CIA:n Scott Ritter tietää enemmän kuin sanoo

Suomea ei päästetä Natoon vaikuttaa selvältä.
Tunnettu CIA:n ex-upseeri lähettää selvän viestin, "kun Venäjä sanoo, että Nato ei saa laajentua itään, että tämä on Venäjälle eksistentiaalinen uhka, se tarkoittaa sitä. Varsinkin kun puhutaan Suomen maaperästä. Niin lähellä Venäjää on Pietari. Se on niin lähellä Kuolan niemimaata, jolla on strategista arvoa venäläisille. He eivät anna Naton toimia Suomen maaperällä. He eivät anna Suomen liittyä Natoon."

Venäjänlehdissä mm Pride marssista jossa pääministeri ja presidentin rouva mukana, se heille viimeinen niitti. Kovin harkitsematonta juuri herkällä hetkellä saa mm Turkki tilaan josta ei ole ulospääsyä, hekään ei homomaita paljoa kunnioita.

Tyhmä pää, kärsii koko ruumis.

7

112

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Persuuntunut palstapölhö väittää siis, että pääministeri sekä presidentin rouva olisivat nyt Nato-jäsenyyden tiellä? Misogyniasi alkaa olla jo lähes käsinkosketeltavaa.

      Loppukaneettisi pitää kyllä todella paikkansa, omalla kohdallasi. Tyhmästä päästä kärsii todellakin koko ruumis.

      • Anonyymi

        Kommari se oli. Älä aina syytä Persuja joka asiasta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kommari se oli. Älä aina syytä Persuja joka asiasta.

        No tuopa se kommari näytille. Ota vaikka ensiyönä yksi kiinni, kun sänkysialus kuitenkin vilistää niitä.


    • Virosta on lyhyempi ja suorempi matka Pietariin kuin Suomesta ja Norjasta Kuolaan on Norjalla pitkä maaraja. Sotalaivallakin pääsee.

      Ei ryssäntrolleilla tuo maantiede ole niitä vahvimpia aineita, vaan ihan muut aineet... ; )

      • Anonyymi

        Ne on kapeita reittejä, nähty kun lähtevät rynnimään siinä on leveyttä.


    • Anonyymi

      Maailman suurin asemahti Venäjä, nyt hurvattomissa käsissä. Halosen kissamieskin uhkailee mm Suomea sotilaallisesti. Tarja ja Pena vietäisiin Venäjälle kunnia kansalaisina, jos Venäjä valloittaa Suomen. Homot ja lesbot ei enää hilluisi kaduilla.

      • Anonyymi

        Putin määräisi Ayliikkeen pääluottamusmiehen, SAK lakkautetaan tarpeettomana, myös Ayliitot lakkautetaan- KGB tekee työlainsäännöt. Kuin Neuvostoliiton teverit teki.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      87
      4362
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      198
      3584
    3. 202
      2971
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      69
      2800
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      55
      2704
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      78
      1260
    7. 60
      1236
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1052
    9. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      120
      963
    10. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      58
      949
    Aihe