Tämä artikkeli koskee sitä että, variston mäkkäri on PERSEESTÄ, sillä kaikki lapseni sairastuivat flunsaan. Koska paikka oli epäsiisti, ja lapseni nuolivat pöytiä. Toinen valitus on siitä että emme saaneet jälkiruokia tai juomia samalla kun saimme ruokamme. Silloin kun saimme juomat emme saaneet pillejä vaan ne piti hakea itse. Ja se vielä että meille luvattiin ilmainen suodatinkahvi mutta emme saaneet sitä. Kysyisin vielä muiden mielipiteitä asiasta.
Älä käy variston macdonaldsissa
2
183
Vastaukset
- Anonyymi
On kyllä vastuutonta käytöstä variston mäkkäriltä
- Anonyymi
Aina ne pöydät ovat likaisia pikaruokaravintoloissa ja varmasti muuallakin yleisissä tiloissa. Parasta itse pyyhkiä ne desinfiointiaineella ja tuolin selkänoja myös.
Eikös heillä ole näyttö jota kaikki näplää? Oikea pöpöpesä. Se käsihygienia on oikeasti hyvin vaikeaa suurimmalle osalle kansalaisista ja voittojen maksimoimiseksi firmat tinkii henkilökunnasta joten siivous ei toteudu laadukkaasti.
Noutopöydässä, muissa paikoissa on hyvä käyttää kertakäyttökäsineitä kun ottaa yleisillä ottimilla ruokaa. Ennen syömistä, pöydässä vielä varalta desinfioi kätensä mielellään noroonkin tehoavalla käsidesillä. (Yleisissä vessoissa huomaa kuinka monet säntää kopista pois pesemättä käsiään, jopa yleiseen ruokailuun!)
Lasten kanssa liikkuessa jatkuvasti pitäisi muistuttaa etteivät likaa käsiään bakteerisilla pinnoilla mutta se on turhaa ja hyvin vaivalloista koska väistämättä ehtivät jotakin näplätä.
Ihmetyttää ne tyypit jotka sairastuttavat muita surutta. Levittävät tautejaan niistelemällä ja syleksimällä sekä yskimällä eivätkä todellakaan estä taudin leviämistä vaan varmasti antavat muiden kiusaksi vitsauksensa levitä.
Pikaista parantumista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13714368Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va315970SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1555551Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3094389HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.404151"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1083692Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant153634Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan253578Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632665Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.951472