Tämä artikkeli koskee sitä että, variston mäkkäri on PERSEESTÄ, sillä kaikki lapseni sairastuivat flunsaan. Koska paikka oli epäsiisti, ja lapseni nuolivat pöytiä. Toinen valitus on siitä että emme saaneet jälkiruokia tai juomia samalla kun saimme ruokamme. Silloin kun saimme juomat emme saaneet pillejä vaan ne piti hakea itse. Ja se vielä että meille luvattiin ilmainen suodatinkahvi mutta emme saaneet sitä. Kysyisin vielä muiden mielipiteitä asiasta.
Älä käy variston macdonaldsissa
2
158
Vastaukset
- Anonyymi
On kyllä vastuutonta käytöstä variston mäkkäriltä
- Anonyymi
Aina ne pöydät ovat likaisia pikaruokaravintoloissa ja varmasti muuallakin yleisissä tiloissa. Parasta itse pyyhkiä ne desinfiointiaineella ja tuolin selkänoja myös.
Eikös heillä ole näyttö jota kaikki näplää? Oikea pöpöpesä. Se käsihygienia on oikeasti hyvin vaikeaa suurimmalle osalle kansalaisista ja voittojen maksimoimiseksi firmat tinkii henkilökunnasta joten siivous ei toteudu laadukkaasti.
Noutopöydässä, muissa paikoissa on hyvä käyttää kertakäyttökäsineitä kun ottaa yleisillä ottimilla ruokaa. Ennen syömistä, pöydässä vielä varalta desinfioi kätensä mielellään noroonkin tehoavalla käsidesillä. (Yleisissä vessoissa huomaa kuinka monet säntää kopista pois pesemättä käsiään, jopa yleiseen ruokailuun!)
Lasten kanssa liikkuessa jatkuvasti pitäisi muistuttaa etteivät likaa käsiään bakteerisilla pinnoilla mutta se on turhaa ja hyvin vaivalloista koska väistämättä ehtivät jotakin näplätä.
Ihmetyttää ne tyypit jotka sairastuttavat muita surutta. Levittävät tautejaan niistelemällä ja syleksimällä sekä yskimällä eivätkä todellakaan estä taudin leviämistä vaan varmasti antavat muiden kiusaksi vitsauksensa levitä.
Pikaista parantumista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2212900
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,1152064Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää2171691Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta141635Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!2891485Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita471237- 471186
- 1051024
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan56958- 85915