Johan siinä jo onkin yhdelle pääministerille.
Pääministerin suurin saavutus, pride mekko
13
846
Vastaukset
- Anonyymi
Totta, mitä muuta ei pääministeriltä vaaditakkaan, jos uskotaan iltapäivälehdistöä.
- Anonyymi
kyllä nyt olis korkea aika tehdä tuosta mekosta itselleen kunnon kiikku ja siitähän se kunnian palautus alkaisi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kyllä nyt olis korkea aika tehdä tuosta mekosta itselleen kunnon kiikku ja siitähän se kunnian palautus alkaisi
Mutta on Sannalla ollut päällään myös nahkatakki ja Putinkin kuulemma säikähti tätä näkyä:):) kertoo Sannan progandistit.
- Anonyymi
Jaksossa nuoret ja kauniit Sanna etsii tänään itseään sekä julkisuuskuvaansa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mutta on Sannalla ollut päällään myös nahkatakki ja Putinkin kuulemma säikähti tätä näkyä:):) kertoo Sannan progandistit.
Niin, ei pitäisi nahkatakilla haastaa sedimentti Putinia etsimään Suomesta natseja. Ekkö Sanna sitä ymmärrä.
- Anonyymi
Tulihan siihen taas uusi meriitti eli osallsituminen Ruisrockiin. Kyllä siinä yhdelle pääministerille ihan ansiokasta toimintaa on ollut, onhan hän kansan palveltava.
- Anonyymi
Ja leipäjonot vaan pitenee. On kummaa touhua tuo politikoiden sohlaaminen.
- Anonyymi
Pääministerillä ei olekkaan sitten uusia saavutuksia kuluneelta viikolta. Mahtaa lööppin tekijöitä harmittaa.
- Anonyymi
Kohta on tulossa kuvat matkalla Seiskaan!
- Anonyymi
Miltä näyttäis gepardi-stringeissä? Hirveältä.
- Anonyymi
Ehtikö vaihtaa tuon ilmaisevan mekon revittyihin farkkuihin ennen italialaisiin viininmaistajaisiin lähtöä. Ei näytä pääministerillä olevan huolen päivää ajatuksissaan. Lienee unohtunut, ettää pääministeri on pääministeri lomillaankin. Kun pääministerien kausien kestoon viitataan päivien lukumäärän ilmaisten, lomapäiviä ei vähennetä kauden kestosta. Ei hyvältä näytä Marinin tulkinta virkavastuustaan.
Ihan vaan vertailukohdaksi nostan kokoomuslaisen kansanedustaja Antti Häkkäsen, joka on luontoharrastuksissaan kahden tunnin etäisyydellä Eduskunnasta, valmiina tarttumaan valiokuntatyöhön heti kun tarvitaan. Vastuuntunto on Häkkäsellä ja monella muulla kansanedustajalla jokahetkinen seuralainen. Lomallakin.
Vaan Sanna Marinilla ei ole. Hyvä kysyä mitä tuo julkisuuteen lorahtanut viittaus italialaiseen viininmaistamiseen tarkoittaa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241741
NO NIIN !!!
Totuus Ukrainan sodan todellisista ja oikeista juurisyistä alkaa nyt näköjään paljastua lopultakin. https://www.youtube6791656Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881467Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1651343Trumpin hallinto hiljentää mediaa USA:ssa
Tuo paskahallinto on sananvapauden vihollinen, vaikka Vancen idiootilla oli otsaa syyttää eurooppalaisia sananvapauden p3231305Sä et pääse yli, mä en pääse yli
Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V1231298- 431268
- 251215
- 671165
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.611142