Ohi on, tänään lähti viimeinen erä. Otin lainan joskus varmaan 2017. Herranjumala mikä paska laina ei enää ikinä kokoajan maksanut keskimäärin 200e kuussa paitsi nyt pari viimeistä kuuta 150e. En edes halua ajatella kuinka paljon loppujen lopuksi tuo 2000e laina tuli maksamaan. Ei enää ikinä.
Lisäplussana koitin vielä kirjautua asiakas sivulle että olisin nähnyt tarkan summan mitä tänään pitää maksaa, ei toiminut. Asiakaspalvelusta en saanut vastausta koska ei kuulemma voinut tunnistaa minua, kun en muistanut jo pari vuotta sitten loppunutta/lopettanutta spostiosoitetta jolla rekisteröidyin silloin joskus 2017. Ei riittänyt henkilötunnus/osoite/asiakas nro :D
Pistin sitten joku 5euroa ylimääräistä maksuun ferratumin/joustava. fi mikä helvetti onkaan nykyään, menköön vaikka jäätelölle sillä muutamalla eurolla.
EI ENÄÄ IKINÄ!! Huomenna nostan maljaa tänään kunniaksi.
Ferratum joustoluotto/joustava mikälie nykyään
8
918
Vastaukset
- Anonyymi
Eli tuli hyvät oppirahat maksettua , mutta siihen vierähti viitisen vuotta.
Se on kiitettävää, että sen mukana tuli myös viisautta melkoisesti. - Anonyymi
Jep tuohon tyyliin 2 ensimmäiseen vuoteen lyhenny juuri yhtään tosiaan niillä 200e lyhennyksillä.
Itsekkin sain joku yli 4 vuotta maksella samaa paskaa. - Anonyymi
Kannattaa aina laskea itselle sopiva lyhennystahti jollain netistä löytyvällä annuiteettilaskurilla.
- Anonyymi
Kuinka niin paska laina? Sait 2000€ akuuttiin hauskanpidon tarpeeseen ja maksoit 10 000€ takaisin. Eikö muka ollut hintansa arvoista?
- Anonyymi
Ferratum joustoluotto kun on, kannattaa tehdä takaisinsaantihomma oikean a) lakimiehen kanssa tai b) lähettää ilmainen kuluttajariitaan. A saa maksettavaksi pelkän pääoman b) saa laskettua koron 50%:iiin esim 190 sijaan.
- Anonyymi
Onko nykyisin enää korko niin suolainen että 2000€ ei 200/kk lyhene?
- Anonyymi
Koko fuckin ferratum on niin suolainen ja kusinen että älä edes suunnittele sieltä lainaamista. Oikeastaan ainoastaan Falloslaina on hyvä paikka ja ÖÖ-Laina oli kans mutta ÖÖ Evolving Office ei enää nykyään vippaa, tekevät kylläkin muuta bisnestä.
- Anonyymi
Paskin laina paikka mitä Internet tarjoaa, pysy erossa !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452894Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061674Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611438
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2201204