Hehkutusta Kimille ;o))

Kimin eilinen voitto sai Ruotsin suurimman iltalehden hehkuttamaan "Baarien kuninkaasta radan kuninkaaksi". Jos Kimin menestys vielä jatkuu niin kohta ruotsalaiset löytävät Kimin suvusta jonkun ammoin Ruotsissa eläneen "Lipposen, savosta kotoisin" ja taas yksi suomalainen "tähti" on menetetty Ruotsiin ;o))
3453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Toivottavasti ruotsalaiset omivat Kimin ja löytävät Kimin sukujuuria ruotsiin. Kimi on ärsyttävä, ylimielinen öykkäri. Mitä muuta voi odottaa amislaiselta, joka saa suuren kasan tuohta ja nousee pystymetsästä julkisuuteen.
Kimi örvellykset Kanarialla, Helsingin Kaivohuoneella, moottoriveneessä Helsingin edustalla, Lontoon strippiklubilla jne jne..
Osoittavat, että tämä räkänokka ei ole edustuskelpoinen kaveri. Kimi tarvitsisi lastenvahdin ja käytöskoulun, jotta hän olisi edes jollain tapaa edustava. Häkkinen oli sentään viimisen päälle fiksu ja filmaattinen aina.

Äänestä
  • Kun saa liian paljon liian varhain, ei voi muuta odottaa. Kateellisen puhetta, ehkä. Mutta tyyliä ei voi ostaa edes rahalla. Ja sitten vielä varmuudeksi mennään nuolemaan omaa eukkoaan lehdistön räpsiessä kuvia, että näyttäisi kulissiliitto kovinkin onnelliselta.

    Äänestä

  • Realisti kirjoitti:

    Kun saa liian paljon liian varhain, ei voi muuta odottaa. Kateellisen puhetta, ehkä. Mutta tyyliä ei voi ostaa edes rahalla. Ja sitten vielä varmuudeksi mennään nuolemaan omaa eukkoaan lehdistön räpsiessä kuvia, että näyttäisi kulissiliitto kovinkin onnelliselta.

    Kimi on paras, Kimi on huippu. Kimi on kaiken lisäksi saatanan rikas, Hyvä Kimi, Paskanna näitten helvetin kateellisten pöytään.
    Jokainen menee siihen duuniin miten taidot riittää. Jokainen tienaa sen minkä kehtaa pyytää, ei se hullu ole joka pyytää jne...
    HYVÄ KIMI

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


just så kirjoitti:

Kimin eilinen voitto sai Ruotsin suurimman iltalehden hehkuttamaan "Baarien kuninkaasta radan kuninkaaksi". Jos Kimin menestys vielä jatkuu niin kohta ruotsalaiset löytävät Kimin suvusta jonkun ammoin Ruotsissa eläneen "Lipposen, savosta kotoisin" ja taas yksi suomalainen "tähti" on menetetty Ruotsiin ;o))

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu