Ensimmäiselle tankilliselle laskettu kulutus 21L/100km. Autolelle ilmoitettu kaupunkikulutus 10.3L/100km. Nyt tuli kyllä paha virhe tehtyä.
Vastaukset 8
- Anonyymi
Ota huomioon että nyt on kesäkeli. Talvella kulutus on ihan eri.
- Anonyymi
Lopettakaahan poijaat se kiljunjuonti
- Anonyymi
𝙎𝙪𝙯𝙪𝙠𝙞 𝙇𝙞𝙖𝙣𝙖 𝙤𝙣 𝙫𝙪𝙤𝙨𝙞𝙣𝙖 𝟮𝟬𝟬𝟭–𝟮𝟬𝟬𝟳 𝙫𝙖𝙡𝙢𝙞𝙨𝙩𝙚𝙩𝙩𝙪 𝙖𝙪𝙩𝙤𝙢𝙖𝙡𝙡𝙞. 𝙆𝙞𝙞𝙣𝙖𝙨𝙨𝙖 𝙫𝙖𝙡𝙢𝙞𝙨𝙩𝙪𝙨 𝙟𝙖𝙩𝙠𝙪𝙪 𝙮𝙝𝙖̈.
"Ostin Suzuki Liana 4x4 automaatin jakoajoon"
- Ostit siis vähintään 15-vuotta vanhan auton ammattikäyttöön ja ihmettelet museoauton kulutusta? ...ja mitä tuo jakoajo on...?- Anonyymi
Lehdenjakoa. Ei tällä palkalla uudempaa osteta.
- Anonyymi
No eipä ihme että kulutus on kova, lehdenjakohan on pelkkää pysähtelyä ja kiihdyttelyä ja välissä ehkä seisottelua moottorin käydessä, vieläpä enemmän kuin tyypillinen kaupunkiajo, jonka perusteella kai nuo ilmoitetut kulutukset määritellään.
- Anonyymi
Neliveto-automaatti on varmaan oiva valinta lehtien jakamiseen. Paljon pysähdyksiä ja tyhjäkäyntiä ja samoin lukemattomia kiihdytyksiä. Ei taida mikään kulutusta mittaava standardi tuollaista käyttöä huomioida.
- Mikä oli edellisen autosi kulutus samassa ajossa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Neliveto-automaatti on varmaan oiva valinta lehtien jakamiseen. Paljon pysähdyksiä ja tyhjäkäyntiä ja samoin lukemattomia kiihdytyksiä. Ei taida mikään kulutusta mittaava standardi tuollaista käyttöä huomioida.
- Mikä oli edellisen autosi kulutus samassa ajossa?Toyota Yaris T sport. Talvella 11L ja kesällä 10L.
Kaikki ketjussa voivat rauhoittua. Myin suzukin pois ja kävin samalla rahalla hakemassa vm2010 150tkm ajetun diesel clion. Kulutus on nyt 4.5L/100km.
- Anonyymi
Ajoin automaatti Listalla yli 60000km ja kokoajan keskikulutus 9,3l/100km
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei101073Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125986- 56965
- 109949
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.85832Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.48825Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev162749Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66721- 66707
- 69704
- 70596
- 22596
- 95561
- 52531
- 60524
- 26510
- 35497
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15066487Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....31463Mnot, miksi sinulle on tärkeää solvata uskovia?
Onko sinulla joku katkeruus tai peräti viha heitä kohtaan? Kirjoituksesi nimittäin tihkuvat katkeruutta ja vihaa uskovi248427