Ohi on, tänään lähti viimeinen erä. Otin lainan joskus varmaan 2017. Herranjumala mikä paska laina ei enää ikinä kokoajan maksanut keskimäärin 200e kuussa paitsi nyt pari viimeistä kuuta 150e. En edes halua ajatella kuinka paljon loppujen lopuksi tuo 2000e laina tuli maksamaan. Ei enää ikinä.
Lisäplussana koitin vielä kirjautua asiakas sivulle että olisin nähnyt tarkan summan mitä tänään pitää maksaa, ei toiminut. Asiakaspalvelusta en saanut vastausta koska ei kuulemma voinut tunnistaa minua, kun en muistanut jo pari vuotta sitten loppunutta/lopettanutta spostiosoitetta jolla rekisteröidyin silloin joskus 2017. Ei riittänyt henkilötunnus/osoite/asiakas nro :D
Pistin sitten joku 5euroa ylimääräistä maksuun ferratumin/joustava. fi mikä helvetti onkaan nykyään, menköön vaikka jäätelölle sillä muutamalla eurolla.
EI ENÄÄ IKINÄ!! Huomenna nostan maljaa tänään kunniaksi.
Ferratum joustoluotto/joustava mikälie nykyään
8
957
Vastaukset
- Anonyymi
Eli tuli hyvät oppirahat maksettua , mutta siihen vierähti viitisen vuotta.
Se on kiitettävää, että sen mukana tuli myös viisautta melkoisesti. - Anonyymi
Jep tuohon tyyliin 2 ensimmäiseen vuoteen lyhenny juuri yhtään tosiaan niillä 200e lyhennyksillä.
Itsekkin sain joku yli 4 vuotta maksella samaa paskaa. - Anonyymi
Kannattaa aina laskea itselle sopiva lyhennystahti jollain netistä löytyvällä annuiteettilaskurilla.
- Anonyymi
Kuinka niin paska laina? Sait 2000€ akuuttiin hauskanpidon tarpeeseen ja maksoit 10 000€ takaisin. Eikö muka ollut hintansa arvoista?
- Anonyymi
Ferratum joustoluotto kun on, kannattaa tehdä takaisinsaantihomma oikean a) lakimiehen kanssa tai b) lähettää ilmainen kuluttajariitaan. A saa maksettavaksi pelkän pääoman b) saa laskettua koron 50%:iiin esim 190 sijaan.
- Anonyymi
Onko nykyisin enää korko niin suolainen että 2000€ ei 200/kk lyhene?
- Anonyymi
Koko fuckin ferratum on niin suolainen ja kusinen että älä edes suunnittele sieltä lainaamista. Oikeastaan ainoastaan Falloslaina on hyvä paikka ja ÖÖ-Laina oli kans mutta ÖÖ Evolving Office ei enää nykyään vippaa, tekevät kylläkin muuta bisnestä.
- Anonyymi
Paskin laina paikka mitä Internet tarjoaa, pysy erossa !!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt444746Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.562595Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391044Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611015Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh71984- 119935
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok71904- 137845
- 48820
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,51788