Onko täältä kukaan hakenut?
Paramus-Group Bank omat sivut.
Paramus-Group Bank Ranska
7
198
Vastaukset
- Anonyymi
Miten tuon tilin saa avattua?
Se kai ensin vaaditaan. - Anonyymi
Sivut ainakin saa auki ja suomeksi käännettyä, tiliä en vielä kokeillut avata.
- Anonyymi
Äläkä kokeilekaan. Tuo on selvä huijaussivusto.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äläkä kokeilekaan. Tuo on selvä huijaussivusto.
Katsoin mielenkiinnosta näitä pankin sivuja. Mikä sai sinut luokittelemaan tämän huijaussivustoksi? Oliko joku tietty asia johon erityisesti kiinnitit huomion?
Yritin googlettamalla selvittää tämän yrityksen tietoja - en löytänyt mitään, en hyvää enkä pahaa tästä. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsoin mielenkiinnosta näitä pankin sivuja. Mikä sai sinut luokittelemaan tämän huijaussivustoksi? Oliko joku tietty asia johon erityisesti kiinnitit huomion?
Yritin googlettamalla selvittää tämän yrityksen tietoja - en löytänyt mitään, en hyvää enkä pahaa tästä.Voithan kokeilla itse. Jos pyytävät etumaksua ties millä verukkeella, on huijari. (Etumaksunhan pystyisi helposti vähentämään asiakkaalle maksettavasta lainasummastakin.)
Ja ne ovat kaikki huijareita, ihan kaikki. Ei löydy sellaista ranskalaista pankkia, joka lainaisi tuntemattomalle tyypille tänne kaukaiseen Suomeen ilman vakuuksia halvalla korolla. Ei tarvitse googlettaa. Eli jos kotimaasta ei saa, niin sitten et saa mistään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Katsoin mielenkiinnosta näitä pankin sivuja. Mikä sai sinut luokittelemaan tämän huijaussivustoksi? Oliko joku tietty asia johon erityisesti kiinnitit huomion?
Yritin googlettamalla selvittää tämän yrityksen tietoja - en löytänyt mitään, en hyvää enkä pahaa tästä.No jo pelkästään se, ettei pankista löydy googlella mitään kertoo paljon. Henkilöstön kuvat kuvapankeista, eri katuosoitteita eri sivuilla ja Googlen katunäkymä ei oikein vakuuttanut, että yhdessäkään niissä olisi pankki. Asiakasneuvojat tavoitettavissa puhelimitse, mutta olikos puhelinnumero jossain? Domainnimi rekisteröity tässä kuussa. Siinä noin aluksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää452259Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten682154Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211970HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363951725Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1051680Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta01520Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241504Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1841127Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie291033Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53977