Nudismi/viluttamis paikka tampere

Anonyymi

Onko tampereen lähellä paikkaa jossa olis nakuna pareja tai naisia vaikka kävis vaan naku uinnilla ja mihin aikaan yleensä?

Asiattomat komentit voi jättää väliin!

3

1491

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En tiedä mitään yleistä naku-uintipaikkaa Treen lähellä, mutta retkeilyreittien varsilla joillain rauhallisilla paikoilla tuntuu naku-uinti olevan aika yleistä ja retkeilijät eivät yleensä ole tiukkapipoisia alastomuuden suhteen.

      Esim. kirkasvetisellä Heramaanjärvellä Kangasalla olen nähnyt monta kertaa naku-uimareita. Järven eteläpään kallioilla on välillä paljon väkeä, mutta pohjoispään pienellä rantakalliolla on yleensä rauhallista ja sinne on joskus sattunut toinenkin naku-uimari itseni kanssa yhtä aikaa.

      Muita paikkoja missä on tullut naku-uimareita bongattua: Kaukajärvellä Kaukaniemi sekä Lempäälän Birgitanpolun varrella Kaitajärven kota, Pulkajärvi ja Höytämöjärven Merunlahden kärki.

      Tirkistelijöille tiedoksi, että ei kannata vaivautua. Näitä paikkoja voitte kytätä tunteja päivässä viikon ajan näkemättä mitään näkemisen arvoista. Netistä löydätte helpommin nähtävää.

      Retkeilijöitä kannustan enemmänkin nauttimaan uinnista ja auringonotosta nakuna. Muut retkeilijät ymmärtävä kyllä, koska todennäköisesti itsekin pulahtavat nakkisillaan silloin tällöin. Onpa muutaman kerran käynyt niinkin, että oma esimerkkini on saanut paikalle osuneet kanssaretkeilijät jättämään uikkarit/bikinit reppuun uimaan mennessään.

    • Anonyymi

      Vilauttelu on laissa kielletty.

    Ketjusta on poistettu 23 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      133
      7280
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2660
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      266
      1278
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1059
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      990
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      71
      945
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      930
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      784
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      13
      763
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      741
    Aihe