Juhannuksen vietto on alkanut

Anonyymi

Juhannuksen tietää alkaneen, kun pelti kolisee tiellä. Oulussa on tunnin sisällä ollut 2 ketjukolaria. Malttia tielle. Vaikka vapaa-aika on kiva asia,mökille ehtii hosumatta.

7

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Oululaiset ei osaa ajaa.

    • Anonyymi

      Jos olisi ollut tarpeeksi pitkät turvavälit, niin ei olisi kolissut.

    • Anonyymi

      Jos ei olisi tolloloota pellejä tien tukkeena, niin mitään kolareita ei olisi edes sattunut.

      Audi King
      - Teiden King- 💪

    • Anonyymi

      Kukaan ei osaa kertoa, miksi turva välien pitäminen on maailman vaikein asia. Minulle se ei ole yhtään vaikeaa, vaan sen pito tapahtuu spontaanisti eli niin, että aina kun joku kuumakalle täyttää edessäni olevan turvavälin, löysään kaasun ja otan uudestaan etäisyyttä, jarruttaa ei tarvitse koskaan, mutta noilla ohittajilla se palaa kirkkaasti kuin Naantalin aurinko aina, kun tullaan vauhdilla turvaväliin suraavan ajoneuvon pers´tuntumaan

      • Anonyymi

        Mielenkiinnosta, että kuinka usein, varsinkin vilkkaammassa liikenteessä, joudut täysin pysähtymään saadaksesi uudelleen tuon edessä olevan turvavälin?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mielenkiinnosta, että kuinka usein, varsinkin vilkkaammassa liikenteessä, joudut täysin pysähtymään saadaksesi uudelleen tuon edessä olevan turvavälin?

        Kirjoittaja kertoi vain löysäävänsä kaasua, niin sillä tavoin sen uuden turvavälin sai syntymään


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kirjoittaja kertoi vain löysäävänsä kaasua, niin sillä tavoin sen uuden turvavälin sai syntymään

        Näin kertoi, mutta kun se ei varsinkaan hiukankin vilkkaammassa liiketeessä ole mahdollista toteuttaa ilman täydellistä pysähtymistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1682
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      963
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      841
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      720
    Aihe