Haluaisin tiedottaa tästä asiasta. Jos huomaat jostakin tai saat vaikkapa jaettuna "Casting call"-kutsun, jossa mainitaan Halt, Raitala ja Mediayhteisö ry tms.
Kyseessä on sekalaisia videoita tehtaileva mies. Missään ei elokuvia esitetä. Käsikirjoituksissa ei ole oikeastaan mitään tolkkua. On myös tärkeää tietää, ettei näissä "elokuvissa" näyttelemisestä makseta eikä niistä ole kenellekään minkäänlaista pohjaa tai meriittiä minkään näyttejänliuran edistymisessä. Älkää siis luulko, että kyseessä olisi joku oikea tuottaja, studio tai elokuvatuotanto: sellaisesta ei ole kyse. Taustalla ei ole oikeaa yritystä tai studiota. Asian voi helposti tarkistaa vaikkapa yritystietojärjestelmästä, josta löytää kaikki Suomessa toimivat yritykset osakeyhtiöistä aina yksityiseen elinkeinon harjoittajaan.
Jos siis haluat kuitenkin tarkistaa itse, niin ota itse selvää ja mene jopa mukaan, jos haluat
Kiireellinen Casting call/Raitala tai Halt
Anonyymi
2
322
Vastaukset
- Anonyymi
> Taustalla ei ole oikeaa yritystä tai studiota ... Asian voi helposti tarkistaa vaikkapa yritystietojärjestelmästä
Tarkistin ja kyllä tuo on oikea yritys:
https://tietopalvelu.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=2889910&tarkiste=05D2FC930CEA04A5E1D0AF048578CB9AB9E06E29- Anonyymi
Se on yhdistys ei yritys. Aikaisemmin tämä mies esiintyi mm. Honor-studiona. Yhdistyksen papereissa ei tämän herran nimeä ole; sitä en tiedä, onko hänellä oikeutta esiintyä yhdistyksen nimissä. Mitään toimintaa ry:llä ei kuitenkaan näytä olevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614368KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1483139Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472458Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?482370- 982025
- 241883
- 301606
- 231602
- 1531445
- 341233