Rinnassa painava, pakahduttaava tunne

Anonyymi

Etenkin makuulla. Leviää kaulaan asti usein. Siihen liityy hengenahdistustakin kuin rintakehä ei toimisi niinkuin pitää.
Sydän on kuvattu, verisuonissa ei tukkeumaa. Olen sairastanut rankan hoidon syövän kolme vuotta sitten ja sen jälkeen vaiva alkoi.
Voisin vakuuttua tunteen olevan sydänperäistä, tulee niin valtavan kokonaisvaltainen huono olo. Pakko nousta kävelemään yöllä ja se edes hieman auttaa. Joudun ottamaan unilääkkeitä vaivan takia.
Lääkäri on sanonut, koeta venytellä, johtuu varmasti lukkiutuneesta rintarangasta. Aika vaikea uskoa. Nytkin tätä kirjoittaessa huono olo rinnan seudussa.

Voiko hoidot olla tehnyt sydämen vajaatoimintaa? Voiko siihen kokeilla jotain lääkettä avuksi, jotta näkisi suttaako. Tämä on ihan kokoaikaista, enemmin tai vähemmin.
N 58

0

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

        Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
        Suomalaiset julkkikset
        106
        2195
      2. Mitäpä luulet että tykkääkö

        kukaan kaivatustasi ?
        Ikävä
        103
        886
      3. T rakastan sua

        vaikket sitä usko
        Ikävä
        64
        801
      4. Varmaan aika moni

        Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
        Ikävä
        46
        790
      5. Mitä tapahtuu?

        Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
        Haapavesi
        21
        706
      6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

        ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
        Maailman menoa
        511
        698
      7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

        Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
        Ikävä
        76
        630
      8. Miksi et lähesty minua

        Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
        Ikävä
        64
        595
      9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

        Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
        Ikävä
        23
        570
      10. Kai sä olet

        Luovuttanut mun suhteen.
        Ikävä
        57
        551
      Aihe