Järkevä ei ole koskaan laittanut nimen alla olevaa puhelinnumeroa nettiin ilmoituksiin.

Anonyymi

Eli ei kannata laittaa mihinkään netin palveluihin puhelinnumeroa joka on kytköksissä nimeen, osoitteeseen. Koska sitä voi käyttää hyödyksi, myös monilla paljastuu osoitekin sen takaa. Varas voi hakea veneen.

Ulkomaiset ja muut keräävät numeroita ohjelmistoilla jotka käy alustoja läpi. Nettiautot, torit, ym. Vaikka numero ei näkyisi niin se saa sen silti. Myös ne numerot leviävät palveluiden kautta.

Myös ns maksullisia numeroita ja muita huijauksia yrittävät juuri haluavat niitä numeroita joiden alla on ihminen ottanut liittymän ja sen liittymän alla on sosiaaliturvatunnus.


Minä en ole netin aikana itse laittanut koskaan sitä numeroa vaan prepaid liittymä sitä varten, jonka laitan ilmoituksiin. Sen kautta voidaan keskustella.

Siitä saa ostaja kiinni tai myyjä jos olen etsimässä.

1

306

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ihan asiaa oli aloitus. Itse en tilaa netistä yhtän mitään eläkeläisnaisena 69v. On aikaa livenä tehdä ostokset. Olen jopa yksin asuvan jo 22 vuotta laittanut suoramarkinointi kiellot. Maistratti ilmotus yhteystietojani ei saa luovuttaa kenellekään sama on puhelimen kanssa!Ei ole ollut tarvetta lityä some F.B ja Insta. Ei hankia älypuhelin Olenhan eläkkeellä. terv. 1 mutsi monista Itä-Helsinki.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      31
      3147
    2. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      61
      2589
    3. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      42
      2377
    4. Ei tule uni

      Kuten epäilin. Onneksi viime yön sain ihan hyvin nukutuksi. Tiesin kyllä, ettei tästä mitään tänään tule.
      Ikävä
      62
      1328
    5. Miksi juuri Venezuela?

      Kaikista maailman valtioista Trump otti silmätikukseen Venezuelan. Mutta minkä ihmeen takia? Kyseessä on kuitenkin vähäp
      Maailman menoa
      301
      1251
    6. Toivon sulle silti hyvää

      Väärinkäsityksiä tapahtuu, mutta nyt on uusi vuosi ja uudet kujeet.
      Ikävä
      41
      1006
    7. Tiedän, että olet luonnevikainen

      Haluaisin vain todeta olleeni väärässä tässä asiassa.
      Ikävä
      42
      987
    8. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      100
      972
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      79
      948
    10. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      94
      858
    Aihe