Siinä meni Nato voidaan jo sanoa. Turha haikailla enää.

Marin pride kulkueen johdossa, presidentin vaikokin. Nato haaveet kyllä uppoaa tuollaisella toiminnalla. Tulee iseampikin maa vastustamaan Nato liitäntää.
Kyllä se on totta. Siellä mukana marssii. Pitäisi pääministerin asemassa olla jonkunlaista arvostelukykyä. Huh että puistattaa miten Suomen käy kansainvälisillä markkinoilla. Nato haaveet saa kohta unohtaa, Pride tärkeämpi. Kuka homomaan johtoa tulee pelastamaan, ei järkevät ainakaan. Saattaa maa olla parempana kun Putin ottaa omakseen. Loppui siihen maan puolustus into hyvin monilla.

Ei tiedä itkeäkö vai nauraa Marinin touhuille , Venäjä tuhoaa Ukrainaa sekä hyökkää kohta Länsi -Eurooppaa ja Suomen pääministerti on Pride - kulkueen kärjessä !
Naurettavaa ja vaarallista , Marin on tyhmempi kuin saapas .
Aivan täysin totaalisen pihalla turvallisuuspolitiikasta ja puolustuspolitiikasta koska ymmärrys ei vaan riitä kuin Pride kulkueen suojeluun .
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/eabbe1c8-bd60-42aa-b3ed-367c8478ac07

4

95

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi meni nyt pesuveden mukana, mitä pääministeri ja presidentin rouva harjoittavat.
      Suomi on nyt jakaantunut myös Naton pyrkimiseen, kannattaako tällaista maata puolustaa jossa homot, pedofiilit vedättää. Taitaa nyt erkaantua armeijasta, ei ole minunkaan armeijani enää.

      Ihmisoikeus asiat ovat tietty tärkeitä ja Suomessa ne tunnutetaan kiistatta. Ne eivät ole kuitenkaan poliittisia asioita ja maan johdolta oletetaan maan yhteisten asioihin keskittymistä ja sen myötä elinolojen ylläpitoa ja parantamista. Seksuaalivähemmistöjen asiat sivuavat kovin kaukaa poliittisen saran tehtäviä vaikkakin maamme johto edes ajaa kaikkien kansalaisten asioita yhtäläillä persoonaan menemättä. Seksuaalivähemmistöillä on eturyhmittymänsä erikseen joka ajaa heidän asioitaan ja varmasti jos aihetta on edustava taho vie tarpeen niin vaatiessa asiat kansanedustajiemme tietouteen. Valtiollisessa toiminnassa tosin vieraillaan ja pidetään yhteyttä eri tahoihin ,mutta nyt taitaa kyllä menne pahasti sekaisin valtiollisten asioiden hoitamisen tarkoitus ja kansanliikkeiden asiat ,joiden välissä on toimiraja .

    • Anonyymi

      Sama persutrolli monella nimimerkillä ja samat toistot!

    • Anonyymi

      Jos venäjä valloittaa Suomen Nato ei ole velvollinen Suomea puolustamaan, oli sanottu juhlapuheissa miten tahansa. Onkin aikaa vuoteen 1809 kun Suomi edellisen kerran liitettettiin Venäjään, josta 1917 erkani omaksi itsenäiseksi valtioksi, jota vastusti Venäjän Bolseviikkien kätyri silloinen SDP. Siinä kahakassa Suomi menetti 60 000 henkilöä, kun Stalin vielä 30 -luvulla tapatti Venäjälle paenneita punaisia n 35000.
      Että kovin oli verinen Suomen alkutaival itsenäisenä valtiona. Yksiselitteisesti Venäjä yllytti aseelliseen kapinaan, josta liitos olisi ollut takaisin Venäjään mm Stalin kävi SDP puoluekokouksessa marraskuussa 1917 yllyttämässä tovereita tähän julmaan tekoon.
      mm Koivisto sanoi 80v haastattelussaan, ettei olisi paluuta jos punaiset olisi voittaneet.
      Nyt Putin hamuaa Neuvostoliiton aikaa, ottaa takaisin maat jotka menetti.

    • Anonyymi

      Tämä maa ei ole enää puolustamisen arvoinen. Suomi on taantumassa kovaa vauhtia norsunluurannikon tasolle jossa seksiasiat ovat päällimmäisiä ja millään muulla ei ole mitään väliä. Poliitikot kähmivät kuin afrikassa ikään. Eduskunnassa on enemmän avustajia kuin vammasia poliitikkoja.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      143
      8395
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      106
      7586
    3. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      125
      5809
    4. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      103
      5688
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      121
      4862
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      147
      2720
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      63
      2529
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      9
      1537
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      8
      1502
    10. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      233
      1456
    Aihe