BMW kuskit kokoontuivat jokavuotiseen Pride tapahtumaansa Kalajoella ja poliisi törmäsi niin moneen rattijuoppoon ettei resurssit riittäneet kuljettamaan niitä putkaan.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/bbecd775-9037-4891-9a4e-1ebd5bf12ad7
Bimmer-pride menossa - poliisi keskeytti puhallusratsian, koska rattijuoppoja oli liikaa
9
183
Vastaukset
- Anonyymi
Aiva helvetin naurettavaa porukkaa.. Leikitään viikonloppu isin ostamilla autoilla ja lopuksi kortti hyllylle RATTIJUOPUMUKSESTA! saatanan apinat kasvakaa aikuisiksi!
- Anonyymi
Tuota automerkkiä on syytä varoa, onneksi niistä osa on jo poistunut metsähallituksen puolelle, sinne ne kuuluvatkin, ja hyvä niin.
- Anonyymi
Älyttömän huonolaatuinen auto. Voimalinja ja muotoilu vielä jotenkin menettelee, mutta koritekniikka aivan ala-arvoista. Käytetyt materiaalit pilaantuvat kymmenessä vuodessa.
- Anonyymi
Kerropa lisää: minulla on 18 v. vanha 520 enkä ole ihan tuollaista havainnut. Muovia BMW kyllä suosii roimasti.
- Anonyymi
Olikohan se juuri tuo tapahtuma vuosia sitten josta BMW:llä lähtenyt rattijuoppo ajoi poliisin kuoliaaksi kälviällä?
- Anonyymi
Joo, oli nimenomaan BMW kokoontumisen yhteydessä sekin
- Anonyymi
Hiirulaisten tapahtuma, jossa palvotaan huonoa liikennekäytöstä.
- Anonyymi
Bmwhönöjen joukossa tyhmyys tiivistyy.
- Anonyymi
Siinä ois tullu rahaa valtion kassaan rattijuopoilta nyt vissiin tuli liian paljon tuttuja niin keskeyttetiin
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt414648Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.532524Jenkkilahkojen kastekaava
Jenkkilahkojen yhteinen kastekaava on kirjoitettuna Mormonin Kirjaan, Moroni, luku-8 Pienten lapsien vanhempia uhataan1391034Pasi Turunen: Ensimmäisenä Helluntaina ei kastettu sylivauvoja!
Tänään 31.5.2026 Pasi Turunen noin vastasi soittajan kysymykseen! Raamattu EI KERRO ketä kastettiin1611005Odotan sitä hetkeä
kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh70906- 117888
Olen melko vakuuttunut
etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok70854- 137805
- 48790
Taas mietin että
mitä ihmettä sanoisin, jos laittaisin viestiä. Aina voi toivottaa jotain, vaikka hyvää kesää, ja jos ei tule vastausta,48746