksiä, kun tutkii herran taustoja.

Äänestä
  • Mihin uskonnolliseen lahkoon T.T kuuluu. Suojelupoliisin Pelttarikin oli heti paikalla.
    Jos Taipale oli etninen maahnmuuttaja, niin kaikki huutaisivat terroristia.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Mihin uskonnolliseen lahkoon T.T kuuluu. Suojelupoliisin Pelttarikin oli heti paikalla.
    Jos Taipale oli etninen maahnmuuttaja, niin kaikki huutaisivat terroristia.

    Hyviä weljiä?

    Äänestä

  • Anonyymi00045 kirjoitti:

    Hyviä weljiä?

    Olisiko Round Table?

    Äänestä

https://twitter.com/PankFrappa/status/1520662914709008386

Aikaisemmin oli persujen aluevaaliehdokkaana ja Riitta Korholan avustajanakin. Korhola varmaan johtanut harhaan. Yleensä, kun nyt syyntakeettomana tuomittu, paluu ihmisten kirjoille kestää vuosia, jos sitten ikinä palaakaan.
Aikna ei selviä, miksi vintti pimenee mutta ei se nyt hetkessä tapahdu .

Äänestä

Tämä Tuukka siis sai kihloihin oli mennyt sinä kaahauspäivänä.
Menivät varmaan kiireellä naimisiin kaahailun jälkeen kun kihlatusta puhuttiin että" vaimo" sitä ja tätä ym.
Mutta totuutta ei kukaan sano vaan että köytös oli " omituista" peittäen oikean "ylikiihottuneen " yleisemmin " euforinen" joka viittaa että jotain aineita on otettu. Voihan hasiskin aiheuttaa joillekin psykoosin.
Että seliseli-ukkeli jäi " matkalle" .

Äänestä
  • Kyseessä ollessa salaliittohörhö joita itsekkin edustat..

    Äänestä

Katosi kuin tuukka tuuleen

Äänestä

Jäbällä on IG:ssä vielä 2467 seuraajaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 20 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


ViktorAtaman kirjoitti:

Tätä kysyy tässä eräs kansalaisaktivisti:
https://www.youtube.com/watch?v=wtF0hC2Tkzl

Kysyn tätä teiltä pastalaisilta koska joukoissanne on varmasti monia jotka tuntevat tämä puolueenne nousevan kyvyn..?
Loistava esiintulo koko kansan tietoisuuteen mutta sitten häipyi kuuluisuutensa kynnyksellä.
Mediatkin on vaiennettu tapauksen tiimoilta....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu