Pelkkää paskaa kaikki kalusto.
Hyviä autoja ei ole enää taksina
18
471
Vastaukset
- Anonyymi
Uberina oli Tesla tänään. Ihan miellyttävä kyyti ja asiakkaana en vaadi sen parempaa autoa muutaman minuutin matkaa varten. Taksi on taksi eikä mikään limusiinipalvelu.
- Anonyymi
Köyhä narkki ei osaa vaatia kuin uuberin.
- Anonyymi
Amerikkalaisen yhtiön romuja on ilmestynyt katukuvaan, kuten Tesla, joka on kiinalaisista komponenteistä kyhätty tuote. Laatu on niin heikkoa, että monella merkillä edes halvimmat pikkuautot eivät pääsisi laadunvarmistuksesta läpi vastaavassa kunnossa. Se on tietenkin vaarallinen matkustajalle, koska ei tiedä milloin järjestelmä lukitsee jarrut tai ohjauksen. Ei myöskään ikinä tiedä pääseekö perille asti.
- Anonyymi
Jos kyyti ei kelpaa, kävele.
- Anonyymi
Jos asiakaspalvelu kiinnosta, ole ilman rahaa.
- Anonyymi
Ei pölhöillä ole rahaa autoihin, kun ajavat liian halvalla.
- Anonyymi
Verovapaat taksit oli aikoinaan parempia. Niiden kaupalla minäkin omaisuuteni tein kun niitä Torissa myin.
- Anonyymi
Rahtarit ja bussikuskit on jo vuosikausia tehneet omaisuutensa myymällä verovapaita ajokkejaan.
- Anonyymi
Kantasuomalaiset kuskit varsinkin ruunia. Eläkkeelle!
Suomalaisten parisuhteissa muhii nyt huolestuttava ilmiö – yhdessä pysytään, mutta todella surullisesta syystä
https://www.is.fi/seksi-parisuhde/art-2000010630788.html
Tilalle kuskeiksi viriilejä tummia poikia. Heitä me runsasmuotoiset naiset kaipaamme, kun tulemme heidän takia Helsingissä käymään.- Anonyymi
Juuri tuosta me Peräkamarin Persut ei tykätä. Matut vie meijän Kela-rahat ja naiset.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Juuri tuosta me Peräkamarin Persut ei tykätä. Matut vie meijän Kela-rahat ja naiset.
… ja takseissa meitä peräkamarinpoikia kiinnostaa taksin merkki. Muu ei kiinnosta, kun ei me takseilla elämysmatkoja tehä.
- Anonyymi
Crownistaki pyörät irtoo ovet heiluu ajaess runko mennyt risaksi
- Anonyymi
Kohta tilanne paranee. Tilasimme jenkeistä käytettyjä Checkereitä tänne takseiksi. Ei kierrä, ei hierrä, on helppo pierrä. Tilaa nimittäin on! Ei mitään kinnereitä, niinkuin nykyiset.
- Anonyymi
Me peräkamarinpojat ei tykätä matuista. Vievät meijän Kelarahat ja naiset.
- Anonyymi
Matut pärjää alla olevan artikkelin mukaan siinä missä kantikset:
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000010674436.html - Anonyymi
En halua matkustaa sähköautolla, mutta miten voi tilata nykyään taksin että välttyisi noilta magneettikenttäkinnereiltä?
- Anonyymi
Uberiltä saa uber premium tilattua laatu autoja.
- Anonyymi
Kaikki on pilalla
https://www.youtube.com/watch?v=qLt4Ny4-ZQU
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 948271
- 403962
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021916- 241410
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html361311Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,321132Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia121070Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53857Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31832Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v29807