Haluaisin tiedottaa tästä asiasta. Jos huomaat jostakin tai saat vaikkapa jaettuna "Casting call"-kutsun, jossa mainitaan Halt, Raitala ja Mediayhteisö ry tms.
Kyseessä on sekalaisia videoita tehtaileva mies. Missään ei elokuvia esitetä. Käsikirjoituksissa ei ole oikeastaan mitään tolkkua. On myös tärkeää tietää, ettei näissä "elokuvissa" näyttelemisestä makseta eikä niistä ole kenellekään minkäänlaista pohjaa tai meriittiä minkään näyttejänliuran edistymisessä. Älkää siis luulko, että kyseessä olisi joku oikea tuottaja, studio tai elokuvatuotanto: sellaisesta ei ole kyse. Taustalla ei ole oikeaa yritystä tai studiota. Asian voi helposti tarkistaa vaikkapa yritystietojärjestelmästä, josta löytää kaikki Suomessa toimivat yritykset osakeyhtiöistä aina yksityiseen elinkeinon harjoittajaan.
Jos siis haluat kuitenkin tarkistaa itse, niin ota itse selvää ja mene jopa mukaan, jos haluat
Kiireellinen Casting call/Raitala tai Halt
Anonyymi
2
408
Vastaukset 2
- Anonyymi
> Taustalla ei ole oikeaa yritystä tai studiota ... Asian voi helposti tarkistaa vaikkapa yritystietojärjestelmästä
Tarkistin ja kyllä tuo on oikea yritys:
https://tietopalvelu.ytj.fi/yritystiedot.aspx?yavain=2889910&tarkiste=05D2FC930CEA04A5E1D0AF048578CB9AB9E06E29- Anonyymi
Se on yhdistys ei yritys. Aikaisemmin tämä mies esiintyi mm. Honor-studiona. Yhdistyksen papereissa ei tämän herran nimeä ole; sitä en tiedä, onko hänellä oikeutta esiintyä yhdistyksen nimissä. Mitään toimintaa ry:llä ei kuitenkaan näytä olevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134752Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197710Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47657Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars99644Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!27641- 61629
- 47580
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59525Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520