Persujen henkinen johtaja, Mestari Halla, otti USAn korkeimman oikeuden aborttipäätöstä myötäilevän kannan sosiaalisessa mediassa. Eli siis persujen syntilistaan, jossa jo ovat vieraan vallan kätyryys, köyhän kyykyttäjyys ja yleinen epäisänmaallisuus ja kansallisten instituutioiden vastaisuus, voidaan nyt vissiin lisätä aborttioikeuden vastustaminen. Kaikki missä voi kyykyttää suomalaisia ja erityisesti naisia on persujen ydin politiikkaa.
Persut ja aborttioikeus
Anonyymi
27219
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Persujen?
Ei Halla-aho ole Persujen kantaa mihinkään, ainoastaan omansa.
Sallinet vastalauseen. Halla Aho on yksi tämän hetken merkittävimmistä politiikoista Suomessa ja ehdottomasti merkittävin persu puolueen edustaja. Hänen mielipiteellään on paljon painoarvoa puolueen mielipiteen muokkaajana.
Ainoa tunne jota persut pystyvät aidosti tuntemaan on viha. Yhdenkään persun on aivan turha ja typerää lässyttää jotain muuta. Persujen teot puhuvat puolestaan.
Maali vaihtoon kun sait jauhot suuhusi ja mitä vihaan tulee siitä sinä olet niin väärä ihminen muita syyttämään kun olla ja voi sinun omistaessa elämäsi persuvihasi julki tuomiseen 18-22h 365vrk
jakari kääntää eli syyttä asioista muita joihin itse syyllistyy
Halla-aho ei ole ollut, ei ole aikä hänestä koskaan tule merkittävää politikkoa. Halla-aho kuuluu pieneen ääriryhmään, jonka ajatukset tavoittavat, ne hyvät ajatukset, ison osan valtaväestöstä hetkeksi. Kunnes Halla-aho ylimielisyyttään töpelksii senkin kannatuksen, viemällä "osaamistaan" yli.
Manuraiskausten ja kantaraiskaajien siitokset pitää vain hyväksyä
Halla-Aho ei vain ymmärtänyt sitä että USA kotkein hallinto-oikeus ei vain ole sitoutumaton. Sen nimittävät vallassa olevat politikot ja nyt sinne on nimitetty äärivanhoollisia.
Kuka on "Halla-Aho"?
Mikä on USA:n korkein hallinto-oikeus? Kuinka se liittyy keskustelun aiheeseen?
Trumppi niitä nimitteli poliittisesti juuri ennen lähtöään halusi varmistaa viimeisen KOSTON
Onko Suomen korkein oikeus ”puolueeton”? Kuka esittelee korkeimpaan oikeuteen tuomarit ja kuka nimittää? Tuomitseeko korkein oikeus lakien mukaisesti vai tulkitseeko lakeja.
Miksi usein eri tuomioistuimissa annetaan erillaiset päätökset samasta rikoksesta?
Entä tämä poliittisista päättäjistä koottu perustuslain arpajaisneuvottelukunta. Suomessa jopa perustuslakia tulkitaan poliittisten mieltymysten mukaisesti.
Ennen kuin suomalaiset arvostelevat muiden valtioiden oikeusvaltio periaatejuttuja, olisi syytä laittaa oma lainsäädäntö ja omat oikeusvaltio periaatteet kuntoon.
Halla-Aho on punikki paskaliin työkaveri ja Suomen yksi taitavimmista politiikoista.
Suomen taitavimpiin politikkoihin ei kuulu vihervasemmisto punikeista kuin p lipponen ja e aho, mutta hekin taitavat olla jo kuolleita?
Ymmärtääkseni vihervaspunikit ovat herättäneet kuitenkin kuolleita henkiin. Mielenkiinnolla odotan miten monta kuollutta henkiinherätettyä punikkia löytyy puolueiden jäsenkirjoista.
"Persujen henkinen johtaja, Mestari Halla"
Kuka hän on?
Perustele seuraavat väitteesi:
"Eli siis persujen syntilistaan, jossa jo ovat":
- vieraan vallan kätyryys
- köyhän kyykyttäjyys
-yleinen epäisänmaallisuus
- kansallisten instituutioiden vastaisuus
Kun et näitäkään pysty perustelemaan, on väitteesi, että aborttioikeuden vastustaminen on syntiä ja että suomalaisten ja erityisesti naisten kyykyttäminen on persujen ydinpolitiikkaa, vailla mitään perusteita.
Onx tää aloittaja joku särmäsaara ?
Persut tahtovat Suomen takaisin aikaan, jolloin naisilla ei ollut mitään oikeuksia. Nykypersut seuraavat ihailemansa Trumpin esimerkkiä. NAINEN Laura Huhtasaari (persut putinistinen ID ryhmä) esitti tästä syystä Trumpille Nobelin rauhanpalkintoa.
Meneekö sinulla pakkomielteisyyttäsi kaikki aivan ohi? Ainakin kommenttisi antavat ymmärtää, ettei sinulla ole vuosiin tarttunut mitään siihen ylinnä kehoasi olevaan koteloon, kuin rusketus.
Katsoppa tämä ja mieti asiaa uudestaan:
https://youtu.be/4pr-UB-vgzc
Ei vieläkään minkäänlaista todistetta, hmm...
Naiset käyttää vahinkoraskauksia tulonhankintakeinoina.Tiedän tapauksen jossa naisella kahdeksan lasta kaikilla eri isät.Lukee akuankkaa sulhokanditaattien vetäessä viikseen.
Miesten on opeteltava sitten käyttämään kondomia. 😁
Suomi takaisin aikaan jolloin naisilla ei ollut mitään oikeuksia, se on eräs persujen ilmiselvistä päätavoitteista.
Et sitten mitään faktisia todisteita, perusteita osaa tuolle hölmöydellesi esittää?
Avaa silmäsi ja korvasi. Netistä löydät lukemattoman määrän todisteita.
Et sitten kykene perustelemaan, todistamaan väitteitäsi, kuin hölmöydelläsi.
Älä levitä muunneltua totuutta.
Jos se ärsyttää vasureita ja feministejä, niin Halla-Aho tekee sen.
Sitä on poliitikkoja. Ja sitten on tuollaisia trollipoliitikkoja, joille kaikki on vain vidduilua ja viihdettä.
Mitä meitä kiinnostaa Jussin jutut?